Najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej w opinii naszych pacjentek

Top 6 zabiegów medycyny estetycznej

Obkurczenia skóry na brzuchu – poprawa jędrności skóry obwisłej po ciąży lub odchudzaniu. Kliknij w zdjęcie, żeby przeczytać więcej.

obkurczanie skóry na brzuchu

Obkurczanie skóry na brzuchu

Mezoterapia igłowa

Jednym z częściej wykonywanych zabiegów w naszym gabinecie jest mezoterapia igłowa. Zabieg należy do kategorii małoinwazyjnych. Polega na wykonywaniu drobnych iniekcji na leczonej okolicy np. twarzy, owłosionej części głowy, dekolcie itd. Podczas zabiegu płytko podskórnie lub śródskórnie wstrzykiwane są substancje lecznicze. Może to być osocze bogatopłytkowe, koktajl kwasu hialuronowego z aminokwasami (Jalupro) lub z witaminami.

Zabieg ma na celu nawilżenie skóry oraz dostarczenie substancji leczniczych. Efekty są widoczne dość szybko, już po kilku dniach. Skóra ma wyraźnie lepsze nawilżenie, jest bardziej wygładzona i napięta. Poprawia się jej kolor.

Zabieg stosujemy w wielu wskazaniach, takich jak: poprawa jędrności, cellulit, drobne zmarszczki, rozstępy, wypadanie włosów, siniaki pod oczami.

Powiększanie ust

Często pierwsza wizyta pacjentki w naszym gabinecie to zabieg powiększanie ust. Obecnie zmienia się moda i oczekiwania pacjentek.Większość pań oczekuje bardzo niezbyt wielkiego powiększenia ust oraz bardzo naturalnego wyglądu. Dlatego też stosujemy odpowiedni kwas hialuronowy oraz wykonujemy zabieg także kaniulą.

Jedną z możliwości jest powiększenie ust własnym tłuszczem. Nie uzyskuje się tłuszczem znacznego powiększenia, natomiast efekt jest bardzo naturalny i utrzymuje się znacznie dłużej niż kwasem hialuronowym. Do tego jest bardzo bezpieczny.

Powiększanie ust to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej.

Botox – Najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Zabieg, który cieszy się dużym zainteresowaniem w naszym gabinecie to botox. Toksyna botulina działa relaksująco na mięśnie, dzięki temu możemy wygładzać zmarszczki mimiczne. Zabieg jest bardzo skuteczny, bezpieczny a przy tym prawie bezbolesny.

Poza wygładzeniem zmarszczek, botoks stosujemy także w leczeniu migreny, leczeniu nadpotliwości oraz bruksizmu. Tak więc nie tylko w estetyce ale także w leczeniu nieprzyjemnych dolegliwości.

Efekt pojawia się już kilka dni po podaniu i utrzymuje się do 6 miesięcy.

Liposukcja – Najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Odsysanie tłuszczu jest zabiegiem, który pozwala bardzo skutecznie usuwać niechciany tłuszcz. Liposukcja może dotyczyć okolic np. liposukcja podbródka lub dużych okolic np. liposukcja brzucha. W zależności od ilości odsysanego tłuszczu może to liposukcja strzykawkowa lub liposukcja NIL.

Zabieg ten pozwala także wykorzystać odsysany tłuszcz do poprawy wyglądu w innej okolicy. Zabieg ten nosi nazwę przeszczep tłuszczu.

Przeszczepiany tłuszcz jest najlepszym wypełniaczem. Nie daje powikłań, efekt utrzymuje się długo i jest znacznie tańszy niż wypełniacze w strzykawce. Przede wszystkim jednak jego zaletą jest bardzo naturalny efekt oraz podwójne działanie: wypełnienie oraz regeneracja. Zawarte w tłuszczu komórki macierzyste działają silnie regenerująco na miejsce, w które wstrzykujemy przeszczepiany tłuszcz.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Zabieg polega na mikronakłuciach i jednoczesnym stymulowaniu skóry energią fali radiowej. Ten zabieg ma wiele wskazań od poprawy napięcia skóry, poprzez likwidację blizn (także blizn po trądziku) do likwidacji rozstępów i cellulitu.

Zabieg ten wykonuje się w seriach 3 do 5 zabiegów w odstępach 30 dniowych. Radiofrekwencja mikroigłowa może być wykonywana przez cały rok, nie wymaga rekonwalescencji. Właściwie zaraz po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności życiowej.

Są to najczęstsze zabiegi medycyny estetycznej po 50

Warto też pamiętać o usuwaniu znamion, przy czym badanie histopatologiczne pozwala wyjaśnić czy występują zmiana to nie jest czerniak.

5/5 - (7 votes)