Jak zlikwidować rozstępy

jak zlikwidować rozstępy

Jak zlikwidować rozstępy

Wśród problemów natury estetycznej spędzających sen z powiek zarówno kobietom, jak i mężczyznom, w czołówce znajdują się niewątpliwie rozstępy.

Nieestetyczne białe pręgi powstrzymują od zakładania krótkiej spódniczki i mogą być źródłem wstydu w sytuacjach intymnych.

Skąd się biorą rozstępy, jak im przeciwdziałać i jak się pozbyć tych już istniejących?

Jak powstają rozstępy?

Rozstępy są cieńszymi fragmentami na skórze i naskórku. Powstają one wówczas, gdy ciało nie nadąża z produkcją kolagenu – w trakcie budowania masy mięśniowej, szybkiego przybierania na wadze (np. podczas ciąży), ale także w okresie dojrzewania w wyniku dynamicznego wzrostu, jak również na skutek zmian hormonalnych.

Świeże rozstępy wyglądają jak pęknięcia – mają czerwony kolor i rozgałęzioną strukturę, a skóra w miejscu ich powstania jest napięta i bolesna. Z czasem rozstępy bledną, przybierając postać nieestetycznych blizn.

Rozstępy najczęściej pojawiają się one na brzuchu, piersiach, pośladkach, udach i ramionach.

Czy można się pozbyć rozstępów?

Rozstępom znacznie łatwiej zapobiegać, niż usuwać te, które już powstały. Aby nie dopuścić do pojawienia się problemu, warto dbać o skórę – jej elastyczność, nawilżenie i odżywienie.

Pomocna będzie zbilansowana dieta, odpowiednia ilość wypijanych płynów, ale także sięganie po odpowiednie środki kosmetyczne i stosowanie ich w miejscach, gdzie spodziewamy się rozrostu skóry – np. na brzuchu w trakcie ciąży czy w okolicach tych partii mięśni, które będziemy rozbudowywać podczas treningów.

Należy także dbać o właściwą masę ciała. Pomocne będzie włączenie w dietę produktów zawierających cynk, takich jak ryby, jaja, kasza gryczana, ryż, pestki dyni, nasiona słonecznika, wątróbka.

Domowe sposoby na rozstępy nie są niestety zbyt skuteczne. Jeśli zmiany są niewielkie, pomocne może się okazać stosowanie peelingów z kwasem cytrynowym i wit. E, z wykorzystaniem specjalnej rękawicy do masażu, pod obfitym strumieniem gorącej wody.

W uszkodzoną skórę można wcierać sok z cytryny, żel aloesowy a nawet skrobię ze świeżo przekrojonego ziemniaka – wymienione substancje wspomagają regenerację naskórka.

Wszystkie te zabiegi nie podziałają niestety na większe rozstępy, a i w przypadku mniejszych raczej zmniejszą ich widoczność niż całkowicie je usuną.

Usuwanie rozstępów w gabinecie medycyny estetycznej

Czy zatem rozstępy na skórze możemy jedynie zaakceptować? Na szczęście współczesna medycyna wyposażyła nas w narzędzia do naprawdę skutecznej walki z tymi nieestetycznymi zmianami. W gabinetach medycyny estetycznej możemy przeprowadzić usuwanie rozstępów z wykorzystaniem nowoczesnych metod – niemal bezbolesnych i nie wymagających rekonwalescencji.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Zabieg ten jest bardzo skuteczny przy minimalnej inwazyjności. Rekonwalescencja jest bardzo krótka, praktycznie na drugi dzień można wrócić do normalnej aktywności życiowej. Jest to zabieg zalecany na pierwszym miejscu pod względem skuteczności w redukcji rozstępów.

Jak zlikwidować rozstępy – skuteczny jest laser erbowo-yagowy

Zabiegi z wykorzystaniem lasera czy podaży podskórnej substancji pobudzających produkcję kolagenu, pozwalają pozbyć się nie tylko świeżych zmian, ale także tych, które szpeciły skórę przez lata, powodując wstyd i dyskomfort.

Zabieg usuwania rozstępów laserem erbowo-yagowym jest bezbolesny.

Wybierz gabinet cieszący się dobrą renomą a już tego lata uzupełnisz swoją garderobę o szorty i krótkie bluzki.

Jak zlikwidować rozstępy?

Jak usunąć rozstępy

Rozstępy to rodzaj blizn, który wyglądem przypomina wrzecionowate paski. Ten problem medyczny można rozwiązać za pomocą skutecznych zabiegów takich jak: terapia osoczem bogatopłytkowym czy laseroterapia.

