Leczenie opadających powiek

Leczenie opadających powiek

Chirurgiczna korekcja opadających powiek

Chirurgiczna korekcja opadających powiek zwana inaczej plastyką powiek jest zabiegiem będącym rozwiązaniem dla osób borykających się z tym problemem. Jej istota to usunięcie nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej z okolicy oczu. Wykonuje się ją najczęściej w trybie ambulatoryjnym, w znieczuleniu miejscowym, aczkolwiek na życzenie pacjenta można ją przeprowadzić w ogólnej anestezji.

Chirurg wykonuje niewielkie nacięcie, poprzez które usuwany jest nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej. Lokalizacja nacięcia zależy od operowanej okolicy. W przypadku powieki górnej jest ono wykonywane wzdłuż jej naturalnego załamania. Jeżeli zabiegowi korekcji poddawana jest dolna powieka to operator ma dwie możliwości. Pierwszą z nich jest dostęp zewnętrzny poprzez wykonanie nacięcia tuż poniżej linii rzęs.

Drugim sposobem jest dostęp wewnętrzny poprzez worek spojówkowy. Po zakończonej operacji rany zabezpieczane są szwami usuwanymi w przeciągu 5 do 7 dni. Pełny efekt widoczny jest po kilku tygodniach. Powrót do całkowitej aktywności po zabiegu zazwyczaj nie przekracza dwóch tygodni.

Należy podkreślić, że blefaroplastyka jest procedurą, dzięki której możliwe jest korygowanie opadających powiek, ale nie eliminuje ona tak zwanych „kurzych łapek”, „worków pod oczami”, które są przepuklinami tłuszczowymi, ani też przebarwień.

Oczywiście jak każda procedura chirurgiczna, jest ona obarczona ryzykiem powikłań. Należą do nich między innymi krwawienia, ryzyko rozejścia się rany pooperacyjnej czy też zakażenia. Bardzo często po zabiegu występują również zasinienia i obrzęk powiek, które zazwyczaj ustępują w czasie nie przekraczającym miesiąca.

Aby zmniejszyć ryzyko ich pojawienia się, przez pierwsze dwie doby należy stosować kompresy chłodzące. Ponadto zalecana jest umiarkowana aktywność fizyczna, która przyspiesza proces gojenia się ran. Dzięki lokalizacji nacięć blizny powstałe po zabiegu są praktycznie niewidoczne. Blefaroplastykę można wykonać do dwóch razy w życiu, a jej efekt utrzymuje się nawet do 20 lat.

Zabiegi z użyciem plazmy

Bezpieczniejszą alternatywą dla korekcji opadających powiek oferowanej przez chirurgię plastyczną są zabiegi proponowane przez medycynę estetyczną. Jednym z powszechnie stosowanych sposobów walki z objawami starzenia się okolic oczu jest zabieg z użyciem plazmy wykonywany między innymi dzięki urządzeniu Plasma IQ.

Plazma, nazywana czwartym stanem skupienia jest zjonizowaną materią, przypominającą gaz. Różnica jest taka, że cząstki ją tworzące obdarzone są ładunkiem elektrycznym, ale mimo to ładunek wypadkowy jest obojętny. Istnieje kilka rodzajów plazmy. Ponadto występuje ona w trzech stopniach natężenia energii. Współczesna medycyna estetyczna wykorzystuje najwyższy stopień energetyczny.

Pozwala on na wytworzenie łuku elektrycznego, czyli ciągłego wyładowania elektrycznego w gazie, charakteryzującego się bardzo małym oporem elektrycznym. Dzięki temu możliwe jest bardzo precyzyjne, punktowe przegrzanie skóry (nawet do 60 stopni Celsjusza), co powoduje dosłownie wyparowanie usuwanych zmian.

Niewątpliwą zaletą precyzji zabiegu jest to, że unika się przegrzania głębszych warstw, a także tkanek otaczających, co warunkuje bardzo wysokie bezpieczeństwo zabiegu. Dodatkowo podnosi je jego bezinwazyjność. Procedura jest praktycznie bezbolesna, jednakże, aby zwiększyć komfort pacjenta zazwyczaj stosowany jest krem znieczulający.

Dodatkową zaletą procedury z wykorzystaniem plazmy jest fakt, iż można dzięki niej nie tylko skorygować opadające powieki, ale również usunąć zmarszczki typu „kurze łapki”, „worki pod oczami”, czy też inne niedoskonałości skóry.

Leczenie opadających powiek za pomocą lasera

Laser co2 stosujemy zamiast skalpela. Innym zabiegiem jest stymulacja laserem frakcyjnym skóry powiek, przy niewielkim stopniu wiotkości skry, wystarcza. Nie pozostawia śladów w postaci blizn.

Leczenie opadających powiek Poznań

5/5 - (7 votes)