Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej prowadzą do odmłodzenia skóry, wypełnienia zmarszczek, usuwania zmian skórnych takich jak: włókniak oraz pozbycia się niechcianego owłosienia z pomocą lasera diodowego. Wiele wykonywanych zabiegów ma podłoże zdrowotne i pozwala leczyć objawy chorób takich jak: hemoroidy. Przedstawiamy najpopularniejsze zabiegu medycyny estetycznej.

Hemoroidy

Hemoroidy to częsta przypadłość, z którą przychodzą pacjenci do gabinetu medycyny estetycznej. Są to inaczej żylaki odbytu, czyli powiększone i wypadające poduszeczki odbytowe (guzki krwawnicze), które w organizmie odpowiadają za kontrolę oddawania stolca. Na hemoroidy narażone są osoby mające siedzący tryb życia, zaparcia, pracę siedzącą czy zbyt długo przesiadujące w toalecie podczas defekacji.

Hemoroidy – jak leczyć? Pierwszym krokiem w leczeniu choroby jest przepisana przez lekarza dieta zaparciowa, spożywanie preparatów błonnikowych i leków zawierających flawonoidy,  które prowadzą do zahamowania enzymów: hialuronidazy, elastazy i kolagenozy, co zapewnia przepuszczalność naczyń krwionośnych.

Często farmakoterapia nie przynosi oczekiwanych rezultatów i wtedy lekarz rekomenduje zabiegi takie jak: gumkowanie hemoroidów, Hemoron czy laser frakcyjny CO2. Gumkowanie hemoroidów (metoda Barrona) polega na założeniu u podstawy hemoroida gumowej opaski, co prowadzi do jego niedokrwienia, martwicy i oddzielenia się od guzka oraz odpadnięcia w ciągu 10-20 dni. Jest to nieinwazyjna procedura, która wykonywana jest przez proktologa z użyciem tulei połączonej z pompą próżniową. Hemoroidy – jak leczyć?

Drugą metodą leczenia hemoroidów jest Hemoron. Lekarz wykorzystuje elektrody urządzenia przewodzące prąd o niskim napięciu i natężeniu, co prowadzi do zmniejszenia napływu krwi i zwłóknienia hemoroidów. Jest to zabieg, który jest nieinwazyjny i bezbolesny oraz nie wiąże się z chirurgicznym wycinaniem hemoroidów. Laser frakcyjny CO2 to wszechstronne urządzenie używane w klinikach medycyny estetycznej, zabieg wykonuje proktolog.

Znajduje on zastosowanie także w leczeniu hemoroidów. Zabieg lasera na hemoroidy nie jest bolesny i polega na skierowaniu wiązki lasera w guzki krwawnicze, co prowadzi do niwelowania naczyń krwionośnych. Następnie hemoroidy po jakimś czasie ulegają zblednięciu i zostają wyeliminowane z organizmu. Laser na hemoroidy to często rekomendowana przez lekarzy procedura, która pozwala na bezbolesne i szybkie pozbycie się schorzenia.

Depilacja laserowa – innowacyjna metoda usuwania włosów

Drugim z popularnych zabiegów medycyny estetycznej jest depilacja laserowa. Wykonujemy ją z udziałem najbardziej innowacyjnych laserów z certyfikatami, które gwarantują skuteczność usuwania włosów i bezpieczeństwo. Esencją działania lasera podczas depilacji laserowej Poznań jest wykorzystanie zjawiska fototermolizy selektywnej. Polega to na wytwarzaniu ciepła przez laser, które pochłaniane jest przez melaninę, dlatego usuwane są włosy na etapie wzrostu (anagenu).

Ciepło w sposób bezpieczny uszkadza mieszek włosowy, co prowadzi do trwałego usuwania włosów. Depilacja laserowa Poznań przynosi wiele korzyści dla pacjenta. Zabieg zapewnia długotrwały efekt, co stanowi przewagę nad innymi metodami usuwania włosów. Depilacja laserowa pozwala na usunięcie włosów z wszystkich części ciała, a pacjent oszczędza czas, ponieważ działanie lasera starcza na dłużej niż w przypadku golenia maszynką. Laser doskonale usuwa włosy z okolic pach, nóg czy pleców.

Depilacja bikini laserem

Golenie czy usuwanie włosów z bikini woskiem bywa bolesne i nieskuteczne. Alternatywą dla tych metod jest depilacja bikini laserem diodowym. Jest to zabieg nieinwazyjny, bezbolesny i przynoszący lepsze rezultaty usuwania włosów niż woskowanie czy golenie maszynką. Kosmetolog po kwalifikacji pacjenta do zabiegu depilacji bikini przeprowadza próbę laserową, co pozwala określić skuteczność depilacji.

Procedura depilacji bikini laserem jest bolesna, choć u pacjentów z niskim progiem bólu, podaje się krem znieczulający. Kosmetolog dobiera parametry wiązki lasera, które w połączeniu z innowacyjną technologią prowadzą do usuwania włosów wraz z cebulkami. Wykonanie paru serii depilacji laserem sprawia, że włosy już nie odrastają, zapewniając pacjentowi ogromną wygodę  i estetyczny wygląd okolic bikini.

Włókniak

Jest to łagodna i niezłośliwa zmiana skórna, która przybiera postać guzka i zbudowana jet z tkanki łącznej. Włókniaka można zlokalizować na skórze lub w błonie śluzowej jamy ustnej. Najlepszymi metodami leczenia włókniaka są: elektrochirurgia i laser frakcyjny CO2. Najmniej inwazyjną metodą leczenia włókniaka jest jednak laser frakcyjny.

Działanie lasera frakcyjnego polega na emisji fali o odpowiedniej długości, co prowadzi do kontrolowanych mikrouszkodzeń tkanki. Dzięki emisji dwutlenku węgla podczas usuwania włókniaka laserem, skóra staje się odżywiona oraz zostają uruchomione procesy regeneracyjne. W efekcie włókniak znika, a po jakimś czasie zastępuje go zdrowa i jędrna skóra. Zabieg usuwania włókniaka laserem jest bezpieczny i nieinwazyjny.

Zabiegi medycyny estetycznej – Masaż

W naszej klinice medycyny estetycznej oferujemy też masaż leczniczy i drenaż limfatyczny. Masaż leczniczy wykonywany przez fizjoterapeutę ma wiele różnych korzyści dla zdrowia. Poprawia przepływ krwi i chłonki w żyłach, zmniejsza napięcie mięśni i tkanek. Masaż wykonuje się jako rehabilitacja po urazach mięśni, ponieważ prowadzi to do ich szybkiej regeneracji.

Jest remedium na obrzęki czy krwiaki pourazowe, a poza tym bardzo skutecznie odpręża, wpływając pozytywnie na psychikę pacjenta. Nasz fizjoterapeuta zajmuje się też masażem limfatycznym, który wykonuje się w celu niwelowania obrzęków, poprawy krążenia limfy czy regeneracji uszkodzonych tkanek.

Zabiegi medycyny estetycznej – Liposukcja

Liposukcja to jedna z najczęściej wykonywanych procedur odtłuszczania i modelowania sylwetki. Nie jest ona metodą odchudzania ani leczenia otyłości, lecz pozwala na usunięcie zbędnego tłuszczu z brzucha, karku, pośladków czy pleców. Oferujemy różne rodzaje liposukcji, które nasz lekarz medycyny estetycznej dobierze do indywidualnych wskazań pacjenta.

Pacjenci korzystają z liposukcji klasycznej, strzykawkowej, laserowej czy liposukcji infradźwiękowej. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem i lekarzami z wieloletnim doświadczeniem oraz specjalizacją w zakresie medycyny estetycznej, co zapewnia bezpieczny i skuteczny zabieg odsysania tłuszczu.

Liposukcja klasyczna polega na nacięciu obszaru zabiegowego po podaniu znieczulenia, w których umieszcza się specjalne kaniule, które odsysają tłuszcz. Zabieg trwa od 1 do 3 godzin i można podczas niego odessać aż 3 litrów tłuszczu.  Często rekomendujemy też liposukcję laserową (inaczej lipolizę laserową), która jest zabiegiem mniej inwazyjnym.

Bazuje ona na procesie rozkładu tkanki tłuszczowej (lipoliza). Lekarz stosuje laser, który emituje energię o określonym natężeniu i długości fali, która prowadzi do rozkładu tkanki tłuszczowej. Najczęściej wykonujemy liposukcję laserową za pomocą urządzenia Lipolife. Oferujemy też lipolizę z udziałem ultradźwięków, które prowadzą do rozbijania tkanki tłuszczowej (liposukcja NIL).

Liposukcja efekty

Skorzystanie z zabiegu w naszym gabinecie zapewnia bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Liposukcja efekty to poprawa sylwetki, wymodelowanie partii ciała i pozbycie się depozytów tłuszczowych. Pacjent odzyskuje właściwe proporcje, poprawia swoją samoocenę i może cieszyć się pięknym wyglądem. Po zabiegu powinien stosować zdrową dietę i regularnie uprawiać sport, by utrzymać ładną sylwetkę.

Plastyka powiek

Ten zabieg przeznaczony jest dla pacjentów z wiotką skórą pod oczami, która jest wynikiem procesu starzenia. Skóra pod oczami jest cieńsza niż w innych miejscach, bywa wysuszona,co sprawia, że pacjent wygląda na zmęczonego. Wskazaniem do zabiegu plastyki powiek są zmarszczki wokół oczu (kurze łapki) tudzież przebarwienia i obrzęki w okolicy oczu.

Zabieg plastyki powiek wykonuje się także z powodów zdrowotnych, ponieważ opadająca powieka prowadzi do ograniczenia pola widzenia, utrudniając pracę zawodową czy codzienne funkcjonowanie.

Zabieg korekcji powieki górnej polega na nacięciu przez chirurga Poznań powieki wzdłuż jej załamania. Następnie chirurg usuwa nadmiar skóry i tłuszczu, czego efektem jest wzmocnienie napięcia mięśni. Cięcie może być wykonywane także poniżej brzegu powieki dolnej pod mięśniem okrężnym oka czy przegrodą oczodołową (plastyka powiek dolnych).

Plastyka powiek, inaczej blefaroplastyka sprawia, że powstałe nacięcie jest niewidoczne, ponieważ gubi się pomiędzy zmarszczkami mimicznymi a fałdkami.

Chirurg w gabinecie medycyny estetycznej Poznań na sam koniec zabiegu zakłada szwy. Efektem zabiegu blefaroplastyki jest odmłodzenie skóry twarzy, brak problemu ograniczenia pola widzenia, usunięcie worków pod oczami i wypełnienie zmarszczek. Szwy są usuwane po 7 dniach, a pacjent może wrócić do codziennych aktywności po 10 dniach. Pełna rekonwalescencja trwa około miesiąca.

Zabiegi medycyny estetycznej Poznań

Osoby z wypadaniem włosów chętnie odwiedzają trychologa

5/5 - (7 votes)