Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Lipofilling


Lipofilling, czyli transfer tłuszczu, polega na wykorzystaniu do korygowania defektów estetycznych własnej tkanki tłuszczowej pacjenta.

Przeszczepiony tłuszcz utrzymuje się znacznie dłużej niż inne wypełniacze i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Dodatkowo w przeszczepionym tłuszczu są komórki macierzyste, które stymulują regenerację skóry.

Lipofilling biustu Poznań zaprasza

lipofilling, lipofilling biustu

Lipofilling – Lekarz modeluje sylwetkę lub wypełnia bruzdy i zmarszczki w jednych miejscach, odsysając nadmiaru tłuszczu w innych obszarach ciała.

W ten sposób można zmienić nieodpowiednie proporcje ciała oraz wymodelować jego poszczególne partie do pożądanego kształtu.

Lipofilling wykorzystywany jest w celu:

Lipofilling biustu – Przebieg zabiegu

Tkankę tłuszczową do przeszczepu uzyskuje się poprzez odciągnięcie tłuszczu z miejsc, w których występuje jego nadmiar – najczęściej z ud, bioder lub okolicy nadłonowej. Pod znieczuleniem miejscowym i po podaniu środków rozkurczających naczynia, lekarz wprowadza pobraną tkankę w nowe miejsce za pomocą kaniuli.

Należy pobrać nieco więcej tkanki, niż jest potrzebne do wypełnienia miejsc docelowych, ponieważ podczas jej pozyskiwania ulega ona częściowej biodegradacji oraz uszkodzeniu. Aby powiększyć ilość przyjmowanych komórek tłuszczowych można wzbogacić pobrany tłuszcz o czynniki wzrostu znajdujące się w płytkach krwi – osocze bogatopłytkowe.

Zabieg jest stosunkowo mało inwazyjny i całkowicie bezpieczny dla zdrowia pacjenta. Trwa około godziny i nie powoduje ryzyka reakcji alergicznej (jak ma to czasem miejsce w przypadku sztucznych wypełniaczy), odrzucenia przeszczepu czy powikłań.

Nie wymaga długiej rekonwalescencji, a efekt jest trwały, dzięki czemu nie ma potrzeby powtarzania lipofillingu po upływie określonego czasu.

Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk oraz zaczerwienienia czy siniaki. Wszystkie te efekty uboczne zwykle zanikają samoistnie po upływie kilku dni. W niektórych przypadkach konieczne jest jedynie noszenie przez ok 2 tygodni opatrunku uciskowego. Powinno się także przez tydzień unikać wysiłku fizycznego, wysokich temperatur i gorących kąpieli.

Dodatkowe efekty, jakie można uzyskać dzięki lipofillingowi to lepsze napięcie, nawilżenie i gęstość skóry oraz jej młodszy i zdrowszy wygląd. Poddane zabiegowi partie ciała stają się bardziej jędrne i elastyczne. Zabieg nie pozostawia też po sobie śladów – nie występują po nim blizny, a ciało wygląda w pełni naturalnie.

Pierwszym etapem zabiegu jest odsysanie tłuszczu – liposukcja.

Lipofilling przeciwwskazania:

Lipofilling biustu – bardzo skuteczny i bezpieczny zabieg. Efekty są naturalne i trwałe. Krótka rekonwalescencja.

lipofilling Poznań

Lipofilling piersi Poznań Grunwald – zapraszamy na zabieg

Zabieg lipofillingu biustu jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, z anestezjologiem. Przed zabiegiem prosimy o wykonanie podstawowych badań krwi: morfologia oraz INR. Zalecamy, aby nie umawiać się na zabieg w trakcie menstruacji.

Lipofilling pozwala modelować ubytki objętości, odmładzać dłonie, wygładzać zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie. Zastosowania lipofillingu są bardzo szerokie a przeciwwskazania są bardzo nieliczne.

W naszym gabinecie w Poznaniu, zabieg lipofillingu biustu jest wykonywany bardzo często ze względu na bardzo dobre efekty estetyczne, małą inwazyjność i wysokie bezpieczeństwo.

Jedyne z czym należy się liczyć po zabiegu to niewielki obrzęk, który ustępuje samoistnie po kilku dniach. Zalecamy po zabiegu chłodne okłady, które przyspieszają ustępowanie obrzęków.

Lipofilling biustu – naturalne efekty.

Lipofilling

Powiększanie ust + bruzdy nosowo-wargowe

4 000 zł

Twarz

3000 zł

Odmładzanie dłoni

2 500 zł

Twarz + dłonie

3 500 zł

Inne okolice

cena ustalana na podstawie badania

Powiększanie piersi tłuszczem (razem z liposukcją) - lipofilling biustu

11 000 zł

Lipofilling biustu w znieczuleniu dożylnym z anestezjologiem

12 500 zł

Powiększanie pośladków własnym tłuszczem

13 000zł

Powiększanie pośladków własnym tłuszczem z anestezjologiem

15 000zł

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530