Jak się pozbyć drugiego podbródka

Jak się pozbyć drugiego podbródka?

Drugi podbródek (inaczej podwójny podbródek) to problem, który może obniżać samoocenę i być źródłem kompleksów. Często jego podłożem mogą być różne choroby czy zaburzenia hormonalne i niekoniecznie musi on być związany z nadwagą. Drugi podbródek można bezpiecznie usunąć z pomocą licznych zabiegów medycyny estetycznej takich jak: mezoterapia mikroigłowa czy liposukcja laserowa.

Drugi podbródek to defekt estetyczny, który dopada wielu pacjentów. Jedną z przyczyn powstawania podwójnego podbródka jest nagromadzenie się tkanki tłuszczowej w dolnej partii twarzy, która występuje także u osób nie mających problemów z otyłością. Drugą przyczyną jest wpływ procesów starzenia i obniżenie sprężystości skóry na skutek utraty odpowiedniej ilości kolagenu w organizmie.

Podwójny podbródek może być też konsekwencją chorób np. metabolicznych czy układu krążenia lub tarczycy. Podwójny podbródek może być wywołany przez kąpiele słoneczne czy solarium tudzież zaburzenia hormonalne. Na szczęście istnieje wiele zabiegów medycyny estetycznej, które pozwalają na skuteczne pozbycie się drugiego podbródka. 

Zabiegi medycyny estetycznej na podwójny podbródek

Jak się pozbyć drugiego podbródka? – Liposukcja laserowa

Nadmierna tkanka tłuszczowa może być łatwo usunięta za pomocą liposukcji laserowej. Jest to innowacyjna metoda modelowania sylwetki przy użyciu technologii laserowej. Wiązka lasera prowadzi do rozbijania komórek tłuszczowych, które wchłaniane są przez organizm. Tłuszcz odsysany jest za pomocą kaniuli.

Liposukcję laserową wykonuje się za pomocą aparatu LipoLife, wyposażonego w system znieczulający, ssak i światłowód radialny. Urządzenie Lipolife wykorzystuje wiązkę lasera o długości fali 1470 nm. Efektem działania liposukcji laserowej jest obkurczanie włókien kolagenowych, co powoduje napięcie skóry. Zabieg na drugi podbródek Lipolife jest nieinwazyjny i wykonuje się go najczęściej w znieczuleniu miejscowym.

Jak się pozbyć podwójnego podbródka – Nici liftingujące

Jakie są podwójny podbródek zabiegi? Drugim sposobem na pozbycie się podwójnego podbródka jest użycie nici Aptos. Nici liftingujące tworzą swoiste „rusztowanie” pod skórą, które prowadzi do uniesienia i podtrzymania tkanki. Efektem działania nici Aptos jest remodeling skóry, pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz poprawa napięcia skóry. Dzięki temu podwójny podbródek zostaje zredukowany, a pacjent zyskuje nowy, piękny wygląd twarzy.

Mezoterapia mikroigłowa

Trzecim zabiegiem medycyny estetycznej na podwójny podbródek jest mezoterapia mikroigłowa. Dzięki mikroiniekcjom wprowadza się pod powierzchnię skóry substancje aktywne – koktajle odżywcze czy kwas hialuronowy, które mają korzystny wpływ na poprawę wyglądu skóry. Jak wykonuje się zabieg? Można do niego użyć strzykawkę z igłą lub rollery, czyli dyski z mikroigłami.

Dzięki rollerom możemy uzyskać do 500.000 nakłuć w ciągu 5 minut, co podnosi skuteczność zabiegu. Inną opcją jest przeprowadzenie mezoterapii mikroigłowej z udziałem urządzenia Dermapen. Mikronakłucia prowadzi do kontrolowanych uszkodzeń, które pobudzają produkcję nowego kolagenu, co pobudza procesy regeneracyjne skóry. 

Jak się pozbyć drugiego podbródka? Laseroterapia

Jakie są podwójny podbródek zabiegi? Jak wiadomo użycie laserów jest bardzo powszechne w medycynie estetycznej. W przypadku drugiego podbródka także stosuje się laser frakcyjny, który wykorzystuje emisję fal elektromagnetycznych, prowadząc do penetracji w obrębie wody. Laser frakcyjny CO2 wytwarza bodziec termiczny, które tworzy kontrolowane uszkodzenia, powstające na skutek przegrzania skóry.

W efekcie następuje uruchomienie fibroblastów, które przyczyniają się do zwiększania produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki temu skóra staje się jędrna i napięta, a uszkodzona tkanka zastępowana jest nową. Podwójny podbródek zostaje usunięty, sprawiając, że pacjent odzyskuje pożądany wygląd twarzy. Zabieg lasera frakcyjnego CO2 nie jest bolesny i często wykonuje się go bez żadnego znieczulenia. Osoby o obniżonym progu bólu mogą otrzymać krem znieczulający, który podniesie komfort zabiegu.

5/5 - (7 votes)