Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Lipolife 3G

lipolifeLipolife 3G

Czym jest LipoLife 3G?

LipoLife jest to innowacyjna metoda usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej, polegająca na zastosowaniu liposukcji laserowej. Umożliwia skuteczne i mało inwazyjne usunięcie nadmiaru tłuszczu z różnych okolic ciała.

Ta technologia (liposukcja laserowa) ma znaczną przewagę nad klasyczną liposukcją mechaniczną praktycznie na każdej płaszczyźnie. Jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym, nie wymagającym dodatkowego znieczulenia. Niektórzy nazywają tą metodę lipolaser.

Otwiera to szeroki wachlarz możliwości osiągnięcia optymalnego efektu końcowego zabiegu, przy zachowanym dużym komforcie jego przeprowadzenia. Dzięki temu osiągane rezultaty leczenia otyłości są nie tylko skuteczne, ale i szybkie.

Na czym polega fenomen technologii LipoLife?

Urządzenie LipoLife, w przeciwieństwie do liposukcji mechanicznej, pozwala na wyeliminowanie nadmiernej tkanki tłuszczowej, a przebieg tego procesu jest nieuszkodzony, bogaty w komórki tłuszczowe, czyli adipocyty. Dzięki temu daje możliwość wykorzystanie pozyskanego materiału na przykład do przeprowadzenia zabiegu lipomodellingu.

W związku z powyższym, śmiało można powiedzieć że urządzenie LipoLife może być z bardzo dobrym efektem wykorzystywane nie tylko do wyszczuplania figury poprzez usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale i modelowanie sylwetki poprzez wszczepianie pobranej tkanki tłuszczowej w okolice, gdzie jest pożądana, a tym samym wyrównanie proporcji.

Aparat LipoLife to wielofunkcyjne urządzenie, które wyposażone jest we własny system znieczulający, ssak oraz światłowód radialny. Emituje on wiązkę lasera o długości fali 1470nm. Dzięki regulowanemu poziomowi mocy lasera, możliwe jest jej indywidualne i idealne dostosowanie w zależności od potrzeb. Dzięki temu możliwe jest zachowanie jak największej ilości komórek tłuszczowych w preparacie.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem urządzenia LipoLife?

Przed kwalifikacją do zabiegu konieczna jest konsultacja lekarska, podczas której przeprowadzany jest wnikliwy, szczegółowy wywiad pozwalający ustalić wskazania, ale także obecność ewentualnych przeciwwskazań. Lekarz informuje pacjenta o sposobie przygotowania do zabiegu, także w zakresie dietetycznym, a następnie ustala indywidualny harmonogram leczenia.

Urządzenie LipoLife 3G posiada własny, nowoczesny system znieczulający miejscowo techniką tumescencyjną. W rezultacie przeprowadzany zabieg charakteryzuje się całkowitą bezbolesnością. Czas jego trwania wynosi średnio około godziny, jednakże zależy od okolicy, która jest poddawana procedurze liposukcji laserowej LipoLife.

Pierwsze rezultaty zabiegu widoczne są praktycznie od razu, jednakże pełny, optymalny efekt wykształca się po upłynięciu około dwóch tygodni. W zdecydowanej większości przypadków, jednorazowe wykonanie zabiegu jest w zupełności wystarczające. W pojedynczych przypadkach może się zdarzyć, iż będzie konieczne jego powtórzenie.

Do kogo adresowany jest zabieg LipoLife?

Z uwagi na minimalną inwazyjność zabiegu z wykorzystaniem urządzenia LipoLife 3G, a co za tym idzie fakt, iż jest to jedna z najbezpieczniejszych technologii liposukyjnych znanych współczesnej medycynie estetycznej, może być on przeprowadzony praktycznie u każdego pacjenta, który chce pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, bądź poddać się modelowaniu sylwetki.

LipoLife 3G Poznań jest skuteczny do eliminacji nadmiaru tkanki tłuszczowej zarówno zlokalizowanego miejscowo, jak i obejmującego większe obszary. Jest szczególnie polecaną metodą leczenia ginekomastii u mężczyzn. Poza tym stanowi świetną alternatywę dla tych pacjentów, którzy próbowali się odchudzać klasycznymi metodami takimi jak dieta, czy aktywność ruchowa, jednakże ich tkanka tłuszczowa jest odporna na powyższe zabiegi.

W dzisiejszych czasach nadwaga i otyłość są klasyfikowane jako choroby cywilizacyjne. Mogą one być chorobą samą w sobie, mogą być również objawami różnych schorzeń zarówno natury somatycznej jak i psychicznej.

Pozornie może się wydawać, że nic prostszego. Przecież wystarczy zdrowo się odżywiać i dbać o codzienny ruch. Ale czy to aby na pewno zawsze wystarczy? Co z osobami, u których intensywny wysiłek fizyczny albo restrykcyjne diety są przeciwwskazane? Czy istnieje dla nich jakiś skuteczny i bezpieczny sposób, aby pozbyć się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej i zmniejszenie ryzyka chorób związanych z nadwagą i otyłością?

Lipolife 3G efekty

co to jest liposukcja, lipolife 3G

Lipolife 3G efekty

Czym jest i na czym polega liposukcja?

