Melasma – jak usunąć przebarwienia skórne?

melasma, Melasma – jak usunąć przebarwienia skórne

Melasma – jak usunąć przebarwienia skórne?

Melasma to jedno z najbardziej poważnych przebarwień skórnych, których podłoże mogą stanowić zmiany hormonalne, ciąża czy niektóre choroby. Poznajmy skuteczne zabiegi medycyny estetycznej Poznań, które pozwolą Ci skutecznie usunąć przebarwienia skórne i pomogą odzyskać młody i naturalny wygląd skóry.

Czym jest melasma i jakie są jej przyczyny?

Melasma (inaczej ostuda) to przebarwienia, za które odpowiedzialne są hormony, słońce i geny. Najczęściej dają o sobie znać podczas ciąży czy przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych. Melasma może być wywołana chorobami autoimmunologicznymi (tarczyca), stosowaniem preparatów hormonalnych czy leków i suplementów światłouczulających. Melasma występuje na czole, policzkach czy wokół ust i przybiera formę rozlanych, brązowych plam.

Redukcja przebarwień i melasmy za pośrednictwem lasera frakcyjnego

Laser frakcyjny umożliwia miejscowe leczenie, a podczas zabiegu nie dochodzi do powstania ran. Leczenie postępuje bardzo szybko, a pacjent w krótkim czasie może wrócić do dawnego funkcjonowania. Te wszystkie korzyści w połączeniu ze skutecznością lasera frakcyjnego sprawiają, że jest on ważnym elementem terapii redukcji przebarwień skórnych. Laser dzięki wykorzystywaniu energii w postaci skupionych wiązek światła wytwarza w skórze kontrolowane mikrouszkodzenia, które doprowadzają do zastąpienia uszkodzonych komórek zdrową i odnowioną tkanką.

Melasma – jak usunąć przebarwienia skórne?

Laser frakcyjny pobudza naskórek i skórę właściwą do wytwarzania większej ilości kolagenu, ponieważ zostają uruchomione procesy gojenia. Laser frakcyjny nie tylko doprowadza do redukcji przebarwień, ale ma także pozytywny wpływ na rozjaśnienie skóry. Jego dodatkowym efektem jest ujędrniające i odmładzające działanie.

Bardzo skuteczny jest laser neodymowo yagowy

Peelingi chemiczne, które mają korzystny wpływ na niwelowanie przebarwień

W gabinetach medycyny estetycznej Poznań bardzo często w leczeniu przebarwień skórnych wykorzystuje się peelingi chemiczne na bazie kwasu: trójchlorooctowego, mlekowego i kojowego. Efektem działania peelingów chemicznych jest redukcja przebarwień słonecznych, pozbycie się melasmy czy innych zmian barwnikowych. Dzięki formule złożonej z kilku kwasów o szerokim spektrum działania, zabieg jest skuteczny i bezbolesny. Do całkowitego pozbycia się przebarwień wystarczy od 1 do 5 zabiegów.

Melasma – jak usunąć przebarwienia skórne? – Mezoterapia igłowa

W przypadku trudnych do usunięcia przebarwień takich jak : melasma z pomocą przychodzi mezoterapia igłowa. Mezoterapia wpływa na oddziaływanie na ilość melanocytów, ale i na proces produkcji melaniny w skórze. Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej medycyna estetyczna Poznań? Lekarz za pomocą zastrzyku wstrzykuje pod skórę substancje rozjaśniające, które przyczyniają się do odbudowy skóry.

Melasma Poznań

5/5 - (9 votes)