Depilacja pleców u mężczyzn, popularna

Depilacja pleców u mężczyzn

Depilacja laserowa dziś nie jest już tylko zabiegiem zarezerwowanym dla kobiet. Coraz częściej to właśnie mężczyźni sięgają po depilację laserową, chcąc usunąć swoje owłosienie z pleców. Mężczyźni wybierają ten zabieg medycyna estetyczna Poznań nie tylko ze względów estetycznych, ale i z racji wysokiej skuteczności, trwałego efektu i minimalnego ryzyka powikłań.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć na temat depilacji pleców u mężczyzn

Depilacja laserowa mężczyzn to zabieg zyskujący wciąż na popularności. Wskazaniem do zabiegu depilacji laserowej jest nadmierne owłosienie pleców, które powoduje dyskomfort. Często mężczyźni zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej z powodu zapalenia lub wrastania mieszków włosowych.

Nie zawsze zabieg laserowego usuwania owłosienia u mężczyzn jest możliwy do wykonania – przeciwwskazaniami do zabiegu jest: bielactwo, cukrzyca, łuszczyca, przyjmowanie niektórych leków czy świeża opalenizna.

Dzień przed wykonanym zabiegiem laserowego usuwania owłosienia u mężczyzn najlepiej zgolić włosy za pomocą klasycznej maszynki do golenia, zostawiając niewielki fragment skóry w celu zbadania grubości i koloru włosa. Miesiąc przed pierwszym zabiegiem medycyna estetyczna Poznań zaleca się nie usuwanie włosów na plecach z ich cebulką oraz nie stosowanie maści i kremów z witaminą C i retinoidami.

Nie powinno się wystawiać skóry pleców na działanie promieni słonecznych i nie zaleca się stosowania peelingu. Dzień przed zabiegiem depilacji laserowej mężczyzn warto nawilżyć skórę pleców jednym z dostępnych na rynku preparatów nawilżających.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania włosów na plecach?

Do zabiegu  depilacji laserowej mężczyzn wykorzystuje się najczęściej nowoczesne lasery diodowe, które potrafią poradzić sobie nawet z ciemnym owłosieniem, a zabieg jest krótki i całkowicie bezbolesny. Jego zaletą jest trwałe usuwanie zbędnego owłosienia, ponieważ laser działa powierzchownie doprowadzając do zniszczenia cebulki włosa. Laserowe usuwanie włosów na plecach nie ma negatywnego wpływu na funkcje organizmu, a pacjenci nie wymagają rekonwalescencji.

Depilacja pleców u mężczyzn

Laserowe usuwanie włosów medycyna estetyczna Poznań polega na usuwaniu włosów na plecach za pomocą wiązki światła, która wnika głęboko w skórę, niszcząc trwale cebulkę włosa. Lekarz medycyny estetycznej po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu z pacjentem, dopasowuje odpowiednie parametry lasera do danego typu skóry, rodzaju owłosienia oraz stanu owłosionej skóry.

Skuteczne pozbycie się włosów na plecach u mężczyzny wymaga serii zabiegów (3 – 6) w odstępach od 4 do 6 tygodni. Dzięki laserowej depilacji włosów na plecach każdy mężczyzna może pozbyć się potliwości ciała, dyskomfortu i uczucia skrępowania podczas wyjścia na basen, plażę czy podczas sytuacji intymnej.

Jakie są zalecenia po zabiegu laserowego usuwania włosów na plecach?

Po zabiegu laserowego usuwania owłosienia u mężczyzn odradza się zażywania gorących kąpieli przez kilka dni oraz korzystania z sauny i basenu przez co najmniej 4 dni po zabiegu. Do zaleceń zalicza się także nieużywanie przez 4 dni antyperspirantu na bazie alkoholu (opcjonalnie można użyć antyperspirantu bezalkoholowego). Nie można opalać pleców (do 14 dni) ani nie powinno się stosować zabiegów złuszczających i peelingu.

Depilacja pleców u mężczyzn

5/5 - (1 vote)