Inkontynencja moczowa
Inkontynencja moczowa – leczy urolog
Skutecznym sposobem leczenia nietrzymania moczu (inkontynencja moczowa) jest zabieg laserem erbowo-yagowym oraz O-shot. W artykule dowiemy się więcej na temat tych dwóch procedur medycznych wykonywanych w klinice medycyny estetycznej Poznań.
Na czym polega problem nietrzymania moczu?
Nietrzymanie moczu występuje zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Inkontynencja moczowa jest często źródłem wstydu, spadku samooceny i powoduje dyskomfort. U kobiet te dolegliwości często pojawiają się w po ciąży i porodzie lub w okresie menopauzy. Kobiety po 30 roku życia też mogą być objęte tym problemem. Problem nietrzymania moczu nazywamy inkontynencją moczową.
Genezą schorzenia jest infekcja układu moczowo-płciowego oraz zmiany hormonalne, czyli obniżenie poziomu estrogenów, co prowadzi do spadku elastyczności mięśnia dna miednicy i przepony moczowo-płciowej. Do innych przyczyn tego wstydliwego schorzenia zaliczamy: uszkodzenie tudzież rozciągnięcie mięśni dna miednicy, nadużywanie suplementów moczopędnych czy też ciężka praca fizyczna.
Laser erbowo-yagowy na inkontynencję moczową
Pierwszy sposobem leczenia nietrzymania moczu jest laser erbowo-yagowy. Dlaczego ten laser idealnie nadaje się do leczenia nietrzymania moczu? Laser erbowo-yagowy wykazuje dużą precyzję ablacji, jest delikatny, a lekarz podczas zabiegu ma możliwość regulacji intensywności ablacji. Laser dysponuje falą o długości 2940 nm, co bardzo dobrze sprawdza się w leczeniu tego schorzenia.
Inkontynencja moczowa leczenie
Zabieg leczenia nietrzymania moczu w klinice medycyny estetycznej Poznań rozpoczyna się od kwalifikacji pacjenta do zabiegu. Po odrzuceniu przeciwwskazań lekarz rozpoczyna procedurę, kierując wiązkę lasera w obszar zabiegowy. Laser erbowo-yagowy oddziałuje na powięź pochwowo-pęcherzową. Dzięki temu staje się ona bardziej wzmocniona. Laser uruchamia też produkcję kolagenu, co pozytywnie wpływa na ściany pochwy.
Laser erbowo-yagowy podczas leczenia nietrzymania moczu prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej. Laseroterapia jest bezpieczna i nie powoduje skutków ubocznych. Do jej efektów zaliczamy także pobudzenie mięśni dna miednicy i poprawę sprężystości tkanki błony śluzowej.
Leczenie nietrzymania moczu Poznań – BTL Emsella
Drugą, rewolucyjną terapią leczenia nietrzymania moczu jest zabieg BTL Emsella. Urządzenie zwane fotelem Emsella jest doceniane przez lekarzy medycyny estetycznej za sprawą wykorzystywania technologii HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology). Przyczynia się ona do stymulacji mięśni dna miednicy i przywrócenia kontroli nerwowo-mięśniowej oraz wywołania kontrolowanych skurczów mięśni.
Esencją działania urządzenia BTL Emsella Poznań jest wysyłanie skoncentrowanej energii elektrycznej, która zapewnia głęboką penetrację i pobudzenie dna miednicy. Skuteczność leczenia nietrzymania moczu Poznań z udziałem fotelu Emsella jest możliwa dzięki wysokiej intensywności energii, które dociera do obszaru miednicy. Zabieg BTL Emsella Poznań wyróżnia się bezbolesnością i nie wymaga żmudnej rekonwalescencji.
Pacjent po zakwalifikowaniu do zabiegu fotelem Emsella, siada na specjalnym fotelu, który jest połączony z urządzeniem. Pacjent podczas procedury w klinice medycyny estetycznej Poznań czuje tylko przyjemne mrowienie i skurcze mięśni dna miednicy. Urządzenie BTL Emsella generuje odpowiednią częstotliwość impulsów i daje możliwość zwiększania intensywności emitowanej energii.
Podczas każdego zabiegu Emsella dochodzi do wywołania do kilku tysięcy skurczy supramaksymalnych, co poprawia kondycję mięśni dna miednicy i redukuje problem nietrzymania moczu. Rekomenduje się serię 4 – 6 zabiegów Emsella dla osiągnięcia pełnego efektu terapeutycznego.
Inkontynencja moczowa Poznań
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing
Obecnie prowadzi badanie kliniczne, do którego zaprasza pacjentki i pacjentów w wieku 35-55 lat