Jak się pozbyć obwisłej skóry na brzuchu?

jak się pozbyć obwisłej skóry na brzuchu

Jak się pozbyć obwisłej skóry na brzuchu?

Obwisła skóra może być związana z naturalnymi procesami starzenia lub być skutkiem zabiegów bariatrycznych. Obwisła skóra na brzuchu po odchudzaniu to częsta przypadłość, którą powoduje gwałtowna utrata wagi. Bardzo często kobiety po ciąży nie mogą poradzić sobie z obwisłą skórą w rejonie brzucha, która jest wynikiem zmniejszenia jego obwodu.

Odpowiedzią na powszechny problem estetyczny jest radiofrekwencja mikroigłowa z kwasem L-polimlekowym czy terapia łączącą multipolarną falę radiową z impulsowym polem magnetycznym, zasysaniem pulsacyjnym i podnoszeniem temperatury tkanek w czasie rzeczywistym.

Jak się pozbyć obwisłej skóry na brzuchu?

Obwisła skóra na brzuchu – przyczyny

Dużą rolą w procesie opadania skóry odgrywają procesy starzenia się. Wraz z wiekiem w organizmie dochodzi do obniżenia poziomu kwasu hialuronowego, co powoduje spadek nawilżenia i naprężenia skóry. Już po 25 roku życia  występuje zanik włókien kolagenowych, co prowadzi do reperkusji w postaci spadku elastyczności skóry.

Po trzydziestym czy czterdziestym roku życia skóra jest pozbawiona elastyczności, jędrności i staje się wiotka. Opadająca skóra szczególnie widoczna jest na brzuchu, udach czy ramionach. Tkanka tłuszczowa na brzuchu rozciąga skórę, czego skutkiem jest niszczenie włókien kolagenowych – na skórze pojawiają się rozstępy.

Wisząca skóra na brzuchu występuje również u kobiet po ciąży. Jest to spowodowane stopniowym zwiększeniem obwodu brzucha, który po ciąży zmniejsza się, a pacjentka zostaje z niechcianą pamiątką w postaci obwisłego brzucha. Wisząca skóra na brzuchu po ciąży może zostać usunięta z udziałem specjalistycznych zabiegów medycyny estetycznej – często nadmiar skóry jest zbyt duży, aby go zredukować dietą lub ćwiczeniami.

Obwisła skóra na brzuchu po odchudzaniu to częsty problem wielu naszych pacjentów. Obwisły brzuch towarzyszy osobom, które przeszły gwałtowną utratę wagi. Nagłe pozbycie się tkanki tłuszczowej sprawia, że skóra nie nadąża z obkurczaniem, co w konsekwencji prowadzi do zjawiska „obwisłego brzucha”. Przyczyną obwisłej skóry na brzuchu mogą być również zabiegi bariatryczne.

Obwisła skóra na brzuchu – co robić?

Niewielki nadmiar obwisłej skóry w okolicy brzucha można spróbować zredukować domowymi sposobami. Powinniśmy zacząć od wprowadzenia dobrze zbilansowanej diety opartej o zdrowej składniki. Spożywanie regularnych posiłków w ustalonych odstępach czasu oraz rezygnacja ze słodyczy czy przetworzonej żywności może pomóc w pozbyciu się wiszącej skóry na brzuchu.

Pomocne okazują się ćwiczenia na mięśnie brzucha, prowadzące do wzmocnienia i wyrzeźbienia sylwetki. Nie można zapominać o kosmetykach o działaniu ujędrniającym i nawilżającym. Regularne masowanie skóry może pomóc w poprawie mikrokrążenia i nadaniu jej elastyczności.

Jak ujędrnić obwisłą skórę na brzuchu?

W gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu jest dostępnych wiele zabiegów, które pozwalają na usunięcie obwisłej skóry na brzuchu. Do każdego zabiegu kwalifikuje lekarz. Warunkiem przystąpienia do procedury jest odrzucenie przeciwwskazań podczas wywiadu tj. aktywne nowotwory, ciąża i laktacja, aktywne infekcje, opryszczka. bliznowce. Lekarz po zbadaniu pacjenta proponuje najbardziej skuteczny zabieg dopasowany do wskazań.

Wisząca skóra na brzuchu może zostać zredukowana z pomocą urządzenia z technologią 4D, które łączy zalety multipolarnej fali radiowej, impulsowego pola magnetycznego, zasysania pulsacyjnego i podnoszenia temperatury tkanek w czasie rzeczywistym. Jest to urządzenie z certyfikatem amerykańskiej agencji FDA o udowodnionym naukowo działaniu.

Zabieg na obwisły brzuch polega na podgrzaniu pola zabiegowego głowicą emitującą fale radiowe RF. Ciepło doprowadza do obkurczenia włókien kolagenowych i pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien. Za sprawą podniesienia temperatury w tkance podskórnej metabolizm komórek tłuszczowych ulega zwiększeniu – dzięki temu zmniejsza się objętość komórek, a pacjent zauważa wyraźną redukcję tkanki.

Obwisła skóra na brzuchu – zabiegi

Do zestawu nieinwazyjnych, lecz skutecznych zabiegów wyszczuplających stosowanych na wiszącą skórę na brzuchu możemy zaliczyć radiofrekwencję mikroigłową. Ta metoda będzie dobrym rozwiązaniem na wiszącą skórę na brzuchu po ciąży. Urządzenie wyposażone jest w kartridż z systemem izolowanych igieł, które dokonują kontrolowanych iniekcji w polu zabiegowym.

Przez igły emitowane są fale radiowe podgrzewające skórę. Radiofrekwencja mikroigłowa łączy zalety mikronakłuwania (mezoterapii mikroigłowej) i technologii fal radiowych. Bezpieczna i małoinwazyjna procedura z technologią RF prowadzi do uruchomienia produkcji nowego kolagenu (ujędrnienie i zwiększenie napięcia skóry), poprawy metabolizmu skóry i jej odżywienia.

Obwisła skóra na brzuchu to problem, z którym pomogą poradzić sobie zabiegi z udziałem biozgodnych preparatów. Aby zwiększyć efekty radiofrekwencji mikroigłowej, można połączyć zabieg z podaniem kwasu L-polimlekowego.  Lekarz podaje go poprzez iniekcję podskórną po podaniu znieczulenia miejscowego.

Kwas polimlekowy jest polecany na wiszącą skórę na brzuchu po ciąży oraz u pacjentów z depozytami skóry w tym rejonie. Jego właściwości prowadzą do stymulacji tkanki skóry do produkcji kolagenu. Dzięki temu pacjent zauważy, że jego skóra ulega ujędrnieniu, wzmacnia się i pogrubia.

Bardziej inwazyjną metodą usuwania tkanki tłuszczowej z brzucha jest liposukcja laserowa. Do rozbijania komórek tłuszczowych wykorzystywany jest zaawansowany technologicznie laser, a tłuszcz odsysany jest za pomocą kaniuli. Korzyścią lasera jest obkurczanie włókien kolagenowych, co prowadzi do napięcia tkanki podskórnej. Liposukcja laserowa zamyka także naczynia krwionośne.

Piśmiennictwo

M.Ruprich,Radiofrekwencja mikroigłowa, [w:] Kosmetologia Estetyczna 1 / 2020 / vol. 9, s. 87-89.

P. Grządziel, A.Goździalska, Etiologia oraz możliwości spowalniania procesów starzenia się skóry [w:] Aesthetic Cosmetology and Medicine, 1 / 2022 / vol. 11, s.3-10.

Mamcarz B., Prandecka D. Medycyna estetyczna w praktyce. Medical Education, Warszawa 2010

Oceń nas