Zabiegi z zastosowaniem lasera frakcyjnego

zabiegi z zastosowaniem lasera frakcyjnego

Zabiegi z zastosowaniem lasera frakcyjnego to bardzo popularny zabieg.

Medycyna estetyczna z roku na rok coraz dynamiczniej się rozwija. Zabiegi z zakresu tej dziedziny, pomimo swojej niewielkiej inwazyjności, przynoszą spektakularne efekty. Dzięki nim jesteśmy w stanie nie tylko zmienić swój wygląd, ale także polepszyć samopoczucie. Do dyspozycji mamy szeroką gamę różnych rozwiązań, co sprawia, że każdy z nas może znaleźć dla siebie najlepszą metodę poprawy urody. W artykule przedstawimy 6 skutecznych zabiegów bez skalpela, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród pacjentów klinik estetycznych.

Zabiegi z zastosowaniem lasera CO2

Laser frakcyjny CO2 jest coraz szerzej wykorzystywany do przeprowadzania różnego rodzaju zabiegów odmładzających. Urządzenie emituje wiązkę światła, która wnika w skórę i powoduje powstawanie kontrolowanych mikrouszkodzeń na jej powierzchni. W rezultacie komórki skóry zostają pobudzone do intensywnej regeneracji i przebudowy. Laser frakcyjny to doskonała alternatywa dla chirurgicznych metod odmładzania naskórka. Zabiegi z zastosowaniem tego urządzenia stymulują naturalne procesy odnowy skóry, dzięki czemu znacznie poprawia się jej jakość i napięcie.

Laser frakcyjny – wskazania

Laser frakcyjny jest skuteczny w leczeniu wielu problemów skórnych. Zabiegi z wykorzystaniem tego urządzenia są mało inwazyjne i nie pociągają za sobą konieczności długotrwałej rekonwalescencji, a jednocześnie pozwalają na osiągnięcie spektakularnych efektów. Są polecane w szczególności osobom, które zmagają się z takimi problemami jak:

 • Blizny potrądzikowe, pourazowe, pooperacyjne;
 • Wiotkość skóry;
 • Zmarszczki i bruzdy;
 • Przebarwienia;
 • Rozszerzone pory;
 • Opadająca powieka;
 • Cellulit;
 • Rozstępy.

Mezoterapia

Mezoterapia to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Polega na wstrzykiwaniu pod skórę odpowiednio dobranych substancji aktywnych (takich jak osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy czy kompleksy witaminowe). Zabieg może być stosowany zarówno na twarz, jak i na inne partie ciała – takie jak np. szyja, dekolt czy skóra głowy. Wyróżniamy kilka rodzajów mezoterapii:

 • Mezoterapia igłowa – to klasyczna metoda mezoterapii, która polega na wprowadzeniu substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą igły.
 • Mezoterapia mikroigłowa – czyli metoda polegająca na wykonywaniu mikronakłuć i wprowadzaniu substancji czynnych w głąb skóry przy pomocy innowacyjnego urządzenia o nazwie Dermapen. Zabieg jest mniej bolesny niż klasyczna mezoterapia igłowa, dzięki czemu może być przeprowadzany bez znieczulenia.
 • Mezoterapia bezigłowa – polega na dostarczaniu substancji aktywnych w głąb skóry bez użycia igieł. Okolica zabiegowa poddawana jest działaniu impulsów elektromagnetycznych, dzięki którym substancje czynne docierają do głębokich warstw skóry.

Mezoterapia – działanie

Mezoterapia to metoda, której celem jest stymulowanie skóry do intensywnej regeneracji. Do efektów zabiegu zaliczamy m.in. regenerację i wzrost nawilżenia skóry, wygładzenie zmarszczek, redukcję przebarwień oraz poprawę kolorytu cery. Zabieg może być stosowany również profilaktycznie, w celu spowolnienia procesów starzenia się skóry. Metoda jest przeznaczona dla osób już od 25. roku życia, gdyż właśnie wtedy skóra zaczyna tracić jędrność i pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. Mezoterapia ma dwutorowe działanie:

 1. Nakłuwanie skóry powoduje pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu poprawia się gęstość, napięcie i struktura skóry.
 2. Podanie preparatów aktywnych bezpośrednio pod skórę działa znacznie efektywniej niż aplikacja tych samych substancji na skórę.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to metoda, która stanowi połączenie dwóch zabiegów – radiofrekwencji RF i mezoterapii mikroigłowej. Polega na nakłuwaniu skóry igłami i jednoczesnym podgrzewaniu jej za pomocą fali radiowej. Dzięki mikronakłuciom fale radiowe docierają do głębokich warstw skóry, co pobudza tkanki do naturalnej regeneracji. Zastosowanie dwóch metod w jednym zabiegu pozwala uzyskać spektakularne efekty w postaci wygładzenia zmarszczek, odmłodzenia i poprawy napięcia skóry oraz przywrócenia zdrowego kolorytu cery. Radiofrekwencja mikroigłowa to również świetny sposób na redukcję cellulitu, rozstępów i blizn. Warto wiedzieć, że nie wszystkie efekty zabiegu są widoczne od razu – pełny rezultat można zaobserwować po około 2-5 miesiącach. Radiofrekwencja mikroigłowa i inne skuteczne zabiegi odmładzające są dostępne w gabinecie medycyny estetycznej Aestetic Clinic.

