Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Wągry, zaskórniki


Wągry

Głębokie wągry usuwanie – oczyszczanie manualne

wągry, zaskórniki

Wągry

Wągry to nieestetyczne zmiany, których usunięcie często bywa kłopotliwe. Dlatego warto skorzystać ze sprawdzonych zabiegów usuwania wągrów (zaskórników) takich jak: peeling kawitacyjny i mikrodermabrazja.

Wągry – definicja

Wągry na nosie to inaczej zaskórniki, które znajdują się w rozszerzonych porach skóry i powstają na skutek zapchanych mieszków włosowych. Przyczyną powstawania porów jest nieprawidłowa praca gruczołów łojowych, które produkują za dużą ilość sebum.

Wówczas objawia się to czarnymi kropkami czy też białą kaszką. Do powstawania wągrów przyczynia się: niewłaściwa pielęgnacja cery, brak snu, ogólne zmęczenie, nieprawidłowa dieta i nieprawidłowa praca hormonów.  

Leczenie dermatologiczne

Jeśli borykamy się problemem zaskórników, należy udać się na wizytę do dermatologa. Dermatolog po postawieniu diagnozy rozpocznie leczenie dermatologiczne. Zazwyczaj w leczeniu wykorzystuje się maści miejscowe i podaje się leki ogólne.

Lekarz zaleca często odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji, które pomogą Ci pozbyć się wągrów na nosie i innych partiach ciała. Odradza się samodzielnego wyciskania wągrów, ponieważ może to mieć negatywne konsekwencje dla cery. Efektem wyciskania wągrów mogą być nieestetyczne blizny, które zostaną z nami na długo.  

Zabiegi medycyny estetycznej

Leczenie za pomocą kosmetyków i leków czasem okazuje się być niewystarczające, dlatego warto skorzystać ze skutecznych zabiegów medycyny estetycznej. Pierwszym z nich jest Acnelan, wykorzystujący działanie kwasów chemicznych.

Zabieg polega na wcieraniu w obszar zabiegowy kwasów (salicylowego, migdałowego lub szikimowego), które głęboko oczyszczają skórę i redukują nadmiar sebum. Zabieg ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, dlatego odnosi bardzo pozytywne rezultaty w leczeniu wągrów na nosie.

Drugim z zabiegów jest peeling kawitacyjny, który łączy zalety tradycyjnego peelingu z ultradźwiękami. Ultradźwięki przyczyniają się do usuwania wągrów, a peeling oczyszcza skórę i prowadzi do jej odświeżenia.

Kolejna propozycja na wągry to mikrodermabrazja, czyli zabieg z wykorzystaniem specjalnej głowicy z drobinkami diamencików. Ideą zabiegu mikrodermabrazji jest ścieranie naskórka i w efekcie usuwanie zaskórników. Zabieg mikrodermabrazji prowadzi do uelastycznienia skóry i wyrównania jej kolorytu.

Skutecznym sposobem na uciążliwe wągry są peelingi chemiczne. Stosuje się wówczas kwasy takie jak: glikolowy, salicylowy,  migdałowy lub pirogronowy, które oczyszczają skórę.

Innym zabiegiem na zaskórniki jest Aquapure. Podczas zabiegu skórę poddaje się działaniu różnych płynów, które doprowadzają do złuszczania naskórka, rozpuszczają sebum i normalizują jego wydzielanie. Prowadzi to do regeneracji skóry. Podczas zabiegu wykorzystywane są cztery głowice z końcówką złuszczającą i wykorzystujące mikroprądy.

Wągry, zaskórniki – oczyszczaj

Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530