Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

Aquapure


Aquapure to peeling wodny, który delikatnie i skutecznie oczyszcza skórę oraz ją odmładza.

Któż z nas nie marzy o zachowaniu młodego, zdrowego wyglądu przez jak najdłuższy czas?

Jednakże proces starzenia się dotyka każdego człowieka. Jego rezultatem jest powstawanie zmarszczek.

aquapure
Data aktualizacji: 2022-12-29 19:59:09

Aquapure – leczniczy relax. Mezoterapia bezigłowa

Czas rozpoczęcia i tempo przebiegu starzenia się skóry jest różna i zależy od wielu czynników. Należą do nich czynniki niemodyfikowalne, które obejmują predyspozycje rodzinne i genetyczne. Dużo liczniejszą grupę stanowią uwarunkowania, na które mamy wpływ.

Należą do nich między innymi środowisko życia i pracy (narażenie na przykład na chemikalia czy zanieczyszczenia powodują przyspieszenie rozpoczęcia i przebiegu starzenia się skóry i powstawania zmarszczek). Ponadto często towarzyszą nam różnego rodzaju defekty i niedoskonałości skórne wpływające na wygląd, a niejednokrotnie często na poczucie własnej atrakcyjności i wartości.

Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje możliwości przeciwdziałaniu powyższym procesom a przynajmniej eliminowaniu bądź zmniejszaniu ich efektów.

Czym jest i jak działa Aquapure?

Aquapure jest innowacyjnym urządzeniem wykorzystującym inteligentny system pielęgnacji twarzy. Podstawą jego działania jest metoda hydropeelingu próżniowego, łącząca w sobie wielopłaszczyznowy mechanizm działania, którego efektem jest odmłodzenie i oczyszczenie skóry.

Jego unikalność wynika ze współdziałania łagodnej (wodnej) mikrodermoabrazji, zastosowania substancji aktywnych zawierających między innymi przeciwutleniacze czy kwas hialuronowy, a także próżni.

Jest to zabieg, który wykonujemy przez cały rok, także latem. Hydrodermoabrazja polega na oczyszczaniu cery wodą, a więc nie ma uszkodzenia naskórka, dzięki czemu, na drugi dzień po zabiegu możemy się opalać. W dniu zabiegu skóra może być lekko podrażniona, więc lepiej unikajmy słońca.

Preparaty, które wykorzystujemy podczas zabiegu są najwyższej jakości. Zawierają one starannie dobrane składniki oraz wyciągi z roślin, takie jak ekstrakty z miodu, wąkrota azjatyckiego, peptydy, kwas hialuronowy, papainę czy owies zwyczajny.

Dzięki wielofunkcyjności działania, zabieg Aquapure powoduje złuszczenie z powierzchni skóry martwych komórek naskórka, a także eliminację różnego rodzaju zanieczyszczeń. Ponadto substancje aktywne wykorzystywane w zabiegu Aquapure powodują nawilżenie, oczyszczenie i odżywienie skóry, a także wykazują działanie liftingujące.

Wskazania do zabiegu:

 • likwidacja wiotkości skóry,
 • spłycanie zmarszczek,
 • redukcja blizn, także blizn po trądziku i hiperkeratoza (nadmierne rogowacenie naskórka),
 • zmniejszenie cieni i worków pod oczami
 • rozjaśnienie cery, powierzchniowa hiperpigmentacja
 • poprawa krążenia krwi w skórze,
 • skóra zanieczyszczona, łojotoków z rozszerzonymi porami
 • skóra dojrzała, niedotleniona,z brakiem napięcia i elastyczności
 • wrastające włosy (zapalenia mieszka włosowego)

Urządzenie Aquapure posiada cztery specjalne głowice zabiegowe:

Aquapeel – (hydropeeling) usuwa martwe komórki naskórka, a także inne zanieczyszczenia w obrębie skóry.

Mezoterapia bezigłowa – poprzez wywoływanie tak zwanego zjawiska elektroporacji komórkowej ułatwia wnikanie zaaplikowanych substancji aktywnych do komórek. Dzięki temu poprawia mikrokrążenie, a co za tym idzie odżywienie tkanek oraz powoduje rozświetlenie skóry.

