Jak zlikwidować rozstępy

jak zlikwidować rozstępy

Jak zlikwidować rozstępy

Wśród problemów natury estetycznej spędzających sen z powiek zarówno kobietom, jak i mężczyznom, w czołówce znajdują się niewątpliwie rozstępy.

Nieestetyczne białe pręgi powstrzymują od zakładania krótkiej spódniczki i mogą być źródłem wstydu w sytuacjach intymnych.

Skąd się biorą rozstępy, jak im przeciwdziałać i jak się pozbyć tych już istniejących?

Jak powstają rozstępy?

Rozstępy są cieńszymi fragmentami na skórze i naskórku. Powstają one wówczas, gdy ciało nie nadąża z produkcją kolagenu – w trakcie budowania masy mięśniowej, szybkiego przybierania na wadze (np. podczas ciąży), ale także w okresie dojrzewania w wyniku dynamicznego wzrostu, jak również na skutek zmian hormonalnych.

Świeże rozstępy wyglądają jak pęknięcia – mają czerwony kolor i rozgałęzioną strukturę, a skóra w miejscu ich powstania jest napięta i bolesna. Z czasem rozstępy bledną, przybierając postać nieestetycznych blizn.

Rozstępy najczęściej pojawiają się one na brzuchu, piersiach, pośladkach, udach i ramionach.

Czy można się pozbyć rozstępów?

Rozstępom znacznie łatwiej zapobiegać, niż usuwać te, które już powstały. Aby nie dopuścić do pojawienia się problemu, warto dbać o skórę – jej elastyczność, nawilżenie i odżywienie.

Pomocna będzie zbilansowana dieta, odpowiednia ilość wypijanych płynów, ale także sięganie po odpowiednie środki kosmetyczne i stosowanie ich w miejscach, gdzie spodziewamy się rozrostu skóry – np. na brzuchu w trakcie ciąży czy w okolicach tych partii mięśni, które będziemy rozbudowywać podczas treningów.

Należy także dbać o właściwą masę ciała. Pomocne będzie włączenie w dietę produktów zawierających cynk, takich jak ryby, jaja, kasza gryczana, ryż, pestki dyni, nasiona słonecznika, wątróbka.

Domowe sposoby na rozstępy nie są niestety zbyt skuteczne. Jeśli zmiany są niewielkie, pomocne może się okazać stosowanie peelingów z kwasem cytrynowym i wit. E, z wykorzystaniem specjalnej rękawicy do masażu, pod obfitym strumieniem gorącej wody.

W uszkodzoną skórę można wcierać sok z cytryny, żel aloesowy a nawet skrobię ze świeżo przekrojonego ziemniaka – wymienione substancje wspomagają regenerację naskórka.

Wszystkie te zabiegi nie podziałają niestety na większe rozstępy, a i w przypadku mniejszych raczej zmniejszą ich widoczność niż całkowicie je usuną.

Usuwanie rozstępów w gabinecie medycyny estetycznej

Czy zatem rozstępy na skórze możemy jedynie zaakceptować? Na szczęście współczesna medycyna wyposażyła nas w narzędzia do naprawdę skutecznej walki z tymi nieestetycznymi zmianami. W gabinetach medycyny estetycznej możemy przeprowadzić usuwanie rozstępów z wykorzystaniem nowoczesnych metod – niemal bezbolesnych i nie wymagających rekonwalescencji.

Jak zlikwidować rozstępy – skuteczny jest laser erbowo-yagowy

Zabiegi z wykorzystaniem lasera czy podaży podskórnej substancji pobudzających produkcję kolagenu, pozwalają pozbyć się nie tylko świeżych zmian, ale także tych, które szpeciły skórę przez lata, powodując wstyd i dyskomfort.

Zabieg usuwania rozstępów laserem erbowo-yagowym jest bezbolesny.

Wybierz gabinet cieszący się dobrą renomą a już tego lata uzupełnisz swoją garderobę o szorty i krótkie bluzki.

Jak zlikwidować rozstępy?

5/5 - (7 votes)