Najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej, sprawdź

Najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej w opinii naszych pacjentek

Top 6 zabiegów medycyny estetycznej

Obkurczenia skóry na brzuchu – poprawa jędrności skóry obwisłej po ciąży lub odchudzaniu. Kliknij w zdjęcie, żeby przeczytać więcej.

Mezoterapia igłowa

Jednym z częściej wykonywanych zabiegów w naszym gabinecie jest mezoterapia igłowa. Zabieg należy do kategorii małoinwazyjnych. Polega na wykonywaniu drobnych iniekcji na leczonej okolicy np. twarzy, owłosionej części głowy, dekolcie itd. Podczas zabiegu płytko podskórnie lub śródskórnie wstrzykiwane są substancje lecznicze. Może to być osocze bogatopłytkowe, koktajl kwasu hialuronowego z aminokwasami (Jalupro) lub z witaminami.

Zabieg ma na celu nawilżenie skóry oraz dostarczenie substancji leczniczych. Efekty są widoczne dość szybko, już po kilku dniach. Skóra ma wyraźnie lepsze nawilżenie, jest bardziej wygładzona i napięta. Poprawia się jej kolor.

Zabieg stosujemy w wielu wskazaniach, takich jak: poprawa jędrności, cellulit, drobne zmarszczki, rozstępy, wypadanie włosów, siniaki pod oczami.

Powiększanie ust

Często pierwsza wizyta pacjentki w naszym gabinecie to zabieg powiększanie ust. Obecnie zmienia się moda i oczekiwania pacjentek.Większość pań oczekuje bardzo niezbyt wielkiego powiększenia ust oraz bardzo naturalnego wyglądu. Dlatego też stosujemy odpowiedni kwas hialuronowy oraz wykonujemy zabieg także kaniulą.

Jedną z możliwości jest powiększenie ust własnym tłuszczem. Nie uzyskuje się tłuszczem znacznego powiększenia, natomiast efekt jest bardzo naturalny i utrzymuje się znacznie dłużej niż kwasem hialuronowym. Do tego jest bardzo bezpieczny.

Powiększanie ust to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej.

Toksyna botulinowa – Najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Zabieg, który cieszy się dużym zainteresowaniem w naszym gabinecie to toksyna botulinowa. Toksyna botulina działa relaksująco na mięśnie, dzięki temu możemy wygładzać zmarszczki mimiczne. Zabieg jest bardzo skuteczny, bezpieczny a przy tym prawie bezbolesny.

Poza wygładzeniem zmarszczek, toksynę botulinową stosujemy także w leczeniu migreny, leczeniu nadpotliwości oraz bruksizmu. Tak więc nie tylko w estetyce ale także w leczeniu nieprzyjemnych dolegliwości.

Efekt pojawia się już kilka dni po podaniu i utrzymuje się do 6 miesięcy.

Liposukcja – Najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Odsysanie tłuszczu jest zabiegiem, który pozwala bardzo skutecznie usuwać niechciany tłuszcz. Liposukcja może dotyczyć okolic np. liposukcja podbródka lub dużych okolic np. liposukcja brzucha. W zależności od ilości odsysanego tłuszczu może to liposukcja strzykawkowa lub liposukcja NIL.

Zabieg ten pozwala także wykorzystać odsysany tłuszcz do poprawy wyglądu w innej okolicy. Zabieg ten nosi nazwę przeszczep tłuszczu.

Przeszczepiany tłuszcz jest najlepszym wypełniaczem. Nie daje powikłań, efekt utrzymuje się długo i jest znacznie tańszy niż wypełniacze w strzykawce. Przede wszystkim jednak jego zaletą jest bardzo naturalny efekt oraz podwójne działanie: wypełnienie oraz regeneracja. Zawarte w tłuszczu komórki macierzyste działają silnie regenerująco na miejsce, w które wstrzykujemy przeszczepiany tłuszcz.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Zabieg polega na mikronakłuciach i jednoczesnym stymulowaniu skóry energią fali radiowej. Ten zabieg ma wiele wskazań od poprawy napięcia skóry, poprzez likwidację blizn (także blizn po trądziku) do likwidacji rozstępów i cellulitu.

Zabieg ten wykonuje się w seriach 3 do 5 zabiegów w odstępach 30 dniowych. Radiofrekwencja mikroigłowa może być wykonywana przez cały rok, nie wymaga rekonwalescencji. Właściwie zaraz po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności życiowej.

Przeszczep włosów metodą FUE

Dla osób z łysieniem androgenowym rozwiązaniem łysienia jest przeszczep włosów metodą FUE, efekt skuteczny i trwały.

Są to najczęstsze zabiegi medycyny estetycznej po 50

Warto też pamiętać o usuwaniu znamion, przy czym badanie histopatologiczne pozwala wyjaśnić czy występują zmiana to nie jest czerniak.

Redukcja przebarwień

Do usuwania przebarwień, melasmy, plam starczych polecamy laser tulowy, krótka rekonwalescencja (jeden dzień), bez bólu.