Mikroprądy – poprzez elektrostymulację tkanek pobudza procesy regeneracyjne przejawiające się zwiększeniem procesów syntezy kolagenu i elastyny. W efekcie daje to zwiększenie napięcia i jędrności skóry. Ponadto również pobudza mikrokrążenie w obrębie skóry twarzy.

Termiczna (ciepło/zimno) – poprzez chłodzenie skóry powoduje zmniejszanie i likwidację drobnych zmarszczek, pobudzenie procesów regeneracyjnych oraz łagodzenie różnego rodzaju podrażnień. Poprzez ocieplanie natomiast powoduje znieczulenie skóry, dodatkowe jej wzmocnienie oraz zwiększenie napięcia.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem Aquapure?

Zabieg z wykorzystaniem technologii Aquapure charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Dzięki swojej bezinwazyjności jest całkowicie bezbolesny, a wręcz wiąże się z odczuciem dużej przyjemności w jego trakcie.

W zależności od efektu, jaki pacjent chce uzyskać, procedurę przeprowadzamy w kilku etapach. W pierwszej kolejności wykonujemy hydropeeling, w trakcie którego usuwane są z powierzchni twarzy martwe komórki naskórka oraz wszelkie zanieczyszczenia. Następnie dokonywana jest aplikacja aktywnych substancji zawierających duże stężenie antyoksydantów i substancje pochodzenia roślinnego.

Kolejnym etapem jest masaż specjalnymi końcówkami zabiegowymi. Jego celem jest relaks, a także poprawa mikrokrążenia krwi w obrębie twarzy, co w rezultacie prowadzi do poprawy odżywienia skóry. Ponadto podczas masażu dochodzi do tak zwanej elektroporacji, ułatwiającej wnikanie zaaplikowanych wcześniej substancji w komórki, a także elektrostymulacji w obrębie mięśni mimicznych twarzy.

Efektem powyższych działań jest widoczne praktycznie natychmiastowe wygładzenie i rozświetlenie skóry twarzy, a także spłycenie zmarszczek.

Czas trwania zabiegu zazwyczaj zamyka się w jednej godzinie. Z uwagi na fakt swojej bezinwazyjności, bezbolesności i całkowitego bezpieczeństwa, nie wymaga rekonwalescencji i praktycznie od razu po jego wykonaniu można powrócić do codziennych aktywności.

Rezultat zabiegu widoczny jest natychmiastowo, jednakże aby uzyskać jego trwałe utrzymanie, zwłaszcza w przypadku cery trądzikowej, zalecane jest wykonanie 6 do 10 powtórzeń.

Odstępy między powtórzeniami zabiegu powinny mieścić się w przedziale między 1 a 2 tygodnie.

Zabiegi Aquapure można łączyć z ledoterapią.

Do kogo adresowany jest zabieg Aquapure?

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Aquapure polecamy przede wszystkim osobom, którym zależy na szybkim osiągnięciu pożądanego rezultatu, bez konieczności długiej rekonwalescencji. Wskazania do wykonania tej procedury zawierają się w trzech podstawowych grupach:

 • Pierwszą z nich stanowi szeroko pojęte działanie odmładzające, polegające na przeciwdziałaniu procesom starzenia się skóry. Szczególnie efektywne są w przypadku dojrzałej skóry, która często jest niedotleniona i pozbawiona elastyczności i napięcia gwarantujących jej młody wygląd. A także w przypadku skóry łojotokowej charakteryzującej się poszerzeniem porów.
 • Drugą grupę wskazań stanowią niektóre schorzenia i patologie w obrębie skóry i naskórka, takie jak nadmierne rogowacenie naskórka, powierzchowna nadmierna pigmentacja. Jak również zmiany potrądzikowe czy wrastające włosy powikłane stanami zapalnymi w obrębie mieszka włosowego.
 • Trzecią grupą wskazań jest przygotowanie skóry do innych, bardziej radykalnych zabiegów z obszaru medycyny estetycznej.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu Aquapure?

