Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Usg Poznań Badanie


Usg Poznań badanieusg brzucha Poznań, usg tarczycy

usg, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg

Usg Poznań badanie

Badania USG brzucha w Poznaniu – usg brzucha, usg tarczy, piersi, skóry lub żył – doppler nóg

Badanie ultrasonograficzne jest świetnym narzędziem diagnozowania stosowanym w wielu gałęziach medycyny. Również nasz gabinet w Poznaniu wykonuje szeroki zakres badań USG, które pozwalają diagnozować kondycję skóry, usg brzucha Poznań, tarczycy, żył, jąder czy piersi.

Do jego przeprowadzenia wykorzystujemy najnowocześniejszy aparat ultrasonograficzny. Wykonane w naszej klinice badania USG są bezbolesne i nieinwazyjne.

USG jamy brzusznej Poznań

Usg brzucha Poznań pozwala wykryć i zdiagnozować choroby wątroby, dróg żółciowych, trzustki, nerek, nadnerczy lub śledziony. Usg brzucha to bezpieczna i nieinwazyjna metoda badania dolegliwości bólowych brzucha. USG brzucha Poznań pozwala skutecznie diagnozować wiele schorzeń narządów jamy brzusznej.

Jak się przygotować do USG brzucha?

Badanie USG jamy brzusznej w poznańskiej Klinice Medycyny Estetycznej W. Rosiński wykonujemy na czczo. Około 5 godzin przed jego wykonaniem nie powinno się nic jeść, a godzinę przed zabiegiem zalecamy wypić szklankę wody niegazowanej oraz nie oddawać moczu. Natomiast dwa dni przed wykonaniem badania USG brzucha najlepiej wprowadzić dietę lekkostrawną.

USG skóry i tkanki podskórnej Poznań

Badanie USG skóry oraz tkanki podskórnej w Klinice Medycyny Estetycznej w Poznaniu wykonujemy, aby ocenić i zdiagnozować zgrubienia skóry takie jak guzy, kaszaki, krwiaki czy tłuszczaki oraz powikłania po nieudanych zabiegach medycyny estetycznej. Zapraszamy na bezbolesne i nieinwazyjne badania USG skóry w Poznaniu, które trwają kilka minut i pozwalają natychmiastowo ocenić stan skóry.

Badanie USG Poznań – Diagnoza kondycji skóry

Przed wykonaniem zabiegów odmładzających warto sprawdzić kondycję skóry za pomocą badania ultrasonograficznego. To doskonałe urządzenie, które ułatwia podglądanie zmian zachodzących w skórze oraz skuteczności stosowanych zabiegów. USG skóry pozwala ocenić efekty zabiegów nawilżających, laserowych, antycellulitowych oraz likwidacji przebarwień i zamykania naczyń krwionośnych.

USG tarczycy w Poznaniu

Ultrasonografia gruczołu tarczowego to podstawowe badanie diagnostyczne, które pozwala ocenić wielkość, obrysy i torebkę gruczołu tarczycowego, jego unaczynienie oraz strukturę miąższu. Podczas badania USG tarczycy lekarz ma możliwość oceny węzłów chłonnych i przytarczyc oraz wykrycia ewentualnych nieprawidłowości czy guzków. Przed wykonaniem badania USG tarczycy mężczyźni powinni zgolić zarost, a kobiety zdjąć biżuterię z szyi.

USG Poznań – Badanie tarczycy. Wskazania do wykonania badania

Wykonanie badania USG tarczycy zalecane jest w przypadku wykrycia wyczuwalnego guza tarczycy, poszerzenia obwodu szyi, zaburzeń hormonalnych, diagnozy chorób tarczycy czy zaobserwowania objawów nadczynności bądź niedoczynności tarczycy.

USG żył (USG dopplerowskie)

USG dopplerowskie to badanie wydolności żył i tętnic, które pomaga wykryć ewentualne niedrożności. Nieinwazyjna metoda obrazuje przepływ krwi w naczyniach krwionośnych nóg, co pomaga rozpoznać miażdżycę czy wykrywać anomalie naczyniowe. Pozwala również ocenić stan układu krwionośnego kończyn dolnych. USG Doppler żył kończyn dolnych, jest badaniem, które wykonujemy na co dzień, by diagnozować, leczyć oraz kontrolować efekty leczenia.

Wskazania o wykonania USG żył kończyn dolnych:

– uczucie ciężkości nóg,

– ból nóg,

– obrzęki,

– pajączki,

– żylaki,

– planowane zabiegi na żyłach.

Badanie USG piersi

Na czym polega badanie USG piersi? Badanie USG piersi polega na zastosowaniu fal ultradźwiękowych, które po nałożeniu odpowiedniego żelu przenikają przez skórę, dzięki czemu lekarz medycyny estetycznej może z łatwością podejrzeć zmiany w piersiach. Trwa ono około 20 minut i jest bezpieczne oraz nieinwazyjne. USG piersi jest podstawową metodą badania i oceny guzków wykrytych podczas badań palpacyjnych przez pacjentkę.

Usg Poznań - Badanie

Badanie USG piersi w Poznaniu

Poznański Gabinet Medycyny Estetycznej W. Rosiński oferuje profilaktyczne i diagnostyczne badania USG piersi. Profilaktyczne badania USG piersi proponujemy kobietom dbającym o siebie. Pozwala ono wykryć wczesne i bezobjawowe zmiany w piersiach. Natomiast diagnostyczne badanie USG piersi wykonujemy, gdy pacjentka lub lekarz dostrzeże niepokojące zmiany – zgrubienia, guzy, asymetria, zmiana wielkości piersi, wycieki z brodawki czy powiększone węzy chłonne pod pachą.

Dbając o zdrowie kobiet, zalecamy im wykonywanie profilaktycznych badań USG piersi co najmniej raz do roku po ukończeniu 20 roku życia, natomiast u kobiet obciążonych genetycznie, zalecamy badania co pół roku. Na badania USG piersi zapraszamy pomiędzy 5-12 dniem cyklu miesiączkowego jeszcze przed owulacją, natomiast panie stosujące antykoncepcję hormonalną zapraszamy na badania USG piersi w dowolnym dniu cyklu.

W przypadku zauważenia niepokojących objawów w obrębie piersi na badania diagnostyczne USG piersi zapraszamy jak najszybciej.

USG brzucha Poznań, Badanie usg piersi. Jak się przygotować do badania?

Badanie USG piersi nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Bezpośrednio przed jego wykonaniem należy się odświeżyć oraz nie aplikować antyperspirantów z talkiem pod pachy.

USG jąder i najądrzy – co to jest i na czym polega?

Jest to jedno z podstawowych badań z zakresu diagnostyki męskiej, które pozwala dostrzec ewentualne zmiany oraz możliwe konsekwencje. USG jąder to bezbolesne i nieinwazyjne badanie, które pomaga ocenić budowę oraz naczynia krwionośne jąder, najądrzy czy powrózków nasiennych. W trakcie jego trwania, podczas obserwacji worka mosznowego, lekarz ma możliwość wykryć ewentualne zmiany patologiczne.

Do badania ultrasonograficznego jąder można przystąpić bez wcześniejszego przygotowania, należy jedynie pamiętać o dokładnym umyciu okolic intymnych.

Wskazania do badania USG jąder

Wykonanie badania USG jąder zalecane jest w przypadku:

– bólu moszny lub jąder;

– oceny płodności mężczyzny;

– po urazach;

– przy podejrzeniu zmian takich jak guzki, przepuklina czy żylaki;

– powiększenia, brzęku czy zmiany kształtu jąder.

Badanie USG jąder, najądrzy i moszny Poznań

Wszystkich panów zapraszamy do zapisów na profilaktyczne badania USG jąder w Poznaniu. Ultrasonografia jąder to badanie, które trwa kilka minut. Jest niezbędnym narzędziem, które pozwala wykryć zmiany patologiczne na ich wczesnym etapie, a to znacznie ułatwia diagnostykę i leczenie.

Zapraszamy na usg brzucha Poznań

5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530