Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Zaskórniki


Zaskórniki

Zaskórniki

Jest to to problem skórny, który powinno się leczyć w gabinecie medycyny estetycznej. Poznajmy sprawdzone zabiegi do walki z zaskórnikami, które przynoszą szybkie i długofalowe efekty.

Zaskórniki – charakterystyka

Jest to inaczej wągry, które dzielimy na zaskórniki otwarte (brązowe lub czarne kropki) i zaskórniki zamknięte (prześwitujące spod skóry). Jest to poważny defekt estetyczny, który występuje na twarzy, nosie, brodzie i policzkach.

Najczęściej są zlokalizowane na nosie i w innych partiach ciała występują najczęściej u osób, posiadających cerę przetłuszczającą się. Mogą pojawiać się one w wieku dojrzewania i zostać z nami na długie lata. Samodzielne usuwanie zaskórników może przynieść więcej szkody niż pożytku i prowadzić do poważnych konsekwencji.

Domowe sposoby na zaskórniki

Do domowych sposobów walki z wągrami czy zaskórnikami na nosie zaliczamy maseczkę na zaskórniki. Innym pomysłem jest tonik z olejku pichtowego i nafty kosmetycznej. Zmieszajmy te substancje w proporcji 10:40 i stosujmy na skórę. Można też przygotować tonik aspirynowy, który prowadzi do złuszczania się skóry i oczyszczania porów.

Wystarczy, że rozpuścisz w 100 ml wody 15 tabletek aspiryny i wzbogacisz go małą ilością gliceryny. Do domowych sposobów na zaskórniki zalicza się peeling z mleka i ryżu. Ryż należy zalać mlekiem i odstawić na kilka godzin. Następnie całość należy zblendować i wykorzystać masę do peelingu na twarz. Po zdjęciu peelingu twarz powinno się przemyć ciepłą wodą.

Zabiegi na zaskórniki w klinice medycyny estetycznej

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja zalicza się do mechanicznego peelingu, do której stosuje się głowicę z diamencikami. Zabieg usuwa warstwy naskórka za pomocą urządzenia wyposażonego w głowice ścierające pokryte diamentem. Cechą jednego z zabiegów na zaskórniki jest stopniowe złuszczanie naskórka, które pobudza jego odbudowę i niweluje zaskórniki. Jest to bezpieczny zabieg, który nie jest bolesny dla pacjenta.

Efektem mikrodermabrazji jest likwidacja zaskórników i innych problemów skórnych, regeneracja skóry, stymulacja fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i elastyny czy ochrona przed uszkodzeniami i starzeniem.

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne polegają na głębokim oczyszczaniu skóry za sprawą silnych kwasów. Kwasy prowadzą do usuwania zrogowaciałych i starych komórek, które są często przyczyną zatykania się porów i występowania zaskórników. Likwidują sebum i doprowadzają do ustabilizowania ich wydzielania. Do popularnych zabiegów na zaskórniki z udziałem peelingów chemicznych wykorzystuje się kwasy: migdałowy, salicylowy, pirogronowy, glikolowy.

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny wykorzystuje zjawisko oddziaływania ultradźwięków na skórę. Ma to charakter mechaniczny i powoduje złuszczanie się martwego naskórka i sebum. Efektem zabiegu jest głębokie oczyszczenie skóry oraz poprawa jej odżywienia. Podczas zabiegu peelingu kawitacyjnego dochodzi do masowania twarzy za pośrednictwem ultradźwięków i pobudzenie fibroblastów do produkcji włókien kolagenowych, przywracając pożądaną jędrność skóry.

Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530