Bezpieczne odchudzanie

bezpieczne-odchudzanie

Bezpieczne odchudzanie przynosi najlepsze efekty. Tylko ono, oparte na sprawdzonych, racjonalnych zasadach, pozwala zmienić nasze podejście do odżywiania, a jednocześnie na stałe odmienić nasz wygląd. Jak jednak stosować się do jego zaleceń? O tym jest właśnie ten artykuł.

Zmiany na zawsze

Bezpieczne odchudzanie to sposób na poprawę wyglądu oraz lepszą, bo zdrowszą jakość życia dla tych osób, które są gotowe na większe zmiany w swoim życiu nastawione na długofalowe efekty, a nie chwilowe rezultaty, po których będzie trzeba zaczynać wszystko od nowa.

Nie zadręczaj się – ważne jest bezpiecznie odchudzanie

Dużo zależy od nastawienia. Jeśli ono na samym wstępie jest negatywne, to musimy się liczyć z tym, że niewiele uda nam się zdziałać. Warto spojrzeć prawdzie w oczy: to że chcemy zmienić swoje życie, nie oznacza, że nigdy więcej nie zasmakujemy czekolady, lodów, czy frytek. Oznacza to jedynie, że pokusa zjedzenia pustych kalorii będzie rzadziej się pojawiać, a my sami będziemy bardziej świadomi tego, co jemy i dlaczego zbilansowane menu jest lepsze. Przejście na zdrowe odżywianie pozwala uzyskać coś jeszcze: uczy, jak gotować, dobierać składniki do poszczególnych potraw, by najadać się i cieszyć się smacznymi posiłkami.

Bezpieczne odchudzanie – Rób świadome zakupy

Smak potraw jest warunkowany przez wiele czynników. O wielu z nich niestety zapominamy. Mianowicie o tym, że to, czy będziemy mieli przyjemność z jedzenia, zależy od jakości składników, z jakich przygotujemy potrawy, ich doprawienia, sposobu i czasu przygotowywania.

Często przekonanie, że zdrowe potrawy są niesmaczne wynika właśnie z tego, że nie wiemy, jak je przygotować i jak jeść, by mieć z tego najwięcej przyjemności.

Nie myl głodu z pragnieniem

Często organizm, który jest odwodniony próbuje się ratować na wiele sposobów, sygnalizując swoje potrzeby w dość przewrotny sposób. To dlatego niekiedy pragnienie mylone jest z głodem. Żeby uniknąć tego typu kłopotu, warto mieć ze sobą zawsze małą butelkę wody, by popijać ją małymi łyczkami zawsze, kiedy poczujemy taką potrzebę: najlepiej jeszcze przed tym zanim w gardle zrobi się sucho.

Podczas odchudzania dążymy do zmniejszenia nadmiaru tłuszczu, jeżeli ćwiczenia i dieta nie są skuteczne, warto skorzystać z zabiegów typu liposukcja.

Plastyka powiek

Aby zobaczyć opis zabiegu kliknij w ikonkę

Bezpieczniejszą alternatywą dla blefaroplastyki jest zabieg z użyciem lasera frakcyjnego, zabieg nosi nazwę Madonna Lift. Polega on na wykonaniu ablacji skóry, dzięki czemu jest możliwe bardzo precyzyjne, punktowe przegrzanie skóry powodujące dosłownie wyparowanie usuwanych zmian. Procedura jest bardzo skuteczna, z krótki okresem rekonwalescencji – 3 dni.

Nie ma konieczności opieki anestezjologa ani hospitalizacji, a powrót do codziennych aktywności jest praktycznie natychmiastowy. Częściowe rezultaty są widoczne praktycznie natychmiast po zakończeniu procedury, a efekt końcowy po ustąpieniu niewielkich obrzęków czy strupków, które mogą się pojawiać po bezpośrednio po zabiegu. Zmiany te jednak wycofują się nie pozostawiając śladu.

