Jak odmłodzić dekolt?

jak odmłodzić dekolt, zmarszczki na dekolcie

Jak odmłodzić dekolt? W medycynie estetycznej są skuteczne i bezpieczne metody. Jedną z nich są Egzosomy w połączeniu z laserem erbowo-yagowym.

Dekolt jest jedną z bardziej wrażliwych na starzenie części ciała. To tutaj skóra szybko traci jędrność i jest podatna na tworzenie się zmarszczek.

Niedoskonałości skóry łatwo zamaskować w obrębie twarzy, jednak w przypadku dekoltu sprawa nie jest już taka prosta. Jak w związku z tym sprawić, aby skóra tej części ciała również przez długi czas była jędrna i wyglądała młodo? Czy dekolt też może oszukać czas? A więc jak odmłodzić dekolt?

Domowe sposoby

Skuteczne dążenie do celu należy rozpocząć u podstaw. Nawet najbardziej zaawansowane zabiegi proponowane przez współczesną medycynę estetyczną nie odniosą trwałego efektu bez codziennego dbania o skórę. Ta „praca u podstaw” jest bardzo prosta, wystarczy zastosować się do kilku wskazówek.

Jedną z podstawowych metod zachowywania dłuższej młodości skóry jest codzienny demakijaż. Skóra pod makijażem jest niedotleniona, przez co szybciej poddaje się procesom starzenia. Wykonując codzienny demakijaż zapewniamy skórze lepszy dostęp do tlenu poprzez usuwanie izolacyjnej warstwy kosmetyków, a także złuszczonych martwych komórek naskórka.

Świetnym sposobem na poprawienie jędrności skóry dekoltu poprzez zwiększenie jej napięcia jest samodzielne wykonywanie kilku zabiegów np. codziennego masażu kostkami lodu, czy stosowania kompresów z ciepłej oliwy lub tranu.

Oczywiście nie można zapominać o kwestii kluczowej, czyli zdrowym stylu życia. Jeśli chcemy długo zachować młodość konieczna jest racjonalna, zdrowa dieta, a także odpowiednia ilość wypijanej wody. Dietetycy określają dobowe zapotrzebowanie na nią jako 30 ml na kilogram masy ciała.

Znaczy to, że człowiek ważący 70 kg powinien zapewnić sobie dobową podaż wody na poziomie 2,1 litra.
U osób uprawiających sport lub odchudzających się zaleca się wypijanie nawet do 40 ml na kilogram. Nie można zapomnieć również o regularnej aktywności fizycznej.

Jak odmłodzić dekolt – ćwiczenia

Bardzo ważne są proste, codzienne ćwiczenia fizyczne wzmacniające mięśnie i dzięki temu ujędrniające skórę szyi i dekoltu. Do ich wykonania nie jest potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt ani duża przestrzeń. Przede wszystkim trzeba zadbać o utrzymywanie właściwej postawy. Należy dbać o to, by plecy były wyprostowane, a głowa lekko uniesiona.

W ten sposób pobudzamy do pracy mięśnie szyi, co powoduje zwiększenie napięcia skóry szyi i dekoltu. Warto również pamiętać o codziennym wykonywaniu skłonów głową w przód, tył i na boki. Systematyczne ćwiczenia wspomogą utrzymanie dekoltu w długotrwałej młodości i świeżości.

Umiejętne stosowanie podstawowych kosmetyków również pozwala dłużej utrzymać młodość dekoltu. Ważne jest stosowanie nawilżających i ujędrniających maseczek oraz peelingów. Nie trzeba jednak od razu wydawać majątku na markowe kosmetyki, którymi co rusz zasypują nas telewizyjne reklamy.

Na początek wystarczy wykorzystać produkty na co dzień dostępne w kuchni. Świetnie sprawdzają się maseczki wykonane z puree z ziemniaków ugotowanych bez soli wymieszanego z mlekiem czy papki ze zmielonych płatków owsianych, żółtka i rozgrzanego miodu.

Z kolei jako peeling świetnie sprawdza się mieszanka sporządzona z soli kuchennej oraz oliwy. Całość fantastycznie dopełnia kąpiel z solą morską.

Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele świetnych metod, dzięki którym możliwe jest dłuższe zachowanie młodości skóry. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego

Jest to zabieg uznawany obecnie za jeden z najbezpieczniejszych z uwagi na wykorzystanie własnej krwi pacjenta dzięki czemu eliminowane jest ryzyko odczynów immunologicznych. Polega na pobraniu próbki krwi z następczym oddzieleniem i zagęszczeniem koncentratu krwinek płytkowych oraz zawieszeniem go w osoczu.

Tak przygotowany preparat aplikuje się w skórę liniowo wzdłuż zmarszczek lub przy zastosowaniu mezoterapii igłowej. Osocze bogato płytkowe zawiera całą gamę różnorodnych czynników wzrostu, które indukują procesy regeneracyjne skóry poprzez pobudzanie tworzenia włókien kolagenowych i naczyń krwionośnych.

Dermapen

To jedno z najnowocześniejszych urządzeń do nakłuwania skóry. Wyposażone jest w 12 jednorazowych igieł o średnicy 33 G wykonanych z molibdenu. Jego działanie polega na automatycznym, pulsacyjnym nakłuwaniu skóry na głębokość 0,25-2,5 mm, z regulowaną szybkością (maksymalnie do 1300 nakłuć na sekundę!!!).

Mikrourazy wywołane nakłuciami pobudzają procesy naprawcze i regeneracyjne skóry, dzięki czemu przywracają jej świeży i młody wygląd. Pojedynczy zabieg urządzeniem Dermapen trwa ok. 30-45 minut, a pierwsze efekty działania widoczne są po ok. 5-7 dniach od zabiegu.

Na ostateczne wyniki trzeba poczekać ok. miesiąca. Aby osiągnąć pożądany rezultat zazwyczaj konieczne jest wykonanie 2 do 5 zabiegów w odstępach od 2 do 4 tygodni. Liczba zabiegów i odstęp między nimi ustalane są indywidualnie dla każdego pacjenta.

Dzięki pulsacyjnemu nakłuwaniu skóry Dermapen jest obecnie najbezpieczniejszym urządzeniem stosowanym do mikronakłuwania.

Jak odmłodzić dekolt – Termolifting

Istotą działania termoliftingu jest połączenie pobudzania procesów regeneracyjnych skóry poprzez zadziałanie bodźca termicznego. Obecnie powszechnie stosuje się metodę radiofrekwencji mikroigłowej. Wykorzystuje ona synergię wywoływania mikrouszkodzeń skóry przez jej nakłuwanie z działaniem fal radiowych.

Jednym z urządzeń stosowanych do wykonywania termoliftingu RF jest aparat DeAgeEx, wyposażony w głowicę z 49 bardzo cienkimi, pokrytymi złotem i silikonem igłami, które w pulsacyjny sposób wprowadzane są w skórę na głębokość od 0,5 do 3,5mm.

Igły pozwalają na precyzyjną aplikację impulsu radiowego, który powoduje przestrzenne przegrzanie skóry (do ok. 60 stopni Celsjusza), dzięki czemu pobudzane są procesy regeneracyjne. Więcej informacji na temat termoliftingu znajduje się w artykule Termolifting – lifting bez skalpela.

5/5 - (1 vote)