Jak poprawić sylwetkę?

Jak poprawić sylwetkę

Jak poprawić sylwetkę?

Utrzymanie zgrabnej sylwetki to ciężka praca, która może być jednocześnie również bardzo przyjemna. Zdrowa dieta połączona z aktywnością fizyczną nie muszą być zadaniem wyłącznie dla wytrwałych. Czasami jednak pomimo regularnego uprawiania sportów, spożywania zbilansowanych dopasowanych do potrzeb posiłków oporny tłuszczyk pozostaje w najmniej oczekiwanych miejscach, psując idealną sylwetkę.

Naprzeciw tego rodzaju problemom wychodzi medycyna estetyczna, która oferuje między innymi zabiegi liposukcji – odsysania tłuszczu, ale i inne formy poprawiania figury np. w postaci drenażu limfatycznego, zabiegów Venus Legacy itp. Nieocenione wsparcie w uzyskaniu wymarzonych rezultatów w postaci zdrowego odchudzania i dbania o sylwetkę oferuje również dietetyk Poznań.

W jaki sposób poprawić sylwetkę z pomocą medycyny estetycznej?

Jak wspomniano powyżej, medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz rozwiązań, które wspomóc mogą poprawę sylwetki. Jednym z najpopularniejszych wariantów do wyboru jest liposukcja, dzięki której możliwe jest pozbycie się nadmiaru tłuszczu z określonych miejsc naszego ciała.

Zabieg ten oferuje kilka różnych wariantów – w tym między innymi chirurgiczną korekcję konturów ciała i odsysanie tłuszczu. Mniej inwazyjną wersją liposukcji jest opcja laserowa. Wykonanie tego rodzaju zabiegów wymaga jednak odpowiedniej kwalifikacji pacjenta do zabiegu.

Jest to rozwiązanie pomagające w redukcji punktowo nagromadzonej podskórnie tkanki tłuszczowej dzięki działaniu odsysającemu tłuszcz i modelowaniu sylwetki. Zabieg poprzedza dokładne badanie.

Liposukcja jest zabiegiem skierowanym do osób, które mają problem z niewielką ilością tłuszczu w określonych punktach ciała, czyli nadwagą. Jest to propozycja dla osób, które chcą stosować zdrowe odchudzanie. Nie jest to zatem metoda odpowiednia dla osób z otyłością. Pozbycie się większej ilości kilogramów wymaga bowiem aktywności fizycznej i odpowiednio dopasowanej diety, w której rozpisaniu pomóc może dietetyk.

Poprawa sylwetki – inne opcje medycyny estetycznej

Poprawa sylwetki to nie tylko dieta rozpisana przez dietetyka Poznań, treningi i liposukcja. Wielu pacjentów boryka się bowiem z problemami z opuchlizną, nieestetycznym cellulitem itp. Pomocne w tym zakresie będą zatem specjalne zabiegi np. drenaż limfatyczny lub zabiegi z Venus Legacy, które pomogą nadać skórze idealną jędrność i skutecznie wspomogą ją w walce z niedoskonałościami.

Sylwetka to całokształt. Wobec tego jak poprawić sylwetkę? Na jej ocenę składa się nie tylko waga, ale również proporcje, wygląd skóry: jej jędrność i gładkość, jak również wiedza dotycząca tego, jak się ubierać, by wyglądać najatrakcyjniej, jak to możliwe.

Szczupła czy proporcjonalna?

Liczne badania i testy pokazały, że mężczyźni doceniają nie tyle, co bardzo szczupłe sylwetki, ale takie, które odpowiadają pewnemu wzorowi, są uważane za proporcjonalne oraz harmonijne. Wszelkie zaburzenia pod tym względem natomiast są postrzegane jako z gruntu niekorzystne.

Dlatego dążąc do poprawy sylwetki, nie powinniśmy wyznaczać sobie celu uzyskania wyglądu typowego dla modelek, ale raczej usunięcia dysproporcji, które są naszym udziałem: zbyt szerokich bioder, wystającego brzuszka, opadających pośladków.

  Jak poprawić sylwetkę – Ćwiczenia

Najlepszym sposobem na poprawę sylwetki są ćwiczenia. Systematyczna aktywność fizyczna pozwala bowiem ujędrnić ciało i poczuć się lepiej. W trakcie ruchu pracują mięśnie, spalany jest tłuszcz (najlepiej gdy ćwiczenia są średnio intensywne oraz trwają co najmniej 40 minut), znikają obrzęki oraz wszelkie zmiany, które odbierają nam pewność siebie, na przykład cellulit.

Ćwiczenia poprawiają też nasze samopoczucie, podnoszą ilość endorfin, dzięki temu zyskujemy bardziej pozytywne podejście do życia. Walczą również ze znużeniem oraz pozwalają zyskać energii. Paradoksalnie im bardziej się męczymy podczas treningu, tym więcej mamy energii tuż po nim. Gdy do tego dodamy redukcję stresu oraz kryjących się za nim zagrożeń, możemy czuć, że ćwicząc, nie tylko dbamy o sylwetkę, ale również zdrowie.

Jak poprawić sylwetkę – Unikaj podjadania

Prostym sposobem, który działa bardzo szybko w przypadku każdej osoby, jest skupienie się na spożywaniu pięciu posiłków w miej więcej równym odstępie czasu. W ten sposób można uniknąć napadu wilczego głodu i tym samym sięgania po tak zwane puste kalorie.

Jak poprawić sylwetkę? Pomoże znajomość zdrowego odżywiania.

Poprawić sylwetkę możesz poprzez liposukcję

Przeszczep tłuszczu pozwala uzupełniać ubytki wykorzystując tkankę pobraną w miejscach gdzie był jej nadmiar. Zabieg jest bardzo skuteczny i bezpieczny.

5/5 - (1 vote)