Rozstępy – czym są i jak powstają?

Są to niedoskonałości ciała, które przybierają postać równoległych, wrzecionowatych pasków. Mogą mieć kolor biały lub czerwony i bardzo często występują u kobiet odwiedzających naszą klinikę medycyny estetycznej Poznań. Rozstępy są rodzajem blizn, które powstają poprzez pęknięcie włókien kolagenowych i są zlokalizowane na udach, biodrach, brzuchu.

Przyczyną powstawania rozstępów na udach czy piersiach może być spadek masy ciała, zmiany hormonalne oraz rozbudowywanie masy mięśniowej. Jest to defekt kosmetyczny, który prowadzi do spadku samooceny pacjentów. Na szczęście rozstępów można się pozbyć szybko i bezboleśnie z udziałem sprawdzonych zabiegów medycyny estetycznej.

Zabiegi na rozstępy

Laseroterapia – laser Nd-yag i laser frakcyjny

Jak usunąć rozstępy na udach czy piersiach? Zabiegiem pierwszego wyboru jest laseroterapia. Pacjenci z problemem rozstępów na brzuchu często są leczeni laserem frakcyjnym, który wykazuje skuteczność przy pozbywaniu się wielu schorzeń. Esencją zabiegu jest wykonywanie przez lekarza kontrolowanych uszkodzeń w obrębie skóry, które zapewniają remodeling skóry i pobudzają produkcję nowego kolagenu i elastyny. Efektem działania lasera frakcyjnego jest regeneracja skóry i redukcja rozstępów.

Lekarz podczas zabiegu kieruje wiązkę lasera w miejsce występowania rozstępów, co nie narusza zdrowych tkanek. Laser frakcyjny dociera w głąb skóry, uszkadzając ją i prowadząc do odbudowy międzykomórkowej

Drugim często używanym laserem na rozstępy jest laser neodymowo-yagowy (Nd-YAG), który wykorzystuje dwie długości fali – 532 nm i 1064 nm. Zasada działania jest podobna do lasera frakcyjnego. Laser Nd-Yag podgrzewa temperaturę skóry, stymulując produkcję nowego kolagenu.

Zabieg trwa max. 30 minut i polega na skierowaniu wiązki lasera w obszar zabiegowy. Efektem działania lasera Nd-Yag jest usunięcie rozstępów i poprawienie jędrności skóry. Pacjent odczuwa komfort podczas zabiegu, odczuwając jedynie delikatne pieczenie lub szczypanie. Na pełne efekty zabiegu czasem trzeba poczekać do paru tygodni.

Dermapen

Dermapen to zabieg polegający na aplikacji substancji aktywnych pod skórę pacjenta. Jest to remedium na m.in. rozstępy na brzuchu. Przed zabiegiem ma miejsce konsultacja lekarska, której zadaniem jest odrzucenie przeciwwskazań. Lekarz dokonuje nakłuć z udziałem wybranej substancji aktywnej.

Dermapen jest urządzeniem przypominającym długopis, który dokonuje nakłuć skóry w obszarze zabiegowym na głębokości od 0,5 do 3 mm. Efektem działania zabiegu jest pobudzenie skóry do produkcji nowego kolagenu i elastyny, co prowadzi do redukcji rozstępów na piersiach. Zabieg jest bezbolesny, krótki i nie wiąże się z koniecznością długotrwałej rekonwalescencji.

Mezoterapia igłowa

Kolejnym zabiegiem na rozstępy na udach jest mezoterapia igłowa. Polega to na podawaniu pod skórę substancji aktywnych za pomocą iniekcji. Koktajle zawierają witaminy, aminokwasy, kwas hialuronowy lub wyciąg tkankowy.  Prowadzi to do rewitalizacji skóry i jej regeneracji.

Zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest przy znieczuleniu kremem znieczulającym, który zapewnia komfort dla pacjenta. Po zabiegu należy przez 7 dni nie wystawiać skóry na działanie słońca czy korzystać z solarium.

Jak usunąć rozstępy – Osocze bogatopłytkowe

Jest to zabieg polegający na wykorzystaniu krwi własnej pacjenta, która po odwirowaniu, staje się preparatem zawierającym czynniki wzrostu. Terapia osoczem bogatopłytkowym na rozstępy prowadzi do poprawy wyglądu skóry i jej elastyczności czy gęstości. Efektem działania osocza bogatopłytkowego jest lepsze ukrwienie i zwiększona produkcja kolagenu i elastyny.

Jak usunąć rozstępy Poznań?

5/5 - (7 votes)