Radiofrekwencja mikroigłowa – wskazania

Radiofrekwencja mikroigłowa zapewnia skuteczną odnowę i regenerację skóry. Zabiegi z wykorzystaniem mikroigłowej fali radiowej są polecane przede wszystkim osobom, które zmagają się z następującymi problemami:

 • wiotkość skóry twarzy, szyi, dekoltu;
 • opadające powieki;
 • opadająca skóra na policzkach;
 • bruzdy nosowo-wargowe;
 • zmarszczki na czole
 • zmarszczki i cienie pod oczami;
 • blizny potrądzikowe;
 • rozszerzone pory;
 • przebarwienia skóry;
 • rozszerzone naczynka;
 • cellulit;
 • rozstępy.

Powiększanie ust

Powiększanie ust to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w obszar czerwieni wargowej za pomocą kaniuli. Wśród rezultatów zabiegu możemy wymienić nie tylko zwiększenie objętości czerwieni wargowej, ale także przywrócenie jędrności i nawilżenia ust oraz wyrównanie asymetrii pomiędzy górną a dolną wargą. Efekt wypełnienia ust kwasem hialuronowym utrzymuje się przez około 6-12 miesięcy. Alternatywą dla kwasu hialuronowego jest powiększanie ust własnym tłuszczem. Metoda polega na pobraniu niewielkiej ilości tłuszczu z fałdu na brzuchu pacjenta, a następnie – po odpowiednim przygotowaniu – podaniu go w czerwień wargową. Zabieg modelowania ust własnym tłuszczem nie niesie ze sobą ryzyka reakcji alergicznej i daje naturalny efekt, który może być widoczny nawet przez kilka lat.

Laserowa plastyka powiek

Wiotkość powiek to nie tylko kwestia natury estetycznej. Opadająca powieka górna może zaburzać prawidłowe widzenie, co z kolei przekłada się na utrudnione funkcjonowanie w życiu codziennym. Dobrym rozwiązaniem dla osób zmagających się z tym problemem może być laserowa plastyka powiek, która stanowi mniej inwazyjną alternatywę dla zabiegów chirurgicznych. Metoda polega na podgrzaniu głębokich warstw skóry przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła laserowego. W efekcie dochodzi do skrócenia wiotkich włókien kolagenowych skóry powiek, a następnie do wytworzenia nowych, silnych i zdrowych włókien. Do rezultatów zabiegu możemy zaliczyć między innymi uniesienie opadających powiek, redukcję zmarszczek wokół oczu i likwidację cieni pod oczami. Zalety laserowej plastyki powiek to zminimalizowane ryzyko powstania obrzęków i siniaków, szybsze gojenie, mniejszy dyskomfort pacjenta i krótszy czas rekonwalescencji w porównaniu do klasycznej metody chirurgicznej.

Zabiegi z zastosowaniem lasera frakcyjnego – Liposukcja bez skalpela

Osoby, które zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, ale nie chcą korzystać z inwazyjnych zabiegów, mogą zdecydować się na liposukcję bez skalpela. Metoda ta stanowi skuteczną alternatywę dla operacyjnego odsysania tłuszczu. Jej zalety to przede wszystkim doskonałe efekty estetyczne, krótki czas rekonwalescencji oraz mniejsza bolesność niż w przypadku zabiegu chirurgicznego. Liposukcja bez skalpela, pomimo niewielkiej inwazyjności, pozwala osiągnąć dobre efekty w postaci wymodelowania i wyszczuplenia sylwetki. Zabieg może być przeprowadzany na różnych partiach ciała – takich jak m.in. brzuch, biodra, uda, piersi, plecy czy ramiona. Do najpopularniejszych metod nieinwazyjnej liposukcji należą:

 • Liposukcja laserowa – polega na wykorzystaniu światła lasera, które ma na celu rozbicie komórek tłuszczowych. Powoduje to ich trwałe uszkodzenie i ułatwia późniejsze odessanie. Po zastosowaniu lasera tkanka tłuszczowa jest odsysana przy pomocy niewielkiej kaniuli.
 • Liposukcja ultradźwiękowa – w trakcie zabiegu lekarz wykonuje na skórze niewielkie nacięcia, które umożliwiają wprowadzenie do tkanki podskórnej kaniuli emitującej fale ultradźwiękowe. Dzięki zastosowaniu ultradźwięków dochodzi do zjawiska kawitacji (czyli rozbicia i upłynnienia komórek tłuszczowych), co ułatwia usunięcie tłuszczu poprzez odsysanie.

Zabiegi z zastosowaniem lasera frakcyjnego

5/5 - (11 votes)