Zabiegi pielęgnacyjne na twarz

zabiegi pielęgnacyjne na twarz

Zabiegi pielęgnacyjne na twarz. 

Skóra twarzy wymaga specjalnego traktowania, ponieważ bardzo widoczne są na niej oznaki starzenia. Odpowiednia pielęgnacja z udziałem kosmetyków czy zdrowy styl życia mają istotny wpływ w utrzymaniu jej wyglądu, lecz czasem okazują się niewystarczające. Zabiegi medycyny estetycznej mogą być ukierunkowane na dany problem medyczny np. usuwanie kurzych łapek, lwiej zmarszczki, chomików na twarzy, zmarszczek palacza czy worków pod oczami bądź koncentrować się na jej nawilżeniu, odmłodzeniu czy przywróceniu utraconego kolorytu.

W naszym gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu szczególnie polecamy zabiegi pielęgnacyjne na twarz: peelingi chemiczne, mezoterapię mikroigłową czy zabieg z udziałem kosmetyków. 

Zabiegi pielęgnacyjne na twarz

Jakie są objawy starzenia się twarzy?

Twarz to jedna z części ciała, na której najszybciej widać oznaki starzenia. Ten proces rozpoczyna się już od 25 roku życia i w zależności od indywidualnych wskazań i stylu życia pacjenta, postępuje mniej lub bardziej dynamicznie. Skóra twarzy jest narażona na kilka problemów. Przede wszystkim traci jędrność i elastyczność. Wiotkość stopniowo spada, dlatego skóra pod wpływem grawitacji zaczyna opadać. Pacjenci w tym wieku mają problemy z opadającym owalem twarzy. Wraz z wiekiem spada ilość gruczołów łojowych i potowych.

Rzutuje to na przesuszenie i szorstkość skóry, która jeszcze parę lat temu przypominała aksamit, a dziś wygląda jak tarka. Wraz z wiekiem skóra staje się cieńsza. Jest to szczególnie dostrzegalne w okolicach oczu, co prowadzi do problemu cieni pod oczami. Twarz u pacjentów między 30-40 rokiem życia nie pozostaje pozbawiona zmarszczek – wokół oczu (kurze łapki), ust (zmarszczki palacza), pionowej bruzdy na czole (lwia zmarszczka). Pojawia się cała masa zmarszczek mimicznych czy grawitacyjnych, które dodają nam lat.   

Przyczyny starzenia się twarzy

Za starzenie twarzy odpowiada spadek poziomu kwasu hialuronowego w organizmie. Negatywnym skutkiem zjawiska jest spadek elastyczności i nawilżenia skóry. Nieodłącznym elementem procesu starzenia jest utrata poziomu kolagenu i elastyny, skutkująca spadkiem elastyczności i jędrności skóry. Z powodu zaniku tkanki tłuszczowej powstają chomiki na twarzy (opadające policzki) i dolina łez. Na starzenie się twarzy mają wpływ także czynniki zewnętrzne – duże znaczenie w tym procesie odgrywa narażenie twarzy na promieniowanie UV.

Ekspozycja na promienie słoneczne doprowadza do niszczenia włókien kolagenowych, co wpływa na starzenie się skóry. To, jaki styl życia prowadzimy, ma istotny wpływ na stan naszej skóry – nieodpowiednia dieta, palenie papierosów, spożywanie alkoholu, niewłaściwa pielęgnacja – owe czynniki przyspieszają objawy starzenia się. Wpływ na proces starzenia mają także czynniki zewnętrzne, czyli uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne, niedobory witamin. 

Wybrane zabiegi pielęgnacyjne na twarz w gabinecie medycyny estetycznej Poznań

Peelingi : chemiczne i mechaniczne

Często pierwszym frontem walki z oznakami starzenia na twarzy są peelingi chemiczne. Polegają na zastosowaniu specjalnych kwasów, które  prowadzą do kontrolowanego uszkodzenia naskórka. 

Gdy martwe i uszkodzone komórki naskórka zostaną usunięte, uruchamiają proces regeneracji skóry i produkcji kolagenu i elastyny. Jest to topowy zabieg pielęgnacyjny na twarz, dzięki któremu możemy usunąć przebarwienia, zredukować zmarszczki etc. Kwas azelainowy, pirogronowy, salicylowy to tylko niektóre z kwasów stosowanych przy zabiegu. 

Peelingi mechaniczne różnią się tym od chemicznych, że podczas zabiegu wykorzystuje się tarcze korundowe, diamentowe lub kryształki korundu do złuszczania naskórka. Mikrodermabrazja diamentowa jest dedykowana dla pacjentów z wrażliwą skórą. Mikrodermabrazja korundowa prowadzi do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny, a co za tym idzie do poprawy napięcia skóry.  

Mezoterapia igłowa

Jeden z najstarszych zabiegów medycyny estetycznej, wciąż święci triumfy w pielęgnacji twarzy. Lekarz podaje preparaty z substancjami aktywnymi prosto w głębokie warstwy skóry za pomocą strzykawki z igłą. 

Mogą to być kwas hialuronowy, kofeina, peptydy, aminokwasy. Mezoterapia igłowa polega na serii iniekcji. Po zabiegu kosmetycznym na twarz następuje zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, rozjaśnienie i odżywienie cery, poprawa mikrokrążenia. Powstałe mikrourazy także wykazują działanie terapeutyczne, inicjując procesy regeneracyjne.

Współcześnie dzięki postępowi technologicznemu do mezoterapii stosuje się nowe rozwiązania tj. peny, czyli urządzenia wyposażone w system pulsujących igieł, które są w stanie wykonać aż 1920 nakłuć na sekundę. Ten typ zabiegu nazywa się mezoterapią mikroigłową, a opatentowany sprzęt zapewnia pożądane efekty terapii.   

Zabieg z kosmetykami dermatologicznymi

W naszym gabinecie medycyny estetycznej wykonujemy także zabiegi kosmetyczne na twarz z udziałem kosmetyków Skeyndor. Jest to ekskluzywna hiszpańska marka zajmująca się produkcją kosmetyków i preparatów pielęgnacyjnych. Powstają one w oparciu o starannie przebadane substancje aktywne. Oferujemy różne zabiegi dedykowane do wielu problemów skórnych.

Skeyndor Aquatherm to idealna terapia dla pacjentów ze skórą wrażliwą. Wykorzystany produkt zabiegowy zawiera wodę termalną, cukry prebiotyczne, ceramidy, co stanowi remedium na zmarszczki i oznaki starzenia się skóry. Terapia idealnie nawilża skórę. Z kolei Skeyndor Power Hyaluronic zawiera kompleks małocząsteczkowego i wielkocząsteczkowego kwasu hialuronowego.

Zapewnia intensywne nawilżenie skóry i jest pomocny w usuwaniu zmarszczek wokół oczu. Skeyndor Corrective jest polecany dla pacjentów z problemem braku jędrności skóry. Posiadamy również w ofercie Power C + – zabieg o działaniu rozjaśniającym. Corrective to alternatywa do botoksu – pozwoli na usunięcie zmarszczek, poprawę owalu twarzy i nawilżenia. W składzie preparatów znajdziemy peptydy, kwas hialuronowy czy peptydy. 

Czasami konieczne leczenie łysienia Poznań. Bardzo popularnym zabiegiem jest także infuzja tlenowa.

Piśmiennictwo

  • G.Walkowicz, Mezoterapia igłowa i mikroigłowa, [w:]Kosmetologia Estetyczna 4 /2019/ vol.8.
  • Mamcarz B., Prandecka D. Medycyna estetyczna w praktyce. Medical Education, Warszawa 2010

Zobacz również:

5/5 - (5 votes)