Jak usunąć cellulit na pośladkach – uznane sposoby ?
Jak usunąć cellulit na pośladkach to zmartwienie wielu kobiet. Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia. Istnieje kilka sposobów na pozbycie się niedoskonałości. Można dać szansę naturalnym metodom. Można też skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które są w stanie zmniejszyć widoczność cellulitu lub nawet całkowicie się go pozbyć. Przeczytaj artykuł i poznaj najlepsze sposoby!
Cellulit na pośladkach – co warto o nim wiedzieć?
Cellulitem, medycznie zwanym lipodystrofią, określa się nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które prowadzi do zmian w tkance podskórnej. W wielu przypadkach cellulit jest widoczny gołym okiem. Czasami można go dostrzec dopiero po ściśnięciu fałdy skóry.
Kogo dotyczy problem cellulitu?
Skórka pomarańczowa – bo tak potocznie nazywa się cellulit – nie pyta o wiek. Pojawia się zarówno u nastolatek, jak i u dojrzałych kobiet. Niektórzy żyją w przekonaniu, że cellulit to problem jedynie osób borykających się z dodatkowymi kilogramami. Nic bardziej mylnego! Cellulit i nieestetyczne grudki dotyczą również kobiet szczupłych. Właściwie, pomarańczowa skórka dotyka aż 98% kobiet!
Jakie są przyczyny powstawania cellulitu?
Za powstawanie cellulitu w dużym stopniu odpowiada nadmiar estrogenów – hormonów odpowiedzialnych m.in. za rozwój żeńskich cech płciowych, rozwój piersi czy regulację cyklu miesiączkowego. Nikogo nie powinno więc dziwić, że cellulit pojawia się u nastolatek, kobiet stosujących terapię hormonalną oraz pań w okresie menopauzy.
Geny dziedziczone po przodkach również mogą mieć wpływ na pojawienie się na ciele cellulitu. Jeżeli kobiety w Twojej rodzinie zmagały się ze skórką pomarańczową na pośladkach, Ty także możesz go doświadczyć.
Nie da się ukryć, że dodatni bilans kaloryczny oraz dieta bogata w węglowodany i nadmiar tłuszczów nasyconych lubią iść w parze z cellulitem. W naszym ciele odkłada się tłuszcz, skóra staje się wyboista i pomarszczona i – niestety – często nie wraca do poprzedniego stanu nawet po schudnięciu. Niedoskonałości spowodowane cellulitem czasami są widoczne dopiero po uszczypnięciu skóry w danym miejscu, np. pośladkach. Łagodnego cellulitu nie widać od razu, mimo to w wielu przypadkach wciąż powoduje on dyskomfort u jego posiadaczek.
Czy można całkowicie pozbyć się cellulitu?
Czy można więc zapobiegać powstawaniu cellulitu lub przynajmniej widocznie zmniejszyć jego objawy? Istnieje kilka sposobów na napięcie i wygładzenie skóry, które mogą choć w pewnym stopniu pomóc zmniejszyć widoczność cellulitu. Pomocne mogą okazać się domowe sposoby na walkę z pomarańczową skórką. Jeszcze lepsze rezultaty mogą przynieść odpowiednie zabiegi, m.in. te wykorzystujące działanie fal radiowych, elektromagnetycznych oraz światła laserowego. W pierwszej kolejności skupmy się na naturalnych metodach.
Jak można się pozbyć cellulitu na pośladkach w naturalny sposób?
Naturalne, domowe sposoby na pozbycie się cellulitu z pośladków to m.in. ćwiczenia, dbanie o skórę konkretnymi kosmetykami, picie odpowiedniej ilości wody oraz jedzenie zdrowych posiłków z nieprzetworzonych produktów bogatych w witaminy. Jak sama widzisz, są to rzeczy, które służą organizmowi na wiele sposobów i warto wprowadzić je do swojego życia niezależnie od tego, czy chcesz się pozbyć cellulitu czy nie.
Ćwiczenia na cellulit
Zapewnienie ciału codziennej dawki ruchu przynosi całą gamę korzyści organizmowi. Ćwiczenia powodują spalanie tłuszczu i poprawiają napięcie mięśni. Skóra staje się gładsza, jędrniejsza, a cellulit jest mniej widoczny. Zwiększa się wydolność układu sercowo-naczyniowego. Zmniejsza się ryzyko miażdżycy i innych chorób. Zalet regularnych ćwiczeń jest naprawdę sporo!
