Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Jak zlikwidować zmarszczki palacza


Jak zlikwidować zmarszczki palacza – zwane też kodem krezkowym

Jak zlikwidować zmarszczki palacza

Zmarszczki palacza to częsty problem, który wiąże się z utratą kolagenu z powodu wieku. Często pojawia się u palaczy. Z pomocą w walce ze zmarszczkami palacza przychodzą takie zabiegi medycyny estetycznej jak: kwas hialuronowy czy botoks.

Zmarszczki palacza – definicja

Zmarszczki palacza to zmarszczki znajdujące się wokół ust, które stanowią defekt estetyczny, będący źródłem kompleksów wielu pacjentów. Powstają u osób palących papierosy na skutek układania ust w tzw. „dziubek” i w wyniku szybkiego starzenia się skóry z powodu dymu tytoniowego. Częste picie przez słomkę także może przyczyniać się do powstawania zmarszczek palacza.

Kwas hialuronowy na zmarszczki palacza

Kwas hialuronowy jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się zmarszczek palacza. Zapewnia nawilżenie i odżywienie skóry oraz uzupełnia niedobór kwas hialuronowego, który występuje naturalnie w organizmie człowieka. Stosuje się kwas hialuronowy o niskim stopniu usieciowienia, co usprawnia precyzyjne wypełnienie zmarszczek.

Zabieg na zmarszczki polega na tym, że lekarz wprowadza wypełniacz za pomocą cienkiej igły, co prowadzi do efektu wygładzenia. Zabieg jest bezbolesny i trwa zaledwie kilkanaście minut. Nie wymaga rekonwalescencji i pacjent po procedurze zabiegowej może od razu wrócić do codziennych aktywności. Podczas zabiegu z kwasem hialuronowym stosuje się krem znieczulający. Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Mezoterapia igłowa

Redukcję drobnych zmarszczek można osiągnąć mezoterapią igłową wykonywaną urzędzeniem Vital Injector 2

Laseroterapia

Zmarszczki palacza można pokonać za pomocą zabiegów z udziałem laserów. Wykorzystuje się do tego wiele różnych rodzajów zabiegów. Można wykorzystać do tego laser frakcyjny, który powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia w skórze, co prowadzi do uruchomienia procesów gojenia i syntezy włókien kolagenowych.

Efektem lasera frakcyjnego tego jest wygładzenie skóry i jej odmłodzenie oraz redukcja zmarszczek palacza. Laser frakcyjny ablacyjny nie wymaga rekonwalescencji i sprawia, że można od razu wrócić do codziennych zadań.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Jest to kolejny zabieg na zmarszczki, który przynosi pożądany efekt terapeutyczny. Pobudza procesy regeneracyjne za sprawą uszkodzeń mechanicznych. Głowica znajdująca się w urządzeniu posiada kilkadziesiąt igieł, które są wprowadzane pod skórę w sposób pulsacyjny.

Prowadzą one do mikrouszkodzeń skóry i zwiększenia produkcji włókien kolagenowych, a w efekcie do zwiększenia napięcia i jędrności skóry. Drugim mechanizmem radiofrekwencji mikroigłowej jest generowanie bodźca termicznego – igły emitują impuls o częstotliwości fali radiowej, powodującej uszkodzenie skóry,  co prowadzi do przegrzania skóry.

Botoks

Botoks, czyli toksyna botulinowa to substancja inaczej nazywana jadem kiełbasianym, którą wytwarzają bakterie Clostridium botulinum. Botoks (toksyna botulinowa) doprowadza do blokowania przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego. Zabieg jest w 100% bezpieczny, a substancja jest podawana przez lekarza za pomocą cienkiej igły w wybrane miejsce. Efektem stosowania toksyny botulionowej  jest skuteczne wygładzenie zmarszczek palacza.

Nici Aptos

Do zabiegu używa się innowacyjnej metody opartej na niciach caprolac z włókna kwasu polimlekowego i kaprolaktonu. Do usuwania zmarszczek palacza stosujemy nici Aptos Nano Spring, które są całkowicie wchłanialne.

Ich struktura przypomina ściśle spleciony warkocz, który po wszczepieniu ulega rozprężeniu w ciągu 2-3 tygodni. Nici Aptos prowadzą do wytwarzania kolagenu typu 1 i kwasu hialuronowego, a w konsekwencji redukcji zmarszczek i poprawę nawilżenia skóry oraz jej jędrności.

Jak zlikwidować zmarszczki palacza Poznań

Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530