Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Rozstępy na piersiach

Rozstępy na piersiach

Rozstępy na piersiach często są powodem kompleksów kobiet. Nie musi tak być – medycyna estetyczna proponuje bezpieczne zabiegi, które umożliwiają skuteczne usunięcie rozstępów na piersiach i tym samym osiągnięcie lepszego zadowolenia z wyglądu własnego ciała.

Przyczyny powstawania rozstępów na piersiach

Są to pęknięcia skóry, do których dochodzi w wyniku rozciągania i zerwania włókien kolagenu i elastyny. Przybierają formę prążków. Rozstępy na piersiach powstają z różnych przyczyn – powodem jest ciąża i karmienie piersią, wahania wagi ciała. Rozstępy powstają w okresie dojrzewania u dziewczynek.

Aby zapobiegać powstawaniu rozstępów na piersiach w ciąży czy z innych powodów można stosować profilaktykę w postaci balsamów i kremów, jednak nie zawsze okazuje się ona skuteczna. Rozstępy na piersiach u kobiet są często powodem frustracji i obniżenia poczucia własnej wartości, dlatego warto pozbyć się tego problemu w klinice medycyny estetycznej, która pozwoli na bezpieczne naprawienie tego defektu. 

Zabiegi laserowe na rozstępy na piersiach

Jednym z bardzo popularnych zabiegów na rozstępy jest laseroterapia. Zwykle do tego zabiegu wykorzystuje się lasery frakcyjne, a ich działanie polega na dokonywaniu mikrouszkodzeń tkanki laserem o określonej długości fali. Czasem lekarze medycyny estetycznej sięgają po laser erbowo-yagowy, który jest skutecznym narzędziem pozbycia się rozstępów na piersiach w ciąży.

Jak przebiegają zabiegi na rozstępy z udziałem lasera frakcyjnego? Sekretem tego innowacyjnego urządzenia jest użycie wiązki podzielonej na tysiące małych strumieni. Energia lasera frakcyjnego dociera aż do głębokich warstw skóry, powodując kontrolowane i bezpieczne mikrouszkodzenia. Prowadzi to do uruchomienia procesów regeneracyjnych, produkcji nowego kolagenu i przebudowie skóry.

Za sprawą zastąpienia uszkodzonych włókien kolagenowych i elastynowych nowymi włóknami, rozstępy stają się mniej widoczne, a skóra staje się bardziej napięta. To rewolucyjne leczenie w gabinecie medycyny estetycznej, jeszcze parę lat temu było zarezerwowane dla redukcji blizn, zmarszczek i przebarwień w innych partiach ciała pacjenta.

Dziś, dzięki rozwojowi technologii i medycyny, laser frakcyjny z powodzeniem można wykorzystać w redukcji rozstępów na piersiach, usuwaniu rozstępów na piersiach w ciąży, co w skuteczny sposób pozwala na pozbycie się wielu kompleksów u kobiet.  

Lekarz podczas zabiegu starannie dobiera głębokość wiązki lasera. Pacjent może odczuwać lekki dyskomfort podczas zabiegu, lecz dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego w formie kremu, zabieg jest całkowicie bezbolesny i komfortowy. Efekty zabiegu widoczne są po 4-6 tygodniach, kiedy skóra na piersiach zregeneruje się. Jedynym efektem ubocznym zabiegu jest zaczerwieniona skóra, a w miejscu małych ranek pojawiają się strupki. 

Mezoterapia mikroigłowa na rozstępy na piersiach

Mezoterapia mikroigłowa także bywa wykorzystywana do redukcji rozstępów na piersiach. Zabiegi na rozstępy w formie mezoterapii mikroigłowej polegają na nakłuwaniu skóry za pomocą cienkiej igły i wstrzykiwaniu pod skórę substancji leczniczych. 

W mezoterapii wykorzystuje się preparaty zawierające m.in. kwas hialuronowy czy kwas polimlekowy, witaminy, antyoksydanty i substancje odżywcze. Zabieg prowadzi do produkcji nowego kolagenu i przebudowy skóry. 

Rozstępy na piersiach Poznań

lek.med. Włodzimierz Rosiński
Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530