Ginekologia estetyczna

ginekologia estetycznaGinekologia estetyczna jest to zespół procedur mających na celu poprawę wyglądu i atrakcyjności żeńskich zewnętrznych narządów płciowych oraz polepszenie ich funkcji seksualnych.

Zabiegi ginekologii estetycznej prowadzą do poprawy poczucia własnej atrakcyjności i komfortu psychicznego leczonych Pacjentek. Działania te mają również znaczenie dla poprawy wizerunku kobiety w oczach jej partnera.

Ginekologia estetyczna oferuje:

Ginekologia estetyczna to dziedzina, która zajmuje się zabiegami mającymi na celu poprawienie wyglądu zewnętrznych narządów rozrodczych oraz poprawienie doznań w trakcie zbliżenia intymnego. Warto pamiętać, że są to również zabiegi lecznicze, służące naszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Dzięki nim podnosimy komfort życia oraz rozwiązujemy sytuacje, które często są lekceważone w gabinetach lekarskich.

Co oferuje?

Coraz częściej schorzenia, które dotychczas leczono wyłącznie operacyjnie, można leczyć za pomocą zabiegów bezinwazyjnych. Pacjent może uniknąć okresu rekonwalescencji oraz ryzyka pojawienia się komplikacji pooperacyjnych.

Do takich nowoczesnych metod zaliczamy zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Takimi nowoczesnymi procedurami jest wypełnianie i rewitalizacja zewnętrznych narządów płciowych przy użyciu kwasu hialuronowego lub własnego tłuszczu – zobacz: przeszczep tłuszczu.

Problemy z okolicami intymnymi to problem wielu kobiet. Nie warto ich ignorować, nawet jeżeli dotyczą wyłącznie sfery estetycznej. Funkcjonowanie i wygląd narządów płciowych ma bowiem ogromny wpływ na zdrowie pacjentek, nie tylko fizyczne, ale przede wszystkim psychiczne.

Mankamenty związane z płciowością często owocują odczuwaniem poważnego dyskomfortu, są przyczyną obniżenia poczucia własnej wartości oraz jakości życia seksualnego.

Kobieta niezadowolona z wyglądu swoich genitaliów, to zwykle kobieta niedowartościowana, czuje się ona mniej atrakcyjna, wstydzi się własnego ciała. Wszystko to sprawia, że trudniej wchodzi w związki intymne, a jej satysfakcja ze współżycia jest obniżona.

Kobiety często skarżą się na brak akceptacji własnego ciała, a co za tym idzie, barierę psychiczną uniemożliwiającą udane współżycie. Można jednak uniknąć tego typu problemów. Warto więc skorzystać z pomocy specjalisty.

Ginekologia estetyczna obecnie także w Polsce rozwija się prężnie i dynamicznie. Jest to specyficzna dziedzina medycyny estetycznej, dotycząca poprawy funkcjonowania i wyglądu kobiecych zewnętrznych narządów płciowych. Zakres tej dziedziny jest bardzo szeroki i obejmuje zarówno korektę wrodzonych defektów, jak i profilaktykę przeciw efektom procesu starzenia czy też radzenie sobie ze zmianami następującymi po ciążach i porodach.

Ginekologia estetyczna zajmuje się także problemami takimi jak zespół luźnej pochwy, wysiłkowe nietrzymanie moczu lub obniżona satysfakcja ze współżycia seksualnego.

Dla kogo?

Wiele pacjentek gabinetów ginekologii estetycznej to kobiety w wieku okołomenopauzalnym i pomenopauzalnym. Borykają się one z wieloma problemami związanymi ze zmianą profilu hormonalnego, nie są zadowolone ze zmian jakie zachodzą w ich ciałach.

Atrofia okolic intymnych i pochwy niesie za sobą zcieńczenie skóry i śluzówek, ubytek tkanki podskórnej co powoduje: dyskomfort, suchość, nawracające zapalenia, podrażnienie, problemy ze współżyciem, krwawienia kontaktowe, nietrzymanie moczu.

Niezadowolenie z wyglądu zewnętrznych narządów płciowych nie jest domeną wyłącznie pacjentek w dojrzałym wieku i nie musi być związane tylko z procesem starzenia. Z wieloma problemami borykają się również młode kobiety.

Przebarwienia, zmiany typu kłykcin, znamiona skóry okolic intymnych, przerost lub asymetria warg sromowych mniejszych czy przerost warg sromowych większych – wszystkie te defekty mogą pojawiać się niezależnie od wieku.

Szczególnie po ciąży zdarzają się żylaki warg sromowych.

Niektóre z nich wywołują dyskomfort nie tylko ze względów estetycznych – mogą powodować tendencję do nawracających stanów zapalnych czy fizyczną niewygodę i podrażnienia podczas uprawiania sportu, noszenia obcisłej bielizny, a także w trakcie współżycia seksualnego.

Najczęściej stosowane zabiegi ginekologii estetycznej to:

  • powiększanie i modelowanie warg sromowych kwasem hialuronowym,
  • laseroterapia rewitalizująca pochwę i srom,
  • laserowe leczenie nietrzymania moczu,
  • zwężanie wejścia do pochwy za pomocą specjalistycznych nici,
  • lipoliza wzgórka łonowego,
  • liposukcja wzgórka łonowego,
  • mezoterapia okolic intymnych
  • karboksyterapia okolic intymnych
[Głosów:1    Średnia:5/5]
Top