Ujędrnianie skóry powiek laserem frakcyjnym

Laser wykorzystywany w medycynie estetycznej charakteryzuje się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na oddziaływanie praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień. Dzięki dużemu skupieniu wiązki możliwe jest działanie z dużą precyzją.

Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia. Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry. Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową.

Dodatkowo, urządzenie emituje również strumień dwutlenku węgla. Gaz ten powoduje poprawienie ukrwienia tkanki, a co za tym idzie jej odżywienia. Dzięki tym właściwościom dodatkowo przyspiesza procesy regeneracyjne skóry. Dzięki temu dochodzi do poprawy napięcia powiek i ich jędrności, a co za tym idzie ich podniesienie i eliminację opadania, a także innych defektów skórnych w ich obrębie, jak na przykład zmarszczek.

Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość. Istnieje zależność, że im większa jest penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone.

Zabieg z wykorzystaniem lasera charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe jest to substancja, w której znajduje się duża ilość różnego rodzaju czynników wzrostu i związków powodujących stymulację podziałów komórkowych i powstawanie tkanek. Dzięki temu pobudza procesy regeneracyjne skóry, czego efektem jest poprawa jej jędrności i eliminacja zmarszczek.

Jest to metoda w stu procentach bezpieczna, ponieważ wykorzystuje się w niej własną krew pacjenta. Po jej pobraniu odwirowuje się próbkę pozyskując osocze bogate w aktywne płytki krwi. Następnie jest ono wprowadzane precyzyjnie w pożądaną okolicę. Pobudza syntezę włókien kolagenowych, dzięki czemu napięcie skóry ulega zwiększeniu, co z kolei prowadzi do poprawy wyglądu okolicy oczu.

Oczy szeroko otwarte – Nici Aptos

Zabieg z wykorzystaniem nici Aptos, inaczej zwany Excellence Light Lift jest to innowacyjna metoda bazująca na niciach caprolac wykonanych z włókien z kwasu polimlekowego i kaprolaktonu. Nici te są zintegrowane z igłą i wykorzystują technologię znaną już wcześniej (choćby z nici PDO czy innych rodzajów nici liftingujących). Istotną różnicą jest to, że technologia Aptos bazuje na materiałach rozpuszczalnych. Całkowita degradacja nici trwa około roku. Dzięki zintegrowaniu nici z igłą możliwe jest precyzyjne umieszczenie ich w pożądanym miejscu, z niewielkim ryzykiem powikłań.

Materiał,  z którego wykonane są nici Aptos stymulują wytwarzanie endogennego kwasu hialuronowego, który wykazuje duże powinowactwo do wody. Powoduje to zwiększenie uwodnienia i nawilżenia skóry, dzięki czemu dochodzi do zwiększenia jej napięcia i poprawienia jędrności. Nici Aptos powoduje inicjację wytwarzania kwasu hialuronowego. Jest to związek występujący praktycznie w całym organizmie, szczególnie w skórze, a zwłaszcza młodej. Z biegiem czasu jego ilość ulega znacznemu zmniejszeniu.

Posiada on wysoką zdolność wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać nawet do dwustu pięćdziesięciu molekuł wody). Dzięki zwiększaniu jego zawartości w skórze dochodzi do poprawienia jej nawilżenia. Efektem wyżej wymienionych procesów jest poprawa napięcia i jędrności skóry.

Istnieje kilka rodzajów nici Aptos. W celu korekcji wyglądu okolicy powiek wykorzystywane są tak zwane nici Nano Vitis. Są one w pełni rozpuszczalne, a dzięki swojej strukturze rozprężalnego warkocza albo cienkiej spirali, doskonale radzą sobie z wszelkiego rodzaju zmarszczkami mimicznymi, w tym „kurzymi łapkami”, a także workami pod oczami. Dzięki temu nasze oczy mają szansę odzyskać świeżość i przeżyć drugą młodość.

Bezpieczne odchudzanie – teraz jest to możliwe dzięki całej gamie dostępnych zabiegów.

5/5 - (7 votes)