Zakola

zakola

Zakola

Jak skutecznie leczyć zakola u mężczyzn?

Zakola u mężczyzn to wstydliwy problem, powodujący dyskomfort psychiczny i kompleksy. Jednak rozpoczęcie leczenia na wczesnym etapie w gabinecie medycyny estetycznej dzięki zabiegom z udziałem osocza bogatopłytkowego i komórek macierzystych z tłuszczu sprawia, że problem zakoli możemy szybko i skutecznie wyleczyć, chroniąc się przed łysieniem.

Skąd biorą się zakola u mężczyzn?

Na zakola u mężczyzn mają wpływ męskie hormony (androgeny) i uwarunkowania genetyczne. Zakola mogą być wywołane stresem, wykonywanym zawodem, nieprawidłową dietą, spadkiem masy ciała, zażywaniem antydepresantów, brakiem mikroelementów i witamin.

Wbrew powszechnym opiniom nie jest to przypadłość dopadająca tylko panów w dojrzałym wieku, ale też osoby młode, które ukończyły 20 rok życia. Zakola mają negatywny wpływ na dyskomfort psychiczny i przyczyniają się do spadku poczucia własnej wartości.

Nie powinno się bagatelizować pierwszych oznak powstawania zakoli, ponieważ brak odpowiedniej reakcji może prowadzić do cofania się linii czoła i utraty włosów na czubku głowy. Kiedy zaobserwujemy pierwsze objawy, należy zgłosić się do specjalisty, który dobierze odpowiednią metodę leczenia zakoli u mężczyzn czy terapię chroniącą przed łysieniem.

Każdy sprawdzony gabinet medycyny estetycznej proponuje wiele nieinwazyjnych metod, które pomogą skutecznie pozbyć się problemów zakoli u mężczyzn. Warto, żeby skonsultować z dermetologiem.

Zakola – Osocze bogatopłytkowe

Z pomocą w walce z zakolami przychodzi osocze bogatopłytkowe, które jest bezpiecznym rozwiązaniem z powodzeniem stosowanym w gabinetach medycyny estetycznej i jednym z popularniejszych zabiegów na zakola. Zabieg polega na pobraniu krwi od pacjenta, którą umieszcza się w wirówce. Krew wówczas oddziela się od pozostałych składników, co pozwala uzyskać koncentrat płytek krwi. Podczas odwirowania uzyskuje się aktywne trombocyty, które odgrywają kluczową rolę w procesie regeneracji komórek skóry.

Działanie osocza bogatopłytkowego podanego do skóry głowy, uwalnia czynniki wzrostu, które pobudzają mieszki włosowe. Efektem terapii w gabinecie medycyny estetycznej i leczenia zakoli u mężczyzn jest wzmocnienie struktury włosów, poprawa ich kondycji, zahamowanie wypadania włosów oraz pobudzenie syntezy macierzy międzykomórkowej.

Po zabiegach na zakola takich jak: osocze bogatopłytkowe efekty będą zauważalne po 3-4 miesiącach. Po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk w miejscu iniekcji i uczucie rozpierania, lecz te objawy ustępują samoistnie.

Komórki macierzyste z tłuszczu

Leczenie zakoli u mężczyzn w gabinecie medycyny estetycznej wykorzystuje komórki macierzyste z własnej tkanki tłuszczowej. Metoda działa w oparciu o preparaty autologiczne, które są bezpieczne i naturalne. Warto sięgnąć po tę metodę, jeżeli borykamy się z pierwszymi oznakami łysienia.

Technologia komórek macierzystych z tłuszczu opiera się na pobraniu tkanki tłuszczowej od pacjenta, w której znajduje się duża ilość komórek macierzystych. Podana na skórę głowy, poprawia jej ukrwienie i stymuluje cebulki włosowe do wzrostu. Zabieg leczenia zakoli u mężczyzn poprzez komórki macierzyste z tłuszczu wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym i polega na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta z jednej partii ciała za pomocą odpowiedniej kaniuli z okolic brzucha, bioder czy ud.

Następnie odseparowuje się wartościową frakcję wzbogaconą o komórki macierzyste i wprowadza je w inny obszar np. w skórę głowy. Podczas zabiegu nanofat nie ma ryzyka reakcji alergicznej. 

Zarówno osocze bogatopłytkowe jak i nano fat podajemy jako mezoterapia igłowa.

Zobacz także: Egzosomy

Jeżeli inne metody zawiodą pozostaje przeszczep włosów.

5/5 - (9 votes)