Jak każdy zabieg oferowany przez medycynę estetyczną również zabieg Aquapure obarczony jest przeciwwskazaniami u niektórych grup pacjentów. Nie należy go przeprowadzać w przypadku występowania aktywnych chorób nowotworowych, leczenia onkologicznego, ciężkich chorób układu sercowo-naczyniowego czy schorzeń autoimmunologicznych. Także aktywnych stanów zapalnych pochodzenia infekcyjnego (wirusowego, bakteryjnego i grzybiczego) zwłaszcza w obrębie skóry.

Hydrabrazja – peeling wodny, oczyszczanie wodorowe

Dzięki swojej bezinwazyjności hydrabrazja jest całkowicie bezbolesna, a wręcz wiąże się z odczuciem dużej przyjemności w trakcie wykonywania. Zabieg ten jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą szybko oczyścić i odświeżyć skórę. To nieinwazyjna i złuszczająca terapia, którą można wykonać nawet przy cerze wrażliwej i naczyniowej.

Polega na połączeniu działania strumienia wody wysyconego pęcherzykami wodoru oraz składników aktywnych takich jak papaina, kwas mlekowy i salicylowy, ekstrakt z miodu, wąkrota azjatycka i kwas hialuronowy. Dzięki takiemu połączeniu substancji hydrabrazja pozwala na dogłębne oczyszczenie skóry, a także jej nawilżenie i odmłodzenie. Jest to oczyszczanie wodorowe.

Sama hydrobrazja podzielona jest na kilka etapów.
Do pierwszego etapu używamy roztworu PEEL+, który ma za zadanie usunąć martwe komórki naskórka, jak i inne zanieczyszczenia. Pozwala utrzymać gładkość i czystość skóry. W swoim składzie ma między innymi mocznik, kwas mlekowy i bakterię Galactomytes Ferment – towarzyszącą produkcji sake.
Drugim etapem jest Sebo+, który zapobiega trądzikowi poprzez usuwanie nadmiaru łoju oraz sebum. Jednocześnie pomaga utrzymać  właściwy poziom nawilżenia skóry. Wśród składników tego roztworu znajduje się kwas salicylowy, wyciąg z miodly indyjskiej i cynk.
Do wykończenia hydropeelingu stosujemy roztwór Rejuve+. Dostarcza on składników bogatych w antyoksydanty, które nawilżają i odżywiają skórę. Zawiera mleczko pszczele, wyciąg z nasion owsa i serycynę (wyodrębnioną proteinę jedwabiu).

Elektroporacja (MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA)

Elektroporacja coraz częściej zastępuje mezoterapię igłową, która za pomocą igieł umożliwiała wprowadzanie produktów leczniczych do głębokich warstw skóry.

Zjawisko elektroporacji zapewnia bezinwazyjny i bezbolesny transport aktywnych składników lub leków do komórek skóry.

Zastosowanie odpowiednio dobranych potencjałów elektrycznych wywołuje powstanie dodatkowych kanałów w błonach komórkowych, które ułatwiają i przyspieszają wnikanie składników leczniczych i odżywczych do głębokich warstw skóry.

Po zabiegu, czyli po wyłączeniu działania napięcia elektrycznego, wytworzone kanały w błonach komórkowych zanikają przywracając ciągłą i integralną strukturę błony.

Elektroporacja może być stosowana w przypadku blizn i trądziku pospolitego, usuwaniu zmarszczek i cellulitu, przywracania elastyczności i nawodnienia skóry.

Zabieg elektroporacji nie powoduje żadnych efektów niepożądanych, a rezultaty widoczne są już od pierwszego zabiegu.

Aquapure Przeciwwskazania:

 • Choroba nowotworowa (zabieg można wykonać po konsultacji z lekarzem)
 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • uczulenie na miód
 • uczulenie na aspirynę (kwas salicylowy)
 • Oparzenia słoneczne
 • Naruszenie ciągłości skóry
 • Silne stany zapalne (atopowe zapalenie skóry, łuszczyca)
 • Choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze
 • Kwas hialuronowy oraz botoks (zabieg można wykonać dwa tygodnie po ostrzyknięciu)

Aquapure

twarz

350zł

Twarz + szyja

450zł

Twarz + szyja + dekolt

550zł

Maska kremowa w cenie zabiegu

Maska algowa lub w płacie  – 50zł

Przy opłacie za 2 zabiegi z góry – rabat 10%

Przy opłacie za 3 zabiegi z góry – rabat 20%

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530