Przysiady
Pierwszą, zdecydowanie najczęściej polecaną opcją ćwiczeniową w kontekście zwalczania cellulitu są PRZYSIADY. Mogą być szczególnie pomocne w zmniejszeniu cellulitu na udach i pośladkach, ponieważ wprawiają w ruch właśnie mięśnie pośladków, nóg, ale też mięśnie brzucha. Dzięki przysiadom zyskuje więc niemal cała sylwetka – nadmiar tkanki tłuszczowej znika. Ważne, aby wykonywać ćwiczenie w prawidłowy sposób. Przede wszystkim, należy stanąć w rozkroku, aby nie obciążać kolan. Technika ma ogromne znaczenie!
Wypady nóg w tył
Drugą propozycją są wypady nóg w tył. Kluczem do odpowiedniego wykonania tego ćwiczenia jest przyjęcie pozycji stojącej i rozstawienie nóg na szerokość bioder. Jedno biodro należy obniżyć przy jednoczesnym wysunięciu nogi do przodu. Cellulit na pośladkach nie lubi takiej aktywności fizycznej!
Wymachy nóg w klęku podpartym
Trzecie ćwiczenie powodujące spalanie tłuszczu i zmniejszenie widoczności cellulitu to wymachy nóg w klęku podpartym. Pozycja wyjściowa to właśnie klęk podparty. Osoba wykonująca ćwiczenie powinna ułożyć dłonie na szerokości ramion, wyprostować plecy i wciągnąć brzuch. W momencie wydechu należy unieść jedno kolano tuż nad matę. Z kolei wykonując wdech, jednocześnie należy „odstawić” kolano na podłoże.
Trening interwałowy
Trening interwałowy jest świetną formą ćwiczeń, skuteczną w zwalczaniu cellulitu. Tego typu trening polega na zrywach o wysokiej intensywności, które przeplatane są okresami niskiej aktywności lub odpoczynku. Może to być pływanie, szybkie i powolne bieganie, jazda na rowerze lub wszystko to, co obejmuje sprinterskie zrywy aktywności. Czy taka aktywność fizyczna jest w stanie poprawić wygląd cellulitu? Jeśli jest wykonywana regularnie – naprawdę może przynieść zaskakująco dobre rezultaty!
Właściwa pielęgnacja skóry z cellulitem
Na rynku kosmetycznym dostępne jest mnóstwo kosmetyków antycellulitowych. Wiele osób podchodzi sceptycznie do tego typu preparatów i nie wierzy w ich działanie. My jesteśmy zdania, że zawsze warto spróbować i przekonać się na własnej skórze, zamiast gdybać, czy coś mogłoby zadziałać czy nie.
Odpowiednie kosmetyki antycellulitowe jak balsamy, peelingi, olejki, masła i maseczki na pewno nie zaszkodzą skórze. Z pewnością nawilżą ciało i przy okazji mogą sprawić, że cellulit będzie mniej widoczny. Szczególną uwagę warto zwrócić na kosmetyki zawierające w składzie miłorząb japoński, kofeinę, ekstrakt z żeń-szenia, karnitynę, retinol i algi.
Picie wody
Właściwie z każdej strony docierają do nas komunikaty o tym, jak ważne jest picie przynajmniej dwóch litrów wody dziennie. Nawadnianie organizmu pomaga w walce z cellulitem od wewnątrz. Regularne picie wody wypłukuje toksyny, pobudza do pracy organy wewnętrzne i poprawia teksturę skóry.
Skóra odwodniona traci elastyczność, co w praktyce oznacza bardziej zauważalny cellulit. Nie rób tego swojej skórze – zamiast tego zdecydowanie lepiej wyrobić w sobie nawyk regularnego picia wody i cieszyć się młodą, zdrowo wyglądającą skórą bez cellulitu oraz dobrym samopoczuciem.
Odpowiednia dieta
Kolejnym zdrowym nawykiem zaraz po regularnym piciu wody jest stosowanie odpowiedniej diety. W zwalczaniu cellulitu pomóc może rezygnacja z niezdrowych, przetworzonych posiłków na rzecz pełnoziarnistych produktów bogatych w błonnik pokarmowy, owoców i warzyw przyspieszających usuwanie toksyn z organizmu, orzechów oraz fasoli.
Chude mięso z indyka, pierś kurczaka, ryby takie jak dorsz czy mintaj – to właśnie te opcje sprawdzą się najlepiej, gdy chcemy uniknąć niepotrzebnych tłuszczów i kalorii oraz gdy chcemy ujędrnić skórę. Co innego zdrowe tłuszcze – oliwa z oliwek czy awokado jak najbardziej powinny znaleźć się w menu osób chcących pozbyć się cellulitu. Włącz do diety produkty bogate w witaminę C i kolagen.
Masaż antycellulitowy z wykorzystaniem bańki chińskiej
Masaż bańką chińską to kolejny sposób na zmniejszenie cellulitu. Taki masaż może również pomóc w zwalczaniu rozstępów oraz otyłości brzusznej. Co więcej, likwiduje on dolegliwości bólowe, takie jak np. bóle migrenowe czy kręgosłupa. Poprawia krążenie krwi, wspomaga przemianę materii i oczyszcza organizm z toksyn. Same plusy!
Masaż antycellulitowy z wykorzystaniem bańki chińskiej działa na zasadzie podciśnienia, powstałego poprzez zassanie skóry. Podciśnienie wspomaga przepływ limfy, może zmniejszać obrzęki, a także stopniowo redukować cellulit. Takiego masażu nigdy nie należy wykonywać na stojąco (tylko na leżąco lub siedząco). Warto pamiętać, że jednorazowo wykonany masaż bańką chińską nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Należy poświęcić około 20 minut 2 lub 3 razy w tygodniu, aby masaż przyniósł efekty.
Szczotkowanie ciała
Ostatnim, wartym opisania domowym sposobem na walkę z pomarańczową skórką jest szczotkowanie ciała na sucho. Jest to niejako połączenie masażu z peelingiem, biorąc pod uwagę to, jak fantastycznie usuwa martwy naskórek. Co więcej, poprawia krążenie krwi i limfy. Śmiało można więc stwierdzić, że szczotkowanie ciała wspomaga walkę z cellulitem.
Zaleca się szczotkowanie ciała przed kąpielą lub prysznicem. Szczotkowanie powinno być wykonywane ruchami skierowanymi w stronę serca. Taki sposób pomaga układowi krwionośnemu zawrócić krew do płuc i serca w celu dotlenienia. Jeśli chcesz zmniejszyć widoczność cellulitu, wygładzić skórę, zapobiec wrastaniu włosów po depilacji i przy okazji zafundować sobie chwile relaksu i odprężenia – postaw na szczotkowanie ciała na sucho!
Zabiegi na cellulit na pośladkach
Naturalne sposoby są warte wypróbowania i mogą pomóc zmniejszyć widoczność cellulitu. Jednak prawdziwy efekt WOW to zwykle zasługa odpowiednio dobranego zabiegu. Sprawdź, czym są zabiegi: Venus Legacy, radiofrekwencja mikroigłowa, czy też zabieg z wykorzystaniem kwasu L-polimlekowego.
Venus Legacy
Venus Legacy to innowacyjna technologia fal radiowych z polem magnetycznym. Innymi słowy, jest to połączenie działania wielobiegunowych fal radiowych, impulsowego pola magnetycznego, technologii podciśnieniowej Vari Pulse TM oraz technologii podniesienia temperatury tkanki w czasie rzeczywistym.
Wykonanie tego zabiegu powinno być poprzedzone konsultacją lekarską. Sam zabieg trwa maksymalnie pół godziny, choć w niektórych przypadkach wystarczy nawet 10-15 minut – wszystko zależy od stanu obszaru zabiegowego i jego wielkości. Zabieg Venus Legacy jest dla pacjentki przyjemny niczym masaż.
Dzięki Venus Legacy, możliwe jest oddziaływanie w głębszych warstwach skóry. W praktyce oznacza to, że poprawia się miejscowa cyrkulacja krwi w naczyniach włosowatych. To jeden z najlepszych sposobów na walkę z uporczywym cellulitem. Skóra staje się napięta, elastyczna, spulchniona i ujędrniona. Cellulit może być mniej widoczny. Może też zniknąć całkowicie!
Radiofrekwencja mikroigłowa
Termolifting (bo tak również można nazwać radiofrekwencję mikroigłową) to metoda stosowana w medycynie estetycznej m.in. do redukcji rozstępów, likwidacji cellulitu, czy nawet do leczenia nadmiernego pocenia się.
Jest to naprawdę innowacyjny sposób na poprawę jakości i komfortu życia, polegający na nakłuwaniu skóry mikroigłami przy jednoczesnym ogrzewaniu za pomocą promieniowania elektromagnetycznego. Można nazwać radiofrekwencję mikroigłową kontrolowanymi uszkodzeniami skóry stymulującymi tkanki do produkcji elastyny i kolagenu.
Nakłuwać można różne części ciała: pośladki, uda, brzuch, piersi, ręce, szyję i twarz. Od okolicy ciała, którą chcemy poddać radiofrekwencji mikroigłowej zależy, jak głębokie będzie nakłuwanie i jak długo potrwa. Niezależnie jednak od miejsca, każdorazowo działa się na skórę temperaturą 45-60 stopni. Czas trwania zabiegu to zwykle ok. 1h.
Jak usunąć cellulit na pośladkach – Kwas L-polimlekowy
Kwas L-polimlekowy jest związkiem chemicznym występującym w organizmie. Wstrzykuje się go w tkankę. Od 48 do 72 godzin po podaniu efekt wypełnienia znika, ponieważ zawarta w preparacie woda wchłania się całkowicie. Nie oznacza to jednak, że kwas L-polimlekowy przestaje działać. Pozostaje on w tkance i stymuluje ją do odbudowy własnego kolagenu. Efekt wypełnienia następuje więc stopniowo przez kilka kolejnych miesięcy.
Jest to bezpieczny sposób na napięcie skóry oraz pozbycie się wiotkości i niedoskonałości pod postacią cellulitu. Po 2-4 zabiegach powtarzanych co ok. 6 tygodni, rezultaty mogą utrzymać się nawet do trzech lat.
Laser frakcyjny
Kolejnym zabiegiem wspomagającym likwidację cellulitu z pośladków jest zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, którego wiązka wnika do powierzchni skóry. Wspomniana wiązka lasera uszkadza konkretny fragment skóry w sposób kontrolowany. Światło lasera wnikające w głąb skóry pochłaniane jest przez zawartą w niej wodę. Dzięki tej metodzie można poprawić krążenie krwi i jędrność skóry. Laser frakcyjny to zabieg jest odpowiedzi dla osób z zaawansowanym cellulitem.
Liposukcja
Na sam koniec postanowiliśmy zostawić liposukcję, czyli najstarszą metodę usuwania cellulitu. W liposukcji chodzi o odsysanie tłuszczu. Liposukcja trwa od 2 do 4 godzin. Podczas jednego zabiegu odessać można maksymalnie 3,5 litra tłuszczu. W dzisiejszych czasach dostępnych jest kilka rodzajów liposukcji, nie tylko ta tradycyjna, ale też laserowa, ultradźwiękowa czy strzykawkowa.
Podsumowanie
Pozbycie się cellulitu naprawdę jest możliwe. Wystarczy wypróbować naszych propozycji, zarówno tych domowych sposobów na zmniejszenie widoczności pomarańczowej skórki, jak i jednego z wielu dostępnych zabiegów. W przypadku domowych sposobów, kluczem do sukcesu jest regularność i determinacja. Jeśli chodzi o zabiegi – połową sukcesu jest dostosowanie zabiegu do potrzeb i preferencji pacjentki. Cellulit nie musi być Twoim problemem!
Zobacz więcej:
- Jak zlikwidować blizny po trądziku?
- Brzuch po cięciu cesarskim – jak się pozbyć?
- Duże wargi sromowe – co jest przyczyną?
- Jak pozbyć się melasmy?
- Zabiegi pielęgnacyjne na twarz
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing
Obecnie prowadzi badanie kliniczne, do którego zaprasza pacjentki i pacjentów w wieku 35-55 lat