Najpopularniejszą metodą mającą na celu pozbycia się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej, oferowanych przez współczesną medycynę estetyczną jest liposukcja. Jest to zabieg polegający na mechanicznym usunięciu nadmiaru tłuszczu. Podstawowa metoda polega na zastosowaniu próżni do wyeliminowania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Jest to jednak metoda wymagająca znieczulenia ogólnego i związanej z tym hospitalizacji. Współczesna medycyna estetyczna oferuje innowacyjne modyfikacje tego zabiegu, dzięki którym możliwe jest bezurazowe i bezbolesne oddzielenie tkanki tłuszczowej od struktur otaczających, bez uszkodzenia naczyń i nerwów oraz innych narządów.

Przykładem jest liposukcja infradźwiękowa N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture), która wykorzystuje zjawisko ruchów nutacyjnych wykonywanych przez kaniulę wprowadzaną w tkanki. Generują one powstawanie fal akustycznych o częstotliwości infradźwięków, co powoduje atraumatyczną separację tłuszczu.

Inną metodą jest zabieg z zastosowaniem aparatu Body Jet. To innowacyjne uszkodzenie wykorzystuje technologię WAL (Water-jet Assisted Liposuction). Polega ona na zastosowaniu strumienia płynu pod ciśnieniem, który bezurazowo oddziela tkankę tłuszczową od otoczenia.

Roztwór zawiera również adrenalinę, której zadaniem jest skurcz włosowatych naczyń krwionośnych, co dodatkowo zmniejsza ryzyko ewentualnych krwawień, a także środek znieczulający co zmniejsza bolesność zabiegu.

Powyższe metody mają tę przewagę nad klasyczną liposukcją, że po pierwsze są praktycznie bezbolesne, tak więc nie wymagają znieczulenia ogólnego ani opieki anestezjologicznej, zupełnie wystarczające jest znieczulenie miejscowe. Zmniejsza to zatem ryzyko powikłań zabiegu związanych ze znieczuleniem.

Ponadto, tkanka tłuszczowa uzyskana drogą wyżej opisanych metod, w przeciwieństwie do klasycznej liposukcji, jest nieuszkodzona. Wiąże się to z możliwością jej zastosowana do zabiegu lipomodelingu, wykorzystywanego na przykład do modelowania piersi czy pośladków. Procedury te można wykonywać jednoczasowo.

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej liposukcja obarczona jest przeciwwskazaniami. Nie zaleca się wykonywania jej u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią, u chorych na przewlekłe choroby układu krążenia, cukrzycę, choroby autoimmunologiczne, nowotwory, a także u osób z aktywnymi procesami zapalnymi, zwłaszcza w obrębie skóry.

Skąd się bierze promieniowanie laserowe?

Promieniowanie laserowe jest falą elektromagnetyczną emitowaną przez specjalne urządzenie, wykorzystujące tak zwane zjawisko emisji wymuszonej. Długość fali może być różna i mieścić się zarówno w spektrum podczerwieni, jak i ultrafioletu czy światła widzialnego. Charakteryzuje się ono silnym skupieniem wiązki, jej spójnością i bardzo małym jej odchyleniem od równoległości.

Wykazuje również dużą moc promieniowania oraz gęstość energii. Istnieją różne rodzaje laserów, a także różnorodne ich klasyfikacje. Istnieje więc podział ze względu na emitowaną długość fali (a co za tym idzie zakres emitowanego światła), moc, czy też środka czynnego. Lasery mają bardzo szerokie zastosowanie w dzisiejszym świecie w wielu dziedzinach, między innymi w elektronice, technologii wojskowej, czy też medycynie.

Na czym polega oddziaływanie promieniowania lasera na tkanki?

Laser charakteryzuje się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody, która stanowi większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień.

We współczesnej medycynie estetycznej laseroterapia wykorzystywany jest w wielu wskazaniach. Dzięki dużym skupieniu wiązki możliwe jest działanie z dużą precyzją. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia.

Lipolife Poznań poprawia napięcie skóry

Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry. Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową.

Bolesność zabiegu jest niewielka i zazwyczaj nie wymaga on zastosowania żadnego znieczulenia. U osób z wysoką wrażliwością na ból można zastosować kremy anestetyczne. Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość. Istnieje zależność, że im większa jest penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone.

Najczęściej wykonywanym zabiegiem Lipolife jest laserowa liposukcja brzucha.

Lipolife Poznań jest zabiegiem bardzo bezpiecznym

Zabieg z wykorzystaniem promieniowania laserowego charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie wybroczynki i siniaki. Wymienione dolegliwości bardzo szybko samoistnie ustępują.

Lipolife 3G Poznań

Jakie badania są konieczne do wykonania liposukcji laserowej urządzeniem Lipolife?

 • Grupa krwi,
 • Morfologia z rozmazem,
 • Mocznik, Kreatynina,
 • AspAT, AlAT, GGTP,
 • Lipidogram,
 • Sód, Potas,
 • Glukoza,
 • INR – wskaźnik krzepliwości krwi,
 • EKG.

Badania wirusologiczne:

 • Hbs i miano przeciwciał
 • HIV
 • HCV

A także:

 • Ogólne badanie moczu
 • EKG (u pacjentów po 40 roku życia) – wraz z opisem.
lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (11 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530