Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Wampirzy lifting

Wampirzy lifting

Wampirzy lifting jest szeroko stosowaną w medycynie estetycznej procedurą. Opiera się na zastosowaniu osocza bogatopłytkowego, tak więc preparatu otrzymywanego bezpośrednio z krwi pacjenta poddawanego zabiegowi.

Czym jest i jak działa osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe jest to substancja, w której znajduje się duża ilość różnego rodzaju czynników wzrostu i związków powodujących stymulację podziałów komórkowych
i powstawanie tkanek. Dzięki temu pobudza procesy regeneracyjne skóry, czego efektem jest poprawa jej jędrności i eliminacja zmarszczek. Jest to metoda w stu procentach bezpieczna, ponieważ wykorzystuje się w niej własną krew pacjenta. Po jej pobraniu odwirowuje się próbkę pozyskując osocze bogate w aktywne płytki krwi.

Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Na samym początku pobierana jest niewielka ilość krwi żylnej, tak jak się to odbywa w przypadku wykonywania badań laboratoryjnych. Następnie pobrany materiał zostaje poddany odwirowaniu tak, by oddzielić od siebie elementy morfotyczne krwi, takie jak krwinki czerwone, krwinki białe, czy też płytki krwi. Wskutek wyżej wymienionych procesów dochodzi do uzyskania substancji charakteryzującej się wysoką koncentracją płytek krwi oraz czynników wzrostu.

Oddziaływanie osocza bogatopłytkowego na tkanki odbywa się w oparciu o dwa podstawowe mechanizmy. Po pierwsze, dzięki zawartości dużej ilości czynników wzrostu, pobudza różnego rodzaju procesy regeneracyjne na tkanki, dzięki czemu odnoszony jest szereg korzyści w zakresie poprawy jędrności, witalności oraz zdrowia tkanek (na przykład skóry). Drugim mechanizmem jest działanie płytek krwi, czyli trombocytów, które poza swoją oczywistą funkcją zapewniania prawidłowej krzepliwości krwi, również wydzielają znaczne ilości czynników wzrostu, które dodatkowo wspomagają działanie tych czynników, które już są obecne.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, przed jego przeprowadzeniem konieczna jest konsultacja lekarska wraz z dokładnym badaniem, celem określenia ewentualnych wskazań, a także tego czy są jakieś przeciwwskazania. Następnie pobierana jest niewielka ilość krwi od pacjentki, która jest odwirowywana w specjalnej aparaturze. Ma to na celu eliminację niepotrzebnych do zabiegu elementów morfotycznych krwi, oraz osiągnięcie wysokiej koncentracji czynników wzrostu oraz płytek krwi. W kolejnym etapie, po znieczuleniu miejscowym kremem, osocze bogatopłytkowe jest wprowadzane metodą mezoterapii igłowej. W miejscu wprowadzenia rozpoczyna się jego działanie na tkanki i pobudzanie ich procesów regeneracyjnych.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Wynika to z tego, iż materiałem do jego pozyskania jest własna krew pacjenta. W związku z powyższym nie ma żadnego ryzyka wystąpienia na przykład reakcji alergicznej, stanu zapalnego, hemolizy czy też innych niepożądanych efektów. Procedura ta jest całkowicie bezpieczna.

Czas trwania zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest zróżnicowany i zależy od kilku czynników, takich jak stan wyjściowy, efekt, który chcemy osiągnąć, a także okolica, która jest poddawana zabiegowi. Zazwyczaj czas potrzebny na przeprowadzenie procedury mieści się w przedziale między pół godziny a godzina.

Wampirzy lifting – Gdzie ma zastosowanie osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Wykorzystywane jest przede wszystkim w procedurach mających na celu wspomaganie procesów regeneracyjnych skóry. Doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy wymaga ona odnowy. Jest również idealnym rozwiązaniem dla pacjentów alergicznych, którzy są uczuleni na syntetyczne, egzogenne substancje stosowane w celu wspomożenia procesów regeneracyjnych.

Jest doskonałą metodą poprawy wyglądu twarzy, usuwania zmarszczek, leczenia bruzd nosowo-wargowych czy też poprawy estetyki okolicy oczu. Sprawdza się również w poprawie wyglądu większych i trudniejszych okolic, takich jak szyja, dekolt czy też dłonie. Jest również skuteczny na przykład w leczeniu łysienia czy też usuwaniu blizn, zwłaszcza tych przerstowych, jak również usuwaniu rozstępów czy wszelkiego rodzaju zabiegów liftingujących i ujędrniających.

Czy są jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, terapia wykorzystująca osocze bogatopłytkowe nie jest wskazana u niektórych pacjentów. Nie należy go przeprowadzać u kobiet w ciąży oraz tych karmiących piersią. Przeciwwskazaniem są również różnorodne schorzenia, zwłaszcza przewlekłe oraz te o ciężkim przebiegu. Należą do nich na przykład cukrzyca, ciężkie przewlekłe choroby układu krążenia, czynne stany zapalne czy aktywne choroby nowotworowe.

Wampirzy lifting Poznań

Wampirzy lifting jest jednym z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który nie tylko jest bezpieczny i mało inwazyjny, ale pozwala na skuteczną redukcję zmarszczek, poprawę napięcia i wyglądu skóry czy przyspiesza gojenie się ran. Podczas jego przebiegu wykorzystywana jest mezoterapia igłowa, która zapewnia bezpieczeństwo i pożądane efekty.

Co to jest wampirzy lifting w gabinecie medycyny estetycznej?

Osocze bogatopłytkowe to inaczej platelet rich plasma – PRP, które otrzymywane jest z krwi autologicznej. PRP cechuje się wysoką koncentracją płytek krwi i wzmożoną zawartością czynników wzrostu. Te czynniki wzrostu (GF) przyczyniają się do powstawania procesów naprawczych w organizmie. Osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z krwi własnej pacjenta.

Osocze jest szeroko wykorzystywane w medycynie estetycznej, ponieważ prowadzi do odnowy i rewitalizacji skóry. To dzięki płytkom krwi dochodzi do naprawy tkanek, podziałów komórkowych, produkcji nowego kolagenu i tworzenia oraz wzrostu nowych naczyń krwionośnych.

Wampirzy lifting wykorzystuje się do usuwania płytkich zmarszczek, worków i cieni pod oczami, do nadania gęstości skórze czy przyspieszenia gojenia się ran.  Ta metoda wykonywana w gabinecie medycyny estetycznej zatacza coraz szersze kręgi nie tylko wśród gwiazd Hollywood, ale także nad Wisłą, gdzie coraz więcej pacjentów decyduje się na wampirzy lifting dla poprawy swojego wyglądu.

Kiedy powinniśmy się poddać zabiegowi wampirzy lifting?

Jeśli borykasz się z takimi objawami jak obniżenie elastyczności skóry, sińce pod oczami, zmarszczki mimiczne czy utrata kolorytu skóry to powinieneś wybrać się na zabieg wampirzego liftingu w gabinecie medycyny estetycznej. Osoby z bliznami potrądzikowymi czy atrofizycznymi także powinny skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które pomogą  pokonać negatywne skutki tych przypadłości.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Zabiegi medycyny estetycznej takie jak wampirzy lifting poprzedzone są konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej, który przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem. Wówczas określane są ewentualne przeciwwskazania i wskazania do zabiegu. Jeśli pacjent został dopuszczony do zabiegu medycyny estetycznej lekarz pobiera mu niewielką ilość krwi, która następnie jest odwirowywana w specjalnej aparaturze.

Następnie pobrane osocze bogatopłytkowe wprowadza się za sprawą mezoterapii igłowej, co pobudza tkanki w organizmie i przyczynia się do stymulacji procesów regeneracyjnych. Wampirzy lifting efekty to odmładzanie i poprawianie wyglądu skóry, które jest w 100% bezpieczne – nie wywołuje reakcji alergicznej, stanu zapalnego i hemolizy. Pacjent szybko wraca do codziennych zajęć, bo ten zabieg z udziałem mezoterapii igłowej nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Wampirzy lifting z udziałem osocza bogatopłytkowego to zabieg ekspresowy i nieinwazyjny – czas jego trwania waha się od 30 do 60 minut.

Jakie powikłania mogą wystąpić po zabiegu z osoczem bogatopłytkowym?

O popularności zabiegu wampirzego liftingu w gabinecie medycyny estetycznej decyduje jego ponadnormatywna skuteczność oraz bezpieczeństwo, które zapewniają duży komfort wszystkim pacjentom. Jest to dokładnie sprawdzona, potwierdzona naukowo i bezpieczna metoda terapeutyczna, ponieważ osocze bogatopłytkowe jest materiałem biozgodnym.

Wampirzy lifting efekty są zaskakujące. Mimo to, po zabiegu mogą wystąpić drobne objawy takie jak: rumień, niewielki obrzęk, siniaki w miejscu podania osocza bogatopłytkowego. Jednak wszystkie one mają charakter tymczasowy i szybko ustępują, pozwalając pacjentowi cieszyć się odmłodzoną i zregenerowaną skórą.

Wampirzy lifting – przeciwwskazania

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Zabieg jest ceniony przez pacjentów nie tylko za sprawą wampirzy lifting efekty, ale dlatego, że właściwie od razu można wrócić do normalnego funkcjonowania, co stanowi duży atut tej metody terapeutycznej. Ślady po wkłuciach szybko ustępują. Przez 12 godzin po zabiegu zabrania się stosowania makijażu, należy nie korzystać z sauny i solarium przez okres rekomendowany przez lekarza.

Powinniśmy unikać słońca przez 24 godziny od zabiegu i skutecznie chronić się przed promieniowaniem UV. Zabieg nie wymaga hospitalizacji czy rezygnacji z życia zawodowego – od razu możemy wrócić do naszych codziennych zadań, ciesząc się piękniejszym wyglądem swojej skóry.

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530