Co to jest endermologia

Co to jest endermologia?

Endermologia to podciśnieniowy masaż, który wykonuje się ze specjalnym kombinezonem w gabinecie medycyny estetycznej Poznań. Procedura zapewnia nieinwazyjną redukcję tkanki tłuszczowej, usuwa cellulit, zmniejsza obwód ciała, i zapewnia redukcję tłuszczu. Endermologia Poznań prowadzi do ujędrnienia skóry dzięki uruchomieniu produkcji kolagenu i elastyny w organizmie pacjenta.

Co to jest endermologia?

Endermologia LPG to zabieg wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej Poznań, który oddziałuje na tkankę łączną skóry. Jest to podciśnieniowy masaż, który wykonuje się w celu redukcji tłuszczu, wyszczuplenia sylwetki, ujędrnienia skóry,  modelowania sylwetki czy też pozbycia się cellulitu.  Wyróżnikiem tego zabiegu jest zastosowanie kostiumu dla pacjenta, umożliwiającego generowanie podciśnienia lub nadciśnienia wywierającego ucisk na tkanki.

Kombinezon zapewnia nie tylko skuteczność zabiegu, ale i bezpieczeństwo pacjenta, chroniąc go przed urazami. Urządzenie do endermologii posiada specjalną głowicę, która wytwarza podciśnienie, przekładając się na metabolizm komórek tłuszczowych i pobudzenie produkcji kolagenu, co zapewnia poprawę jędrności skóry.

Przebieg zabiegu

Zabieg w gabinecie medycyny estetycznej Poznań rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego, który polega na m.in. na omówieniu procedury medycznej i odrzuceniu ewentualnych przeciwwskazań oraz zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu. Pacjent zakłada specjalny kombinezon, a lekarz zaczyna kierować głowicę urządzenia wyposażoną w dwie niezależne rolki w obszar zabiegowy. Głowica składa się z rolek masujących i komory ssącej.

Lekarz przy użyciu głowicy urządzenia zaciąga fałd skóry pomiędzy dwie rolki masujące. Poruszają się one niezależnie, co prowadzi do wałkowania i ugniatania głębokich warstw tkanki podskórnej. Zabieg jest krótki i zwykle trwa do 30 minut. Lekarz zwykle rekomenduje 6-10 zabiegów endermologii Poznań, aby efekt terapii był zadowalający dla pacjenta. Efekty utrzymują się do kilku miesięcy. Oczywiście ilość zabiegów jest indywidualnie dobierana przez lekarza już podczas pierwszej konsultacji. Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny.

Endermologia efekty

Endermologia to innowacyjny i bezpieczny zabieg, który prowadzi do poprawy napięcia skóry i ujędrnienia skóry,  modelowania sylwetki, redukcji obrzęków, pozbycia się cellulitu i tkanki tłuszczowej. Endermologia efekty skutecznie pobudza metabolizm komórek, co uruchamia proces wyszczuplania sylwetki. Dzięki serii zabiegów endermologii Poznań możemy dokonać efektywnego modelowania ciała przed latem, aby lepiej wyglądać w kostiumie kąpielowym.

Endermologia LPG zapewnia zmniejszenie obwodu ciała i  pozwala na uzyskanie trwałych efektów w postaci poprawy struktury tkanki łącznej i jej wzmocnienia oraz usprawnienia układu żylnego i limfatycznego, co zapobiega nawrotom m.in. cellulitu wodnego. Dzięki stymulacji skóry do wytwarzania kolagenu i elastyny endermologia LPG zapewnia szybszą regenerację tkanek.

Endermologia vs kriolipoliza

Często pacjenci odwiedzający nasz gabinet medycyny estetycznej Poznań pytają się, jaki zabieg jest lepszy: endermologia czy kriolipoliza? Z pewnością kriolipoliza, która polega na zamrażaniu i redukcji komórek tłuszczowych jest przeznaczona dla osób z mniejszą nadwagą. Kriolipoliza jest zabiegiem idealnym dla zmniejszenia obwodu ciała, jednak w pewnych przypadkach może prowadzić odmrożeń czy obciążenia wątroby.

Zabieg jest bardziej skuteczny u pacjentów z większymi depozytami tkanki tłuszczowej, jest procedurą bardziej naturalną i mniej inwazyjną. Dzięki endermologii Poznań pacjent poprawi swoją kondycję skóry i skutecznie zredukuje tkankę tłuszczową.

Na czym polega endermologia LPG?

5/5 - (7 votes)