Jaki zabieg dla cery dojrzałej, wypróbuj

Jaki zabieg dla cery dojrzałej

Jaki zabieg dla cery dojrzałej?

Cera dojrzała – charakterystyka

Cechy skóry dojrzałej:

  • zmarszczki – najszybciej pojawiają się zmarszczki mimiczne np. lwia zmarszczka, kurze łapki
  • utrata elastyczności i wiotkość skóry

Rodzaje zmarszczek:

  • mimiczne – powstają najszybciej i są związane z mimiką twarzy, najbardziej typowe to: zmarszczki poprzeczne czoła, kurze łapki, bruzdy nosowo-wargowe,
  • statyczne – najczęściej są utrwaleniem zmarszczek mimicznych, cechą charakterystyczną takiej zmarszczki jest to, że takowa nie znika po rozciągnięciu skóry,
  • grawitacyjne – powstają wraz z utratą sprężystości i elastyczności skóry

Pielęgnacja cery dojrzałej

W pielęgnacji cery dojrzałej największe znaczenie mają działania profilaktyczne, które opóźniają procesy starzenia. Jednym z najważniejszych jest stosowanie filtrów UV, chroniących przed nadmiernym promieniowaniem oraz wolnymi rodnikami. Na co dzień warto stosować filtr ok. 20SPF, a w okresach silnego nasłonecznienia oraz po zabiegach medycyny estetycznej 50 SPF.

Nie można zapominać o substancjach antyoksydacyjnych np. witamina A, E, C oraz B3, a także koenzymie Q10. Są to naturalne antyutleniacze chroniące skórę przed wolnymi rodnikami. Dodatkowo te substancję regenerują skórę, działają stymulująco, wygładzają zmarszczki oraz rozjaśniają przebarwienia.

Peptydy to kolejna grupa substancji stosowanych w pielęgnacji cery dojrzałej. Stymulują one włókna kolagenu I, II oraz IV, wpływają na przebudowę macierzy komórkowej. Są również inhibitorami neurotransmiterów, co pozwala na hamowanie powstawania zmarszczek mimicznych, poprzez zmniejszenie napięcia skóry w miejscach mimicznych.

Do pielęgnacji warto wprowadzić produkty, które zawierają wyżej wymienione substancje aktywne. Zapraszamy do naszego gabinetu, gdzie kosmetolog doradzi w doborze odpowiednich kosmetyków.

Jaki zabieg dla cery dojrzałej?

Zabiegi dla cery dojrzałej

Cera dojrzała to wynik procesu zwanego starzeniem skóry. Najczęściej o takim rodzaju cery mówi się w wieku okołomenopauzalnym, chociaż pierwsze zmarszczki pojawiają się już po 25 roku życia. We wczesnym okresie pojawiania się zmian bardzo ważna jest profilaktyka, która pozwoli opóźnić występowanie efektów starzenia.

Zabiegi dla cery dojrzałej w gabinecie kosmetologicznym i medycyny estetycznej

  • Venus legacy – urządzenie wykorzystujące działanie impulsowego pola magnetycznego, fali radiowej, technologii podciśnieniowej Vari Puls oraz podniesienia temperatury w tkance. Dzięki zastosowaniu wyżej wymienionych technologii, fibroblasty stymulowane są do produkcji nowego kolagenu, poprawy ukrwienia tkanek oraz zmniejszeniu obrzęków (np. na worki pod oczami). Współdziałanie opisanych technologii pozwala na osiągnięcie optymalnych efektów zabiegu jakimi są poprawa napięcia i ujędrnienie skóry oraz wygładzenie powierzchownych zmarszczek.
  • Fotoodmładzanie skóry – zabieg wykonuje się przy użyciu lasera Mediostar Next Pro. Światło emitowane przez laser charakteryzuje się niską gęstością co powoduje przegrzanie skóry. Dzięki temu włókna kolagenowe i elastynowe przebudowują się i efektem zabiegu jest poprawa wyglądu oraz jędrności skóry. Zabieg jest odpowiedni również dla cery naczyniowej oraz z przebarwieniami.
  • Aquapure – jest to zabieg oczyszczający, który również nadaje się do cery dojrzałej. W zabiegu dochodzi do złuszczania martwych komórek naskórka oraz oczyszczana porów skórnych, dzięki działaniu kwasów chemicznych tj. kwas salicylowy, mlekowy. Podczas zabiegu wykorzystywana jest także mezoterapia bezigłowa, mikroprądy oraz głowica ciepło-zimno, co pozwala na dodatkowe odżywienie skóry, likwidację zmarszczek oraz rozjaśnienie cery.
  • Złuszczanie peelingami chemicznymi – złuszczanie skóry dojrzałej jest bardzo ważnym elementem kuracji. Najczęściej stosowanymi kwasami w pielęgnacji są: kwas trójchlorooctowy, kwas glikolowy, mlekowy, ale też retinol. Peelingi chemiczne wpływają na rozjaśnienie i wygładzenie skóry. Często stosowane są w połączeniu z innymi kuracjami, jako przygotowanie skóry przed bardziej inwazyjnymi zabiegami jak np. laser frakcyjny.

Jakie zabiegi dla cery dojrzałej?

  • Dermapen – mezoterapia mikroigłowa, która dzięki automatycznemu nakłuwaniu skóry pozwala na lepsze przenikanie substancji aktywnych stosowanych w mezoterapii. Zabieg ten stymuluje fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych, rozjaśnia skórę oraz powierzchowne przebarwienia i wygładza pojedyncze zmarszczki.
  • Laser frakcyjny – posiada certyfikat FDA potwierdzający redukcję zmarszczek wokół oczu czy przebarwień. Stosowany jest do resurfacingu czy laserowego odmładzania skóry. Laser frakcyjny wykorzystuje energię w postaci skupionych wiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają naskórek oraz skórę właściwą. Efektem działania lasera frakcyjnego jest zwiększenie ilości włókien kolagenowych oraz poprawa napięcia skóry.
  • Radiofrekwencja mikroigłowa – to połączenie mikronakłuć skóry oraz ogrzewania za pomocą promieniowania elektromagnetycznego. Poprzez ciepło tkanki stymulowane są do regeneracji, obkurczania i tworzenia nowych włókien kolagenowych. RF możemy zastosować nawet na głębokość 3