Zabiegi medycyny estetycznej – doświadczenie i przewidywalne rezultaty kliniczne

W Aestetic Clinic możemy poszczycić się kompetentną kadrą lekarzy oraz wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu placówki medycznej. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której pacjent jest diagnozowany i kwalifikowany do zabiegu.

W naszej klinice medycyny estetycznej oferujemy zabiegi z różnych specjalizacji, a do najpopularniejszych zaliczamy: usuwanie zmarszczek, liposukcję, usuwanie przebarwień i cieni pod oczami, zabiegi na pękające naczynka czy szeroki wybór zabiegów odmładzających. Oferujemy też zabiegi z zakresu małej chirurgii np. usuwanie kaszaków lub urologii tj. stulejka czy gumkowanie  hemoroidów. Wiedza naszych lekarzy w połączeniu z nowoczesnym sprzętem i renomą zapewnia przewidywalne rezultaty kliniczne.

Mezoterapia igłowa – odmładzanie przez nakłuwanie

Jednym z często stosowanych zabiegów w naszym gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu jest mezoterapia igłowa. Jest on wykonywany u pacjentów z przebarwieniami, zmęczoną skórą, zmarszczkami, brakiem jędrności skóry, cellulitem. Mezoterapia igłowa polega na wykonywaniu serii mikroiniekcji, podczas których podaje się substancje aktywne o działaniu terapeutycznym.

Zabieg przynosi pozytywne rezultaty w postaci stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu, co w konsekwencji poprawia kondycję skóry, mikrokrążenie, nawilżenie oraz jędrność. Zabiegi mezoterapii igłowej wykonywane są przez doświadczonych lekarzy różnymi technikami, których wspólnym mianownikiem jest nieinwazyjność, bezpieczeństwo oraz skuteczność. Zabieg jest stosowany najczęściej na twarz, szyję i dekolt.

Dobroczynne działanie laseroterapii

W naszej klinice medycyny estetycznej w Poznaniu dużym powodzeniem cieszą się zabiegi laserem frakcyjnym. Rekomendujemy je pacjentom z problemem rozszerzonych porów, zmarszczkami, przebarwieniami czy skóry pozbawionej wiotkości i elastyczności. Zabiegi laserem frakcyjnym w klinice medycyny estetycznej odbywają się po kwalifikacji pacjenta do zabiegu i odrzuceniu wszelkich przeciwwskazań.

Laser wykorzystuje zjawisko frakcyjnej fototermolizy, które prowadzi do kontrolowanych uszkodzeń skóry wywołujących procesy regeneracji. Zabieg laseroterapii zapewnia poprawę napięcia skóry, redukcję zmarszczek czy odmłodzenie skóry. Laser nie jest stosowany tylko w walce z zatrzymaniem procesów starzenia.

W klinikach medycyny estetycznej bardzo często stosuje się go do zamykania naczynek na twarzy i nogach (pajączki na nogach). Służy do tego laser Nd:YAG wykorzystujący fale o odpowiedniej długości, prowadząc do podgrzania naczynek krwionośnych, krzepnięcia krwi i martwicy tkanki.

Stosowane w gabinecie medycyny estetycznej procedury cechują się bezpieczeństwem, a po zabiegu pacjent może od razu wrócić do codziennych aktywności. Laseroterapia jest wykorzystywana również w usuwaniu niechcianych tatuaży. Laser neodymowo-yagowy rozbija komórki barwnika na drobne cząsteczki. Po wykonaniu serii zabiegów zostają one wydalone z organizmu na drodze fagocytozy, dzięki czemu pacjent może pozbyć się niechcianego tatuażu bez względu na jego kolor czy rozmiar. 

Wypełniacze: toksyna botulinowa, kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe

Uzupełnieniem szerokiego spektrum zabiegów medycyny estetycznej w Aestetic Clinic są wypełniacze. Do powiększania ust najczęściej stosujemy kwas hialuronowy, który podaje się drogą iniekcji. Kwas hialuronowy poprawia kontur ust, ich nawilżenie czy dodaje im bardziej estetycznego wyglądu.

Toksyna botulinowa to bezpieczna substancja, która stanowi skuteczną odpowiedź na zmarszczki mimiczne, opadające powieki, ale i jest wykorzystywana w leczeniu bruksizmu czy nadpotliwości. Iniekcja toksyny botulinowej prowadzi do porażenia skurczu mięśnia za sprawą blokady przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. 

Podczas wywiadu lekarskiego u pacjentów ze zdiagnozowanym uczuleniem na wybrane substancje często oferuje się osocze bogatopłytkowe. Tzw. wampirzy lifting polega na pobraniu krwi własnej pacjenta, odwirowaniu jej i ponownym podaniu na drodze iniekcji, co jest jednym z bardziej skutecznych procedur na odmładzanie i redukcję zmarszczek.

Preparat pobrany z krwi jest biozgodny, co minimalizuje niemal do zera ryzyko reakcji alergicznej. Zabieg osoczem bogatopłytkowym dzięki zawartości komórek wzrostu prowadzi do regeneracji i rewitalizacji skóry, pobudzenia procesów naprawczych, przyspieszenia angiogenezy. 

5/5 - (7 votes)