Jak się pozbyć zmarszczek?

jak-sie-pozbyc-zmarszczek

Jak się pozbyć zmarszczek szybko i skutecznie.

Zmarszczki to najbardziej widoczna i oczywista oznaka starzenia. Każdy chciałby zatrzymać czas i jak najdłużej wyglądać młodo, świeżo i pięknie.

Dlatego właśnie, pojawiające się z biegiem lat zmarszczki, stanowią dla wielu osób poważny problem.Nie da się zatrzymać czasu, na szczęście jednak można zniwelować efekty jego upływu.

Współczesna medycyna estetyczna zna na to bezpieczne, szybkie i przynoszące spektakularne efekty sposoby.

Przyczyną powstawania zmarszczek jest utrata przez skórę kolagenu – naturalnego budulca nadającego sprężystość i elastyczność, oraz niedoboru kwasu hialuronowego, który wiąże wodę w naskórku. Procesy te jednak można przywrócić, a brakujące substancje organiczne wprowadzić do tkanek w formie wypełniaczy i substancji medycznych.

Jak się pozbyć zmarszczek – metody

Istnieją rozmaite sposoby stymulowania odnowy i regeneracji skóry. Istnieje wiele skutecznych, a przy tym bezpiecznych, prostych i mało inwazyjnych metod redukowania i wygładzania zmarszczek. Spośród nich lekarz medycyny estetycznej może wybrać tę, która najbardziej odpowiada indywidualnym potrzebom pacjenta.

Jak się pozbyć zmarszczek – Kwas hialuronowy

Najpopularniejszym obecnie sposobem wypełniania zmarszczek są zastrzyki z kwasu hialuronowego. To właśnie tę substancję organiczną, odpowiedzialną za wiązanie wody w naskórku, ludzki organizm traci w procesie starzenia. Przez to skóra staje się mniej sprężysta i słabiej nawilżona.

Aby odzyskać jej młody i świeży wygląd, a co za tym idzie, pozbyć się nieestetycznych zmarszczek, wprowadza się pod skórę brakujący kwas hialuronowy w formie bezpiecznych implantów. Preparat uzyskiwany jest poprzez biosyntezę, a jego cząsteczki doskonale się wchłaniają i nie są traktowane przez organizm jako ciała obce.

Wprowadza się je poprzez miejscowe wstrzyknięcie substancji w odpowiednie partie twarzy. Zabieg nie jest bolesny, a jego efekt można zaobserwować niemal natychmiast.

Jak pozbyć się zmarszczek toksyna botulinowa

Innym, cieszącym się popularnością, wypełniaczem jest botox, czyli substancja na bazie toksyny botulinowej. Ten trwający zaledwie kilka minut zabieg także jest prosty, bezpieczny i efektywny. Również polega na precyzyjnym wstrzyknięciu preparatu bezpośrednio pod bruzdy tworzące zmarszczki.

Laser frakcyjny

Jedną z najbardziej innowacyjnych i najmniej inwazyjnych metod redukcji zmarszczek są zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. To nowoczesne urządzenie medyczne, za pomocą mikroskopijnej wiązki światła, tworzy na skórze drobne, niemal niewidoczne oparzenia.

Na miejsce uszkodzonych, dotkniętych upływem czasu tkanek powstają nowe, zdrowsze i młodsze. Skóra po takim zabiegu bardzo szybko się goi i nie pozostają na niej rany ani blizny.

Mezoterapia

Wśród innych, na razie jeszcze mniej popularnych, ale również skutecznych i wartych uwagi metod, można wyróżnić mezoterapię bezigłową. Takie zabiegi polegają na wprowadzaniu bezpośrednio do skóry właściwej różnego rodzaju substancji aktywnych lub preparatów leczniczych bez użycia igły. Zamiast niej używa się zwykle prądu elektrycznego o odpowiedniej częstotliwości albo ultradźwięków (taka forma nazywana jest sonoforezą).

Lampa led

Jako terapia wspomagająca doskonale sprawdza się też naświetlanie lampą LED, czyli diodą emitującą fale różnej długości. Można ją łączyć z innymi zabiegami, w celu uzyskania lepszych i trwalszych efektów.

Peelingi

Drobnych i niegłębokich zmarszczek można pozbyć się także za pomocą peelingów fotodynamicznych. Można je stosować do poprawiania faktury skóry, ale również w formie profilaktyki przeciwzmarszczowej. Warto sięgnąć po tę metodę jeszcze zanim pojawią się nieestetyczne bruzdy.

Najbardziej popularną i zarazem skuteczną metodą jest toksyna botulinowa.

5/5 - (1 vote)