Zabiegi na twarz

zabiegi na twarzZabiegi na twarz najczęściej wykonywane:

Powiększanie ust

Botox

Osocze bogatopłytkowe

Dermapen

Karboksyterapia

Mezoterapia igłowa

 

Zabiegi na twarz

W miarę upływu lat skóra traci jędrność, odwadnia się, przez co staje się mniej elastyczna, wygląda na zmęczoną, pojawiają się zmarszczki – to naturalny efekt procesu starzenia, który nieuchronnie zachodzi w organizmie każdego człowieka. Współczesna medycyna zna jednak sposoby, aby temu zapobiec i dysponuje nowoczesnymi technologiami, potrafiącymi przywrócić twarzy młody, świeży i zdrowy wygląd.

Czasami problemem bywają nie zmarszczki czy starzejąca się skóra, ale zbyt małe, wąskie lub nieproporcjonalne usta. Pełne, wydatne, kuszące wargi nadają twarzy wyrazu, sprawiają, że wygląda ona sympatyczniej, młodziej, weselej i mniej surowo.

Czasem, aby osiągnąć efekt odmłodzenia twarzy i nadania jej naturalnego wrażenia zdrowia i świeżości, wystarczą proste zabiegi estetyczne – wygładzenie zmarszczek, nawilżenie skóry lub nieznaczne podniesienie kącików ust. Medycyna estetyczna oferuje szeroką gamę zabiegów

Powiększanie ust

Twarz o wąskich, małych wargach wygląda na zaciętą i smutną. Optyczne pomniejszenie ust często następuje również w wyniku procesu starzenia, gdyż z wiekiem skóra traci jędrność i odwadnia się, przez co wargi stają mniej nawilżone i mniej wyraziste, pomarszczone, zwężone, a kąciki ust opadają. Podobny efekt może wywołać też wieloletnie palenie papierosów, zbyt częste przebywanie na słońcu, duża ekspresja mimiczna albo wady zgryzu.

We wszystkich tych przypadkach warto pomyśleć o powiększeniu ust, ponieważ odpowiednie wymodelowanie ich polepszy wygląd całej twarzy, będzie ona dzięki temu sprawiała wrażenie znacznie ładniejszej, młodszej i bardziej sympatyczniejszej.

Kwas hialuronowy

Najczęściej stosowany do powiększania modelowania ust jest wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego. Wstrzyknięty miejscowo bezpośrednio pod skórę nie tylko modeluje usta, ale także poprawia ich nawilżenie i elastyczność.

Kwas hialuronowy to substancja całkowicie bezpieczna i naturalna, polisacharyd występujący naturalnie w ludzkiej skórze. Charakteryzuje się wyjątkową chłonnością i odpowiada za wiązanie wody. Chroni on skórę przed wysychaniem i wiotczeniem, a także zwalcza wolne rodniki, przez które komórki obumierają, co powoduje efekt starzenia.

Stanowi również barierę ochronną przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi: silnym promieniowaniem słonecznym, niską temperaturą czy porywistym wiatrem, które to wpływają regenerująco na skórę. Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest więc minimalne, podobnie jak ryzyko pękania naczynek czy efektu maski.

Zabieg trwa jedynie około 20 minut i należy powtarzać go dwa do trzech razy do roku. Jest on bezbolesny i nie wymaga pobytu w szpitalu ani długiej, męczącej rekonwalescencji, a efekt pojawia się niemal natychmiast.

Lipotransfer

Lipotransfer, czyli popularny przeszczep tłuszczu to bezpieczna i skuteczna metoda modelowania nie tylko sylwetki, ale również wybranych partii twarzy. Za pomocą autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej można uzyskać ładniejsze proporcje twarzy oraz zredukować oznaki starzenia. To rozwiązanie daje lekarzom medycyny estetycznej ogromne możliwości, gdyż można za jego pomocą uzyskać niezwykle szerokie spektrum efektów.

Przeszczep tłuszczu stosuje się w celu redukcji zmarszczek, usuwania blizn, podciągnięcia opadającej skóry, wypełnienia zapadniętych policzków, modelowania asymetrii twarzy oraz powiększania ust i poprawiania ich kształtu. Zabieg jest mało inwazyjny, nie wymaga interwencji chirurgicznej i wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym.

Polega na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta z jednej partii ciała, w której występuje jej nadmiar (np. brzucha lub ud), a następnie wprowadzeniu odpowiednio spreparowanych komórek tłuszczowych w inny obszar, wymagający skorygowania – mogą być to np. usta, policzki, partie twarzy wymagające wymodelowania lub linie wzdłuż zmarszczek.

Zalety lipotransferu

Ponieważ wykorzystywana jest tu tkanka pacjenta, nie istnieje ryzyko reakcji alergicznej, ani odrzucenia przeszczepu przez organizm. W tkance tłuszczowej zawarte są też żywe komórki macierzyste, które dzięki swoim wyjątkowym właściwościom regeneracyjnym sprawiają, że przeszczepione tkanki są zdrowsze, bardziej jędrne, elastyczne i lepiej nawodnione.

Dermapen

Młody, silny organizm posiada naturalną zdolność samoregeneracji. Zatraca ją jednak z wiekiem oraz z powodu wielu czynników osłabiających jego ogólną kondycję. Nowoczesna medycyna potrafi jednak ją przywracać, proponując formę terapii posługującą się całkowicie naturalnym sposobem pobudzania tkanek do samoregeneracji. Aby poprawić wygląd twarzy warto więc skorzystać z nieinwazyjnych sposobów stymulowania naturalnych procesów organizmu. Takie metody są dla organizmu najbezpieczniejsze i najzdrowsze.

Takimi możliwościami dysponuje dermapen – innowacyjne, wielofunkcyjne urządzenie medyczne, które pobudza tkanki do naturalnych procesów regeneracyjnych skóry za pomocą bezpiecznych mikronakłuć. Dermapen stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu poprawia gęstość i elastyczność skóry oraz zapewnia odpowiednią stymulację fibroblastów dzięki systemowi pulsujących igieł. Dodatkowo do organizmu wprowadzane są substancje aktywne o właściwościach nawilżających i odżywczych.

Mezoterapia z Dermapenem jest szybka i skuteczna ponieważ ma on opcję automatycznego nakłuwania skóry, dzięki któremu substancje czynne łatwiej i sprawniej wnikają w głębsze warstwy skóry poprzez mikrokanaliki utworzone w wyniku nakłuć. To małe, niepozorne urządzenie dociera do trudnodostępnych miejsc, takich jak okolice ust i oczu. Takie zabiegi na rwarz są zalecane dla wszystkich typów skóry, w tym również tej szczególnie wiotkiej i cienkiej. Istotne jest także to, że urządzenie umożliwia lekarzowi precyzyjne dobranie głębokości iniekcji, dzięki czemu uzyskuje on pełną kontrolę wykonywanego zabiegu.

Zalety mikronakłuwania

Zabiegi na twarz z użyciem Dermapenu doskonale redukują zmarszczki i zmniejszają widoczność porów skóry, pogrubiają zwiotczałą skórę i likwidują blizny potrądzikowe oraz oparzeniowe. Urządzenie wykorzystywane między innymi przy zabiegach odmładzających czy korygujących niedoskonałości twarzy.

Zabiegi na twarz to także:

  • radiofrekwencja mikroigłowa
  • Ultraformer
  • Ledoterapia