Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Łechtaczka – hoodoplastyka


Łechtaczka – hoodoplastyka – poprawa doznań podczas współżycia

łechtaczka hoodoplastyka

Łechtaczka – hoodoplastyka

Czym jest łechtaczka i jaka jest jej anatomia?

Łechtaczka jest nieparzystym narządem wchodzącym w skład grupy narządów płciowych zewnętrznych, występujących u kobiet. Znajduje się ona w okolicy połączenia przedniego warg sromowych mniejszych. Widoczna część łechtaczki umiejscowiona jest powyżej ujścia pochwy.

Jest ona embriologicznie tożsama z penisem, tak więc jej budowa anatomiczna jest analogiczna. Wyodrębnia się żołądź łechtaczki pokrytą napletkiem łechtaczki. W jej wnętrzu znajdują się ciała jamiste, które poprzez odnogi łechtaczki łączą się z dolnymi gałęziami kości łonowych.

Łechtaczka jest narządem bardzo obficie ukrwionym, oraz unerwionym czuciowo. Jej podstawową funkcją jest odgrywanie kluczowej roli w pobudzeniu seksualnym oraz orgazmie. Żołądź łechtaczki pokryta jest fałdem skórnym, zwanym napletkiem łechtaczki (tożsamym z napletkiem prącia). Jest on różnej wielkości.

Niestety, czasami jest nieproporcjonalnie duży w stosunku do łechtaczki, przez co może być przyczyną wielu przykrych dolegliwości i ograniczeń w życiu codziennym, a także seksualnym.

Czym jest i na czym polega hoodoplastyka?

Nadmiar tkanki pokrywającej i otaczającej łechtaczkę jest istotnym problemem wpływającym na obniżenie estetyki okolicy pochwy oraz zmniejszenie intensywności doznań seksualnych. Może również dawać dyskomfort przy noszeniu bardziej obcisłej bielizny. To wszystko wpływa znacząco na obniżenie jakości życia. Przyczyną tego stanu są predyspozycje genetyczne, tak więc nie mamy wpływu na jego wystąpienie.

Hoodoplastyka jest gałęzią medycyny wywodzącą się z ginekologii estetycznej. Jest to zabieg, polegający na różnorodnym modelowaniu kształtu bądź zmniejszaniu rozmiaru napletka łechtaczki.

Celem zabiegu hoodoplastyki jest zarówno poprawa estetycznego wyglądu zewnętrznych narządów płciowych u kobiety, a także zwiększenie satysfakcji płynącej z życia seksualnego poprzez poprawę intensywności doznań.

Czasami zabieg ten jest łączony z zabiegiem labioplastyka.

Łechtaczka – hoodoplastyka –  metody wykonywania zabiegu?

Hoodoplastyka może być wykonana na trzy podstawowe sposoby. Jednakże istotne jest to, iż niezależnie od wybranej metody, przed przeprowadzeniem zabiegu wskazana jest depilacja okolic intymnych.

Łechtaczka – hoodoplastyka – Plastyka chirurgiczna

Podstawową metodą hoodoplastyki jest zabieg operacyjny. Polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru tkanek otaczających i pokrywających łechtaczkę. Jest to metoda skuteczna, jednak inwazyjna. Jej niewątpliwą zaletą natomiast jest to, iż może być połączona z zabiegiem plastyki warg sromowych lub pochwy.

Laseroterapia

Promieniowanie laserowe jest falą elektromagnetyczną emitowaną przez specjalne urządzenie, wykorzystujące tak zwane zjawisko emisji wymuszonej. Długość fali może być różna i mieścić się zarówno w spektrum podczerwieni, jak i ultrafioletu czy światła widzialnego. Charakteryzuje się ono silnym skupieniem wiązki, jej spójnością i bardzo małym jej odchyleniem od równoległości.

Wykazuje również dużą moc promieniowania oraz gęstość energii. Laser frakcyjny charakteryzuje się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody, która stanowi większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień.

We współczesnej medycynie estetycznej laser frakcyjny wykorzystywany jest w wielu wskazaniach. Dzięki dużym skupieniu wiązki możliwe jest działanie z dużą precyzją. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia.

Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry. Dzięki temu eliminowana jest nadmiarowa tkanka pokrywająca i otaczająca łechtaczkę. Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to metoda polegająca na synergistycznym działaniu fal radiowych oraz mikronakłuwania. Nakłuwanie wywołuje mikrouszkodzenia tkanki, co pobudza włókna kolagenowe do inicjacji procesów naprawczych. Ponadto umożliwia precyzyjną aplikację impulsu fal radiowych pobudzającego procesy regeneracji skóry poprzez podgrzanie jej w odpowiednim miejscu oraz na właściwej głębokości do temperatury 60 stopni Celsjusza.

Mikronakłuwanie pozwala na uniknięcie przegrzania zewnętrznych warstw tkanek. Pierwsze rezultaty są widoczne tuż po zakończeniu zabiegu, natomiast pełny efekt do około 3 miesięcy. Jest przeciwwskazana m. in. w ciąży, aktywnych procesach infekcyjnych, u osób z tendencją do tworzenia blizn przerostowych (keloidów), chorych na nowotwory, leczonych z powodu zaburzeń krzepnięcia oraz z wszczepionymi urządzeniami elektrycznymi (np. rozrusznik serca).

Jakie są wskazania do przeprowadzenia hoodoplastyki?

Podstawowym wskazaniem do wykonania hoodoplastyki jest rozpoznanie przerostu napletka łechtaczki. Może ona być również elementem plastyki pochwy. Podstawową przesłanką do wykonania zabiegu jest niezadowolenie pacjentki z wyglądu jej narządów płciowych, dyskomfort, a także brak satysfakcji z życia seksualnego.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia hoodoplastyki?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, również plastyka napletka łechtaczki nie może być przeprowadzana u wszystkich pacjentek. Jednakże w przypadku tej procedury, grupa przeciwwskazań jest bardzo wąska. Należą do nich ciąża, okres karmienia piersią, czyli laktacji, a także obecność aktywnej infekcji intymnej. W razie wystąpienia któregoś z tych stanów, zabieg powinien być przełożony do czasu ich zakończenia.

Łechtaczka – hoodoplastyka Poznań

5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530