Zabiegi na twarz po 40, warto znać

Zabiegi na twarz po 40

Zabiegi na twarz po 40 – jaki zabieg najczęściej jest wykonywany u Pań w wieku 40+

Panie w tym wieku obserwują już pierwsze oznaki starzenia, poszukują więc skutecznego zabiegu niwelującego te oznaki a jednocześnie oczekują minimalnej inwazyjności i krótkiej rekonwalescencji.

Zabieg ma być przy tym mało albo bezbolesny i ma zachować naturalny wygląd twarzy.

Bardzo skutecznym a jednocześnie mało inwazyjnym zabiegiem jest Profhilo, jest to połączenie mezoterapii igłowej i delikatnego wypełnienia.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe jest to substancja, w której znajduje się duża ilość różnego rodzaju czynników wzrostu i związków powodujących stymulację podziałów komórkowych i powstawanie tkanek.

Dzięki temu pobudza procesy regeneracyjne skóry, czego efektem jest poprawa jej jędrności i eliminacja zmarszczek. Jest to metoda w stu procentach bezpieczna, ponieważ wykorzystuje się w niej własną krew pacjenta. Po jej pobraniu odwirowuje się próbkę pozyskując osocze bogate w aktywne płytki krwi.

Oddziaływanie osocza bogatopłytkowego na tkanki odbywa się w oparciu o dwa podstawowe mechanizmy. Po pierwsze, dzięki zawartości dużej ilości czynników wzrostu, pobudza różnego rodzaju procesy regeneracyjne na tkanki, dzięki czemu odnoszony jest szereg korzyści w zakresie poprawy jędrności, witalności oraz zdrowia tkanek (na przykład skóry).

Drugim mechanizmem jest działanie płytek krwi, czyli trombocytów, które poza swoją oczywistą funkcją zapewniania prawidłowej krzepliwości krwi, również wydzielają znaczne ilości czynników wzrostu, które dodatkowo wspomagają działanie tych czynników, które już są obecne.

Osocze bogatopłytkowe można łączyć z laserem frakcyjnym

Na bazie osocza przygotowuje się preparat, który jest naturalnym wypełniaczem. Działa podwójnie: daje objętość oraz regenerację. Preparat ten jest bardzo bezpieczny ponieważ jest uzyskiwany z własnej krwi pacjenta – jest to ATR

Zabiegi na twarzy – Dermapen

Działanie urządzenia Dermapen opiera się na zastosowaniu specjalnej głowicy. Jest ona wyposażona w 12 igieł o średnicy 33G, wykonanych z molibdenu. Skóra nakłuwana jest automatycznie w sposób pulsacyjny.

Częstotliwość wprowadzania igieł jest bardzo duża i może wynosić nawet do 1300 razy na sekundę. Mikrourazy wywoływane tą metodą stymulują procesy regeneracyjne skóry. Powstałe w ten sposób uszkodzenia stymulują aktywność fibroblastów, czyli komórek tkanki łącznej.

Pobudzone fibroblasty produkują we wzmożony sposób kolagen i elastynę, powodując zwiększenie ilości włókien w skórze. Rezultatem tego działania jest zwiększenie napięcia skóry i poprawa jej jędrności, co w efekcie prowadzi do istotnego odmłodzenia wyglądu skóry twarzy i poprawę jej estetyki.

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Dermapen charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Ponadto jest również praktycznie bezbolesny i małoinwazyjny, w związku z czym nie wymaga znieczulenia ogólnego i opieki anestezjologa, a co za tym idzie hospitalizacji.

Laser frakcyjny

Laser frakcyjny charakteryzuje się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody, która stanowi większość objętości wszystkich tkanek.

Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień. We współczesnej medycynie estetycznej laser frakcyjny CO2 wykorzystywany jest w wielu wskazaniach. Dzięki dużym skupieniu wiązki możliwe jest działanie z dużą precyzją.

Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia. Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry. Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową.

Zabieg ten można wykonać z niższymi parametrami jako peeling laserowy, po takim zabiegu rekonwalescencja trwa dwa dni.

Zabiegi na twarz po 40 – Nici Aptos

Zabieg z wykorzystaniem nici Aptos wpisuje się w grupę metod określanych jako lifting bez skalpela. Ta procedura nosi również inną nazwę – Excellence Light Lift. Jest to innowacyjna metoda bazująca na niciach caprolac wykonanych z włókien z kwasu polimlekowego i kaprolaktonu.

Nici te są zintegrowane z igłą i wykorzystują technologię znaną już wcześniej (choćby z nici PDO czy innych rodzajów nici liftingujących). Istotną różnicą jest to, że technologia Aptos bazuje na materiałach rozpuszczalnych.

Całkowita degradacja nici trwa około roku. Dzięki zintegrowaniu nici z igłą możliwe jest precyzyjne umieszczenie ich w pożądanym miejscu, z niewielkim ryzykiem powikłań. Materiał, z którego wykonane są nici Aptos stymulują wytwarzanie endogennego kwasu hialuronowego, który wykazuje duże powinowactwo do wody. Powoduje to zwiększenie uwodnienia i nawilżenia skóry, dzięki czemu dochodzi do zwiększenia jej napięcia, poprawienia jędrności, a co za tym idzie odmłodzenie wyglądu.

Zabiegi na twarz po 40

Laserowe zamykanie naczynek

Oddziaływanie lasera na naczynia krwionośne opiera się na zjawisku tak zwanej fototermolizy selektywnej. Polega ono na wybiórczym niszczeniu danych struktur na skutek działania ciepła powstałego poprzez pochłanianie przez tkanki energii świetlnej. Strukturę, która ma ulec zniszczeniu określa się przez dobór odpowiedniej długości fali promieniowania laserowego.

Komórki organizmu zawierają tak zwane chromofory, czyli białka odpowiadające za pochłanianie fali o określonej długości. W przypadku zabiegu zamykania naczyń krwionośnych, rolę chromoforu pełni hemoglobina. Absorbuje ona energię świetlną przekształcając ją w ciepło. Powoduje ona wyparowanie wody z krwi, a także rozpad ścian naczyń krwionośnych.

Następnie, na drodze fizjologicznych procesów ulegają one „pożarciu” przez makrofagi, czyli komórki odpowiadające za usuwanie niechcianych struktur z organizmu. Efektem tego jest praktycznie natychmiastowa likwidacja niechcianych defektów skórnych pod postacią pajączków naczyniowych.

Optymalny rezultat przy dużej precyzji udaje się otrzymać dzięki wykorzystaniu zjawiska podwójnego filtrowania.

Dzięki niemu możliwy jest dobór pożądanej długości fali umożliwiające minimalizację oddziaływania na tkanki otaczające. Zabieg laserowego zamykania naczyń krwionośnych charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem i bardzo niewielką bolesnością. Z uwagi na brak konieczności znieczulenia ogólnego, zabieg nie wymaga hospitalizacji ani opieki anestezjologa.

Przeszczep tłuszczu

Przeszczep tłuszczu jest to zabieg polegający na modelowaniu sylwetki poprzez wszczepianie tkanki tłuszczowej. Jest to procedura bezpieczna, ponieważ jako materiał jest używany własny tłuszcz pobrany na przykład z brzucha, ud czy pośladków. Dzięki temu dochodzi do eliminacji ryzyka wystąpienia powikłań pod postacią odczynów autoimmunologicznych, odrzucenia przeszczepu, czy innych komplikacji.

Z uwagi małowinwazyjność zabiegu, wykonywany jest on w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji.

Daje to niewątpliwą przewagę nad procedurami klasycznej chirurgii plastycznej. Zarówno pobranie jak i wszczepienie tkanki tłuszczowej odbywa się podczas jednego zabiegu. Istotny jest fakt, że jej część po wszczepieniu ulega ona wchłonięciu, ale są sposoby, aby temu zaradzić.

Ryzyko powikłań przeszczepu tłuszczu jest bardzo niskie, zazwyczaj przebiega on bez komplikacji. Tak naprawdę jedynymi potencjalnymi niedogodnościami są krwiaki i obrzęki, które mogą występować i utrzymywać się do kilku dni po przeprowadzeniu zabiegu.

Plastyka powiek

Istotą plastyki powiek to usunięcie nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej z okolicy oczu. Wykonuje się ją najczęściej w trybie ambulatoryjnym, w znieczuleniu miejscowym. Chirurg wykonuje niewielkie nacięcie, poprzez które usuwany jest nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej. Lokalizacja nacięcia zależy od operowanej okolicy. W przypadku powieki górnej jest ono wykonywane wzdłuż jej naturalnego załamania.

Po zakończonej operacji rany zabezpieczane są szwami usuwanymi w przeciągu 5 do 7 dni. Pełny efekt widoczny jest po kilku tygodniach. Powrót do całkowitej aktywności po zabiegu zazwyczaj nie przekracza dwóch tygodni.

Zabiegi na twarz po 40 u pań

Jeśli jest konieczność poprawy linii ciała – tutaj sprawdzi się liposukcja

Karboksyterapia

Panie 40+ chętnie korzystają z zabiegu karboksyterapia – zabieg ten jest nieinwazyjny, bezbolesny i ma wiele wskazań, np. cienie pod oczami. Właściwie zaraz po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności życiowej. Polecamy

Mezoterapia igłowa

Szczególnie ulubionym zabiegiem na wiosnę przez pacjentki 40+ jest mezoterapia igłowa. Polega na nawilżeniu i odżywieniu skóry preparatami zawierającymi nieusieciowany kwas hialuronowy oraz aminokwasy. Takim preparatem jest Jalupro.

Jaki zabieg na twarz po 40

Bardzo dużo zależy od stanu skóry i tkanki podskórnej. Na to ma wpływ dieta, styl życia i geny. Dobór odpowiedniego zabiegu należy powierzyć lekarzowi medycyny estetycznej. Który na podstawie rozmowy z pacjentem i badaniu stanu skóry dobierze najlepsze rozwiązanie.

Polecamy zabiegi PCA Skin

5/5 - (1 vote)