Zmarszczki na szyi

zmarszczki na szyiZmarszczki na szyi czyli bruzdy Venus.

Wiele osób ma tendencję do garbienia się i częstego trzymania głowy opuszczonej. Taka postawa sprzyja pojawianiu się, a z czasem pogłębianiu zmarszczek na szyi.

Drobną sieć zmarszczek w tym miejscu może powodować również spanie na wysokiej poduszce, podpieranie się rękoma o brodę lub szyję w tracie pracy przy biurku oraz czytanie w łóżku.

Te nawyki ciężko zmienić, a skóra szyi jest delikatna i podatna na niesprzyjające czynniki. Można jednak poradzić sobie z tym problemem dzięki nowoczesnym technologiom proponowanym przez medycynę estetyczną.

Podstawowe czynniki wpływające na powstawanie zmarszczek na szyi to nieprawidłowa postawa ciała. Także proces starzenia się, wiotczenia i utraty elastyczności skóry. Również nadmiar tkanki tłuszczowej lub gwałtowne zmiany masy ciała przez które delikatna skóra szyi staje się obwisła i opada.

Ich głębokość i to, czy pojawią się wcześnie, zależy w dużej mierze także od typy skóry. Osoby z cienką, delikatną, odwodnioną skórą i niewielką ilością tkanki tłuszczowej pod nią są bardziej narażone na pojawienie się tego typu zmarszczek już w młodym wieku.

Zmarszczki na szyi – leczenie

Współczesna medycyna estetyczna obfituje w szerokie spektrum zabiegów nawilżających, odświeżających i regenerujących skórę szyi.  Poczynając od peelingów i terapii ultradźwiękowej, poprzez mezoterapię, wypełniacze – kwas hialuronowy lub botoks – toksynę botulinową, na nieablacyjnym laserze frakcyjnym skończywszy.

W przypadku skóry szyi niezwykle istotny jest wybór zabiegu, który nie tylko wypełni bruzdy, wizualnie je wygładzając, ale także usunie zrogowaciały naskórek, nawilży i natłuści skórę.

Najbardziej spektakularną, a zarazem naturalną i nieinwazyjną metodą radzenia sobie z takim typem zmarszczek jest zabieg z użyciem nowoczesnego, wszechstronnego urządzenia Dermapen. Polega on na pobudzeniu tkanek do samoistnej regeneracji i stymulowaniu procesu odnowy skóry. Ta forma terapii nie ingeruje w strukturę tkanek pacjenta, a jedynie wykorzystuje naturalne procesy, który zostały zaburzone i aktywuje je na nowo.

Mezoterapia za pomocą Dermapenu pozwala także na wprowadzanie pod skórę substancji aktywnych przez specjalistyczny system mikronakłuwania. Dzięki temu organizm zaczyna ponownie produkować właściwe ilości kolagenu, odpowiedzialnego za elastyczność i odpowiednie napięcie skóry.

Dermapen to urządzenie bezpieczne, umożliwiające terapię nawet w przypadku bardzo cienkiej i wiotkiej skóry, posiada również automatyczny system kontroli głębokości nakłuć. Zabieg trwa zwykle około 30-45 minut, jest całkowicie bezbolesny, a pacjent już następnego dnia może wrócić do normalnego funkcjonowania. Kilka dni po zabiegu występuje złuszczanie naskórka – wówczas zalecane jest użycie preparatów kojąco-regenerujących.

Zmarszczki na szyi można więc skutecznie leczyć toksyną botulinową, zabieg należy powtarzać co 8-10 miesięcy.

Lekarz medycyny estetycznej, chirurg