Zabiegi na lato – które zabiegi można

zabiegi na lato

Zabiegi na lato – Przekonanie, iż zabiegom medycyny estetycznej nie można poddać się latem, jest błędne. Oferujemy całą paletę bezpiecznych zabiegów medycyny estetycznej, które nie będą powodować przebarwień i przygotują Twoją skórę na intensywne promieniowanie słoneczne w letnie miesiące. 

Jak przygotować skórę na lato? 

Latem szczególnie groźne jest promieniowanie UV, które powoduje degradację kolagenu, niszcząc skórę. W efekcie skóra staje się wiotka, a na jej powierzchni powstają zmarszczki i przebarwienia na twarzy. Aby się uchronić przed negatywnymi konsekwencjami promieniowania UV należy zadbać o odpowiednią pielęgnację: stosować kremy i kosmetyki z filtrem UV i z zawartością faktora SPF oraz odpowiednio nawadniać organizm. Kremy z filtrem SPF 50 należy stosować co parę godzin, szczególnie po każdej kąpieli. Nie należy zapominać o nawilżeniu skóry kosmetykami (np. kremami), co pozwoli na spowolnienie procesów starzenia i zapewnienie skórze atrakcyjnego wyglądu. Odpowiednia profilaktyka pozwoli nam przygotować skórę na lato i utrzymać efekty zabiegów medycyny estetycznej. 

Zabiegi na lato – gabinet medycyny estetycznej 

Wszystkie zabiegi poprzedzone są konsultacją lekarską i kwalifikacją pacjenta. Następuje ona po wykluczeniu przeciwwskazań, o których informuje lekarz podczas wizyty w klinice. 

Radiofrekwencja mikroigłowa – Poznań

Latem warto pozbyć się zmarszczek, usunąć rozstępy i blizny czy ujędrnić skórę, aby poprawić urodę podczas wakacyjnych wyjazdów. Takie efekty można osiągnąć z zabiegiem radiofrekwencji mikroigłowej. Pomaga ona również na poprawę owalu twarzy, usuwanie melanodermii i nadpotliwości. Technologia RF jest stosowana w celu normalizacji wydzielania sebum, usuwania blizn czy redukcji rozszerzonych porów. 

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej w Poznaniu łączy mikronakłuwanie i radiofrekwencję, czyli prąd o częstotliwości radiowej. Mikronakłuwanie prowadzi do uszkodzeń mechanicznych skóry, które stymulują ją do wzmożonej regeneracji. Fale radiowe podgrzewają ją, co wywołuje produkcję wiązań kolagenowych. Radiofrekwencja mikroigłowa to rewolucyjna terapia, zapewniająca poprawę gęstości skóry, jej ujędrnienie i intensywną odbudowę. 

Zabiegi na lato – laser Genesis – nieinwazyjna forma laseroterapii idealna na lato

Zabieg z wykorzystaniem innowacyjnej technologii lasera może być stosowany przez cały rok, także latem – procedurę można przeprowadzić nawet na opalonej skórze. Podczas zabiegu laser emituje pojedynczą długość fali – 1064 nm lub 532 nm w czasie liczonym w nanosekundach, co prowadzi do efektu terapeutycznego bez konieczności rekonwalescencji i znieczulenia. Zabieg Genesis jest wskazany u pacjentów z problemem starzenia się skóry (wiotkość skóry, zmarszczki, rozszerzone pory), doskonale radzi sobie z trądzikiem, bliznami i melasmą oraz rumieniem i przebarwieniami. 

Laser frakcyjny nieablacyjny – remedium na zmarszczki i przebarwienia

Lasery frakcyjne nieablacyjne są zaliczane do małoinwazyjnych zabiegów, ponieważ wykluczają nakłuwanie. Ich technologia opiera się na podgrzewaniu skóry, co stymuluje ją do wytwarzania nowego kolagenu. Podczas laseroterapii dochodzi do zjawiska selektywnej fototermolizy i rozdzielania ciepła, a energia optyczna zamieniana jest w cieplną. Emitowana z urządzenia wiązka lasera dociera w głąb skóry i doprowadza do odparowania wody z tkanek.

Zabiegi laserem frakcyjnym nieablacyjnym są bezpieczne również latem – dzięki pobudzaniu procesów regeneracyjnych, przyczyniają się do usuwania zmarszczek, przebarwień, rumienia i redukcji oznak starzenia. Znajdują zastosowanie w zamykania naczynek i usuwaniu tatuaży. W naszym gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu wykorzystujemy różne lasery frakcyjne nieablacyjne: laser ND:YAG (neodymowo-yagowy) o krótkim impulsie (1064 nm) i długim impulsie, laser diodowy czy bromkowo-miedziowy. Z pomocą lasera diodowego wykonuje się zabiegi depilacji. 

Osocze bogatopłytkowe – autologiczny preparat podawany w gabinecie medycyny estetycznej Poznań

Wampirzy lifting to zabieg, który pozwala na odmłodzenie skóry, poprawę jędrności czy usuwanie blizn w ciepłe i upalne dni. Atutem zabiegu jest niskie ryzyko reakcji alergicznej, ponieważ osocze bogatopłytkowe to preparat pozyskiwany z krwi własnej pacjenta, która poddana jej odpowiedniej obróbce. W naszym gabinecie medycyny estetycznej osocze bogatopłytkowe podaje się poprzez iniekcje. Wykorzystujemy do tego opatentowane urządzenie – pen z systemem pulsujących igieł. Mezoterapia mikroigłowa osoczem bogatopłytkowym wywołuje wzrost i przebudowę włókien kolagenowych i elastynowych poprzez zwiększenie aktywności fibroblastów. Osocze bogatopłytkowe to zabieg znajdujący zastosowanie w redukcji oznak starzenia, usuwaniu zmarszczek, redukcji rumienia, odmładzaniu okolic oczu, leczeniu blizn potrądzikowych i łysienia. 

Jeśli występuje nadmierne wypadanie włosów warto odwiedzić trychologa.

Piśmiennictwo:

M.Ruprich,Radiofrekwencja mikroigłowa, [w:] Kosmetologia Estetyczna 1/ 2020 / vol. 9, s. 87-89.

Ł.Piszczorowicz, D.Król , S.Dyląg, [w:] Journal of Transfusion Medicine, 2020, tom 13, nr 2, 120–134, Terapia autologicznym osoczem bogatopłytkowym (PRP) — obiecująca metoda leczenia regeneracyjnego uszkodzonych tkanek stosowana w wielu dziedzinach medycyny.

D. Burdzy, D. Ozga, J. Kosydar-Bochenek, K. Burdzy, B. Lewandowski, Zastosowanie laserów w terapii wybranych problemów skórnych, Przegląd metod, [w:] Kosmetologia Estetyczna 6, 645-652.

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.

5/5 - (1 vote)