Zgrabna sylwetka

zgrabna sylwetka

Zgrabna sylwetka

W celu utrzymania zdrowej sylwetki należy przestrzegać zdrowej diety bogatej w owoce i warzywa, spożywać 5 posiłków dziennie w mniejszych porcjach i uprawiać sport. Mimo tych zdrowych zabiegów czasem nasza sylwetka potrzebuje profesjonalnej pomocy. Skuteczne rozwiązanie posiada medycyna estetyczna, oferująca zabieg liposukcji, który polega na odsysaniu tłuszczu.

Jak dbać o zdrową sylwetkę?

Jednym z warunków zdrowej sylwetki są stałe nawyki żywieniowe. Warto pamiętać o zdrowej diecie zgodnej z zasadami racjonalnego żywienia. Ważnym elementem diety jest spożywanie dużej ilości owoców i warzyw oraz wyeliminowanie z niej fast foodów i słodyczy. Inną z zasad zdrowego żywienia jest jedzenie mniejszych porcji, w krótkich odstępach np. co 3-4 godziny. Rekomenduje się spożywanie posiłków 5 razy dziennie, a kolacja powinna odbyć się na trzy godziny przed snem. Nie możemy zapominać o piciu wody w ilości minimum 1,5 litra dziennie.

Ze zdrowym odżywianiem powinna iść w parze aktywność fizyczna. Wystarczy 30 minut dziennie ruchu, by już po miesiącu zobaczyć pierwsze efekty. Warto mieszać treningi cardio z treningami siłowymi. Dobrym pomysłem jest bieganie, jazda na rowerze, długie piesze wycieczki czy też gra w jeden ze sportów zespołowych takich: jak siatkówka czy koszykówka. 

Liposukcja – metoda na pozbycie się tłuszczu

Kiedy nie jesteśmy zadowoleni ze swojej sylwetki i borykamy się z nadmiarem tłuszczu warto rozważyć zabieg liposukcji wykonywany w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej. Zabieg polega na chirurgicznej korekcji konturów ciała i odsysaniu tłuszczu. Zabieg prowadzi do redukcji ogniskowych nagromadzeń podskórnej tkanki tłuszczowej za pomocą odsysania tłuszczu i w efekcie modelowanie sylwetki.

Wskazaniem do zabiegu są nagromadzenia tkanki tłuszczowej, które kwalifikują się do usunięcia. Zabieg liposukcji w klinice medycyny estetycznej rozpoczyna się od zakwalifikowania pacjenta do zabiegu po przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu medycznego. Wykonuje się również badanie fizykalne i analizy laboratoryjne.

Liposukcja nie jest metodą leczenia otyłości, lecz modelowania ciała i najlepiej sprawdza się u pacjentów z prawidłową masą ciała lub niedużą nadwagą. Całkowite pozbycie się nadwagi jest możliwe tylko w połączeniu z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną.

Jedną z najpopularniejszych rodzajów liposukcji jest liposukcja laserowa. Polega ona na wykorzystaniu energii lasera do rozpuszczania tłuszczu. Silne podgrzewania skóry od wewnątrz pobudza skórę do produkcji kolagenu i ma korzystny wpływ na jej napięcie. Laser ma pozytywny wpływ na odsysanie tłuszczu, co ułatwia przeprowadzenie zabiegu. Do wykonania zabiegu liposukcji laserowej w klinice medycyny estetycznej wykorzystuje się urządzenie takie jak Lipolife.  Efektem zabiegu jest skuteczne modelowanie sylwetki pacjenta. 

Zgrabna sylwetka a Rodzaje liposukcji

W gabinetach medycyny estetycznej wykonuje się różne rodzaje liposukcji. Pierwszym z nich jest liposukcja ultradźwiękowa. Ultradźwięki wykorzystywane w zabiegu rozbijają błony komórkowe komórek tłuszczowych, ułatwiając przy tym odsysanie tłuszczu. Metoda liposukcji ultradźwiękowej jest przydatna przy odsysaniu tłuszczu z okolicy karku i klatki piersiowej.

Liposukcja Vibro wykorzystuje sprężone powietrze oraz wibrującą kaniulę. Vibro łączy ssanie oraz wibracje kaniulę, rozbijając tkankę tłuszczową i sprawiając, że łatwo można ją odessać. Trzecim rodzajem liposukcji jest liposukcja laserowa, polegająca na wykorzystaniu lasera. Najpierw naświetla się laserem obszar zabiegowy, a później dokonuje się nacięcia i wprowadza się kaniulę, która pomaga odessać tłuszcz.

Zgrabna sylwetka Poznań

5/5 - (9 votes)