Brazylijski lifting pośladków

brazylijski-lifting-1

Brazylijski lifting pośladków polega na przeszczepie własnego tłuszczu w pośladki.

Zabieg powiększania pośladków to procedura, która powstała w latach 60-tych w Ameryce Południowej, stąd też jej potoczna nazwa – brazylijski lifting pośladków. Metoda ta w Polsce stosowana jest stosunkowo niedługo, ale bardzo szybko zyskuje na popularności.

Dzięki temu zabiegowi można uzyskać efekt powiększenia jak i podniesienia pośladków w sytuacji utraty jędrności.

Chirurgiczne powiększanie pośladków wykonuje się na dwa sposoby: za pomocą implantów lub przeszczepiając własną tkankę tłuszczową.

Przeszczep tkanki tłuszczowej jest bardziej naturalny i bezpieczny.

Lipofilling czy lipomodelling zyskują coraz więcej zwolenniczek ze względu na bardzo naturalny efekt estetyczny i brak blizn, które występują po zabiegach z wykorzystaniem implantów.

Wskazania

 • zbyt płaskie pośladki
 • utrata jędrności pośladków
 • asymetria

Jak się przygotować do zabiegu

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem, w trakcie której dobierana jest odpowiednia metoda powiększenia pośladków oraz omawiane są możliwe i oczekiwane przez pacjenta efekty.  Następnie lekarz wyklucza wszelkie przeciwwskazania. Przed zabiegiem należy wykonać podstawowe badania krwi, które zleci lekarz.

Przebieg zabiegu brazylijski lifting

Każda metoda powiększania pośladków przebiega w inny sposób. W przypadku przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej, najpierw trzeba ją pozyskać z innego obszaru ciała w procesie liposukcji. Uzyskaną w ten sposób tkankę tłuszczową odpowiednio się przygotowuje, by mogła być z powrotem podana pod skórę, modelując pośladki w pożądany sposób. Zaletą tego zabiegu jest użycie własnej tkanki, co daje naturalny i trwały efekt oraz brak powikłań

Zastosowanie implantów łączy się z potrzebą wykonania małych nacięć w bruździe międzypośladkowej lub pod pośladkiem, przez które implanty zostają umieszczone pod skórą.

Dzięki takiemu umiejscowieniu nacięć blizny pozabiegowe są mniej niewidoczne. Jednak ślad po nich pozostaje.

Efekty

Efekt zabiegu jest widoczny od razu i jest trwały. Oczywiście największą różnicą jest długość rekonwalescencji – najdłuższa przy zastosowaniu implantów.

Po przeszczepie tłuszczu oraz włożeniu implantów przez 14 dni nie wolno siadać, a przez koło miesiąca należy wystrzegać się wysiłku fizycznego. Efekty każdej z metod są bardzo korzystne i dodają pośladkom znacznej objętości oraz jędrności.

Brazylijski lifting pośladków umożliwia powiększenie i wymodelowanie tej części ciała wykorzystując własną tkankę tłuszczową, jednocześnie poprawia się talię, poprzez liposukcję brzucha i bioder.

Przeciwwskazania

 • Zaburzenia krzepliwości
 • Nieuregulowane ciśnienie tętnicze
 • Infekcje okolicy zabiegowej
 • Wirusowe zapalenie wątroby
 • HIV
 • Cukrzyca
 • Ciąża
 • Okres karmienia piersią

Brazylijski lifting pośladków Poznań

5/5 - (1 vote)