Zdrowie i uroda
Zdrowie i uroda – poprawa urody dietą i ćwiczeniami.
Każdy chciałby wyglądać atrakcyjnie. Dbałość o urodę to w obecnych czasach istotna wartość, promowana w mediach i egzekwowana przez nacisk społeczny. Warto jednak pamiętać, że piękne ciało, to przede wszystkim zdrowe ciało. Nie da się zbliżyć do ideału naturalnej urody, bez dbania o kondycję organizmu. Zdrowie i uroda zawsze idą ze sobą w parze.
Medycyna estetyczna
Dlatego właśnie najlepszym sposobem na poprawienie urody jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy medycznej. To lekarz, specjalizujący się w medycynie estetycznej, najlepiej wie, co jest przyczyną defektów urody i potrafi nie tylko poprawić efekt wizualny, ale także leczyć powody powstawania niedoskonałości.
Podstawowym celem medycyny estetycznej jest niwelowanie dyskomfortu związanego z defektami i niedoskonałościami wyglądu zewnętrznego. Należą do nich zarówno efekty naturalnych procesów zachodzących w organizmie: starzenia, zmian hormonalnych związanych z ciążą, laktacją, dojrzewaniem czy menopauzą, jak również zmiany zaistniałe w wyniku chorób, urazów, uszkodzeń mechanicznych, procesów leczenia, a także wady wrodzone.
Medycyna estetyczna ukierunkowana jest na trzy rodzaje działań: profilaktyczne, rekonstruujące i korygujące.
W ramach profilaktyki mieszczą się wszystkie działania zapobiegawcze, chroniące przed efektami starzenia oraz innymi niepożądanymi procesami działającymi na organizm. Takie zabiegi wykonywane są jeszcze zanim pojawią się procesy niepożądane, zachodzące w każdym organizmie.
Zabiegi rekonstruujące wykonuje się u pacjentów, u których występują już rezultaty
działania niepożądanych procesów: starzenia, zmian spowodowanych przebytymi chorobami, złą dietą, stresem, niezdrowym trybem życia, ciążą i porodem czy efektów wcześniejszego leczenia. Większość z tych zmian jest odwracalna i da się – w mniejszym lub większym stopniu – odtworzyć stan sprzed zajścia szkodliwych procesów.
Działania korygujące są związane z usuwaniem trwałych deformacji, najczęściej wrodzonych albo powstałych w wyniku uszkodzeń mechanicznych, urazów czy chorób. Medycyna estetyczna radzi sobie także z niektórymi tego typu problemami bez konieczności interwencji chirurgicznej. Jest to dla pacjenta olbrzymie udogodnienie i ogromny krok do przodu w rozwoju medycyny.
Medycyna estetyczna rozwija się prężnie i bardzo szybko i oferuje szerokie spektrum zabiegów wykonywanych za pomocą najnowszych technologii oraz nowoczesnych urządzeń medycznych, przez wykwalifikowanych lekarzy, a formy terapii dobierane są indywidualnie w zależności od potrzeb, także ogólnozdrowotnych, każdego pacjenta. Zabiegi medycyny estetycznej są mało inwazyjne, niemal bezbolesne i nie trwają długo. Nie wiążą się też z potrzebą długiej, męczącej rekonwalescencji.
Zdrowie, a także zdrowy wygląd są ważne w każdym wieku i niezależnie od płci. Z zabiegów medycyny estetycznej mogą więc korzystać zarówno osoby dojrzałe, podlegające już niekorzystnie wpływającym na organizm procesom, takim jak starzenie, ale również ludzie młodzi – w celach profilaktycznych lub związanych z innymi problemami, nie tylko efektami starzenia.
Błędne jest także przekonanie, że takie zabiegi skierowane są wyłącznie do pań. Dbanie o urodę kojarzy się często tylko z kobiecością, jednak z usług lekarzy medycyny estetycznej korzystają również mężczyźni. Należy pamiętać, że walory wizualne to jedynie część efektów terapii. Przede wszystkim jednak również zmiany estetyczne są ważne dla zdrowia.
Zwykle pojawiają się właśnie jako sygnał, że z organizmem dzieje się coś niepożądanego. Prócz niezadowolenia związanego z wyglądem, mogą skutkować również innymi rodzajami dyskomfortu, nieprzyjemnymi albo irytującymi dolegliwościami, mogą też powodować zwiększoną tendencję do powstawania poważniejszych zmian chorobowych.
Warto więc pamiętać, że dbanie o urodę, to również dbanie o zdrowie!
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing
Obecnie prowadzi badanie kliniczne, do którego zaprasza pacjentki i pacjentów w wieku 35-55 lat