Jakie zabiegi na skórę wykonać w okresie zimowym?

pryszcze

Jakie zabiegi na skórę wykonać w okresie zimowym?

Zimą nasza skóra jest narażona na szczególne czynniki tj. niska temperatura, brak słońca. Skóra w tym okresie potrzebuje nawilżenia i regeneracji. W okresie od grudnia do lutego pacjenci powinni skoncentrować się na leczeniu zmian naczyniowych z pomocą laserowego usuwania naczynek.

W cenie są zabiegi laserowe przeznaczone do resurfacingu, które pozwalają na usuwanie zmarszczek czy cieni pod oczami. W absolutnym top 5 zabiegów kosmetycznych zimą znajdują się: radiofrekwencja mikroigłowa i peelingi chemiczne. Podpowiadamy, jakie zabiegi medycyny estetycznej będą najlepszym wyborem na zimowe, mroźne dni. 

Na jakie problemy i dolegliwości nasza skóra jest narażona zimą?

Skóra w okresie zimowym, choć może odpocząć od nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV, jest stale narażona na działanie niskich temperatur. Po lecie na twarzy można dostrzec przebarwienia. Skóra podczas zimy z pewnością potrzebuje nawilżenia, regeneracji, wzmocnienia i odżywienia. Zimą u pacjentów częstym problemem jest rumień, pękające naczynka (pajączki na nogach czy rękach, teleangiektazje), na których nasilenie może wpływać mróz czy niskie temperatury. 

Zabiegi w klinice medycyny estetycznej na zimę

Peelingi mechaniczne, chemiczne, hydropeeling próżniowy

Zima to czas peelingów. Prowadzą one do złuszczania się naskórka, rozjaśnienia cery, usunięcia przebarwień. Istnieje wiele rodzajów peelingów stosowanych w gabinetach medycyny estetycznej – peelingi mechaniczne, chemiczne czy hydropeeling próżniowy. Peeling chemiczny często wykonuje się z udziałem kwasu TCA, salicylowego, pirogronowego. Z kolei peeling mechaniczny polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka – przykładem zabiegu jest mikrodermabrazja diamentowa.

Podczas zabiegu wykorzystuje się głowice ścierające, pokryte kryształkami naturalnego diamentu. Innowacyjnym rodzajem peelingu jest hydropeeling próżniowy. Jest to innowacyjne urządzenie łączące technologię: hydropeelingu próżniowego, mezoterapii bezigłowej, mikroprądów, chłodzenia i ocieplania skóry.

Dzięki czterem opatentowanym głowicom urządzenia zabieg zapewnia podwyższoną skuteczność. Składa się z 6 etapów, a podczas każdego z nich używa się unikatowych substancji aktywnych o dobroczynnym działaniu. 

Rodzaj peelingu jest dopasowany do wskazań pacjenta, po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego i odrzuceniu przeciwwskazań. 

Radiofrekwencja mikroigłowa

Innowacyjne urządzenie do zabiegu medycyny estetycznej łączy zalety dwóch procedur – mikronakłuwania i terapii fali radiowej. Zabieg prowadzi do kontrolowanych mikronakłuć skóry – następnie przez izolowane mikroigły przechodzi prąd elektryczny, który ją podgrzewa. W efekcie dochodzi do poprawy napięcia skóry i uruchomienia procesów naprawczych i produkcji nowego kolagenu.

Jest to skuteczna terapia w usuwaniu zmarszczek, rozstępów, wiotkiej skóry czy blizn. W naszej klinice nakłucia przeprowadzane są na określonej głębokości, co sprawia, że możemy dotrzeć głębiej niż w przypadku innych terapii, a co za tym idzie  osiągnąć lepsze rezultaty. Jest to świetny zabieg na zimowe miesiące w celu ujędrnienia i odbudowy skóry, także na zmarszczki palacza.

Mezoterapia mikroigłowa penem

Mezoterapia okazuje się remedium na suchą skórę. Polega ona na nakłuwaniu skóry specjalnym urządzeniem wyposażonym w 16-igieł, które z dużą prędkością niszczą skórę w kontrolowany sposób. Podczas nakłuwania podawane są substancje aktywne o dobroczynnym działaniu takie jak: polinukleotydy czy kwas hialuronowy. Mezoterapia mikroigłowa penem jest zabiegiem nieinwazyjnym, skutecznym i nie wymagającym hospitalizacji. Po wyjściu z gabinetu można od razu wrócić do codziennych aktywności. 

Fotoodmładzanie laserem

W klinikach medycyny estetycznej jednym z topowych zabiegów kosmetyczne zimą jest laseroterapia. Laser frakcyjny i erbowo-yagowy z technologią Please – te właśnie te dwa urządzenia najczęściej wykorzystuje się do resurfacingu. Światło lasera naświetla skórę bez wywołania oparzeń i prowadzi do kontrolowanych uszkodzeń.

Uruchomione procesy  stymulują fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Jest to doskonała metoda usuwania zmarszczek, leczenia wiotkiej skóry, przebarwień, bruzd czy cieni pod oczami. 

Laserowe usuwanie naczynek

Laser neodymowo-yagowy Q-Switched przynosi najlepsze efekty w zamykaniu naczynek. Dzięki wykorzystaniu dwóch długości fali, krótkim czasie trwania impulsu i pracy przy zachowaniu wysokiej energii można osiągnąć pozytywne rezultaty terapii. Wiązka lasera zapewnia kontrolowane uszkodzenia w miejscu występowania zmiany – światło jest absorbowane przez hemoglobinę, co chroni sąsiednie tkanki przez zniszczeniem. W efekcie laser w precyzyjny i bezpieczny sposób prowadzi do obkurczenia naczyń i ich całkowitego usunięcia. Są to bardzo skuteczne zabiegi na skórę.

Bywa czasami też konieczne leczenie łysienia Poznań.

Zawsze warto skorzystać z relaksu i odprężenia, dobrym zabiegiem zimą jest masaż klasyczny.

Piśmiennictwo

Mamcarz B., Prandecka D. Medycyna estetyczna w praktyce. Medical Education, Warszawa 2010

G.Walkowicz, Mezoterapia igłowa i mikroigłowa, [w:]Kosmetologia Estetyczna 4 /2019/ vol.8.

K.Witkowska, I.Matławska, Wykorzystanie lasera ablacyjnego CO2 w profilaktyce anty-aging skóry twarzy, [w:] Innowacyjność i tradycja w kosmetologii : monografia, Poznań 2019 s.62-81

Zobacz również:

5/5 - (5 votes)