Jak skutecznie pozbyć się zmarszczek palacza?

Jak skutecznie pozbyć się zmarszczek palacza?

Zmarszczki palacza to częsta przypadłość, która nie jest spowodowana tylko paleniem papierosów. Najskuteczniejsze w ich leczeniu okazują się zabiegi medycyny estetycznej: radiofrekwencja mikroigłowa, nici Aptos, botox i kwas hialuronowy.

Czym są zmarszczki palacza?

Zmarszczki palacza są to pionowe bruzdy znajdujące się wokół ust z charakterystycznymi „promieniami”. Choć palenie papierosów sprzyja ich powstawaniu to pojawiają się one z tytułu innych przyczyn m.in: starzenia się skóry. Powstawaniu zmarszczek palacza sprzyja jedzenie, mówienie i uśmiechanie się.

Jakie czynniki mogą uchronić Cię przed zmarszczkami palacza?

Warto unikać grymasów twarzy – czyli przygryzania warg czy robienia „dziubka”. Powinno się chronić twarz przed negatywnym działaniem promieni słonecznych, używając kremów z filtrem UV. Zbawienna w ochronie przed zmarszczkami palacza okazuje się być zdrowa dieta, obfitująca w brokuły, marchewkę, czosnek, jagody, szpinak – czyli produkty zawierające przeciwutleniacze. Wskazana jest także rezygnacja ze słomek i picie prosto ze szklanki.

Poznajmy zabiegi, które pomogą Ci skutecznie radzić sobie ze zmarszczkami palacza

Profilaktyka w postaci zdrowej diety oraz pozbycie się grymasów twarzy może nie wystarczyć. Często konieczne są zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają na pozbycie się negatywnych skutków zmarszczek palacza.

Nici Aptos (inaczej Excellence Light Lift.)

Nici Aptos to innowacyjna metoda wykorzystująca nici caprolac, które wykonane są z włókien z kwasu polimlekowego i kaprolaktonu. Nici Aptos przyczyniają się do stymulacji kolagenu typu 1 i kwasu hialuronowego, co poprawia nawilżenie skóry. Zwiększone wytwarzanie kolagenu typu 1 i kwasu hialuronowego poprawia napięcie i jędrność skóry, co przyczynia się do skutecznej redukcji zmarszczek palacza.

Botox

Wprowadzenie toksyny botulinowej wpływa na blokowanie połączenia mięśni mimicznych z nerwami, co powstrzymuje skurcze mięśni i sprawia, że skóra ulega rozluźnieniu. Efektem tego jest redukcja zmarszczek. Botox wprowadza się do skóry za pomocą cienkiej igły, a cały zabieg trwa kilkanaście minut.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy wprowadza się do skóry za pomocą m.in. mezoterapii igłowej. Kwas hialuronowy ma zdolność wiązania dużych ilości wody, co przekłada się na prawidłowe napięcie skóry oraz zapewnia jędrność i przyczynia się do utrzymania młodego wyglądu skóry.  

Radiofrekwencja mikroigłowa

Zabieg wykonuje się za pomocą aparatu np. DeAgeEx, wyposażonym w głowicę uzbrojoną w kilkadziesiąt igieł o średnicy kilku mikrometrów. Igły wprowadzane są w skórę w sposób pulsacyjny z dużą częstotliwością na głębokość od 0,5, do 3,5 mm, powodując mikrouszkodzenia skóry. Przyczynia się to do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych. Efektem zabiegu jest poprawienie napięcia i jędrności skóry.

Drugim skutkiem radiofrekwencji mikroigłowej jest przestrzenne i trójwymiarowe przegrzanie skóry, które prowadzi do pobudzenia procesów regeneracyjnych. Dzięki synergii dwóch właściwości zabiegu, radiofrekwencja mikroigłowa przynosi wymierne korzyści w leczeniu zmarszczek palacza.

Jak skutecznie pozbyć się zmarszczek palacza? – wypełniacze lub toksyna botulinowa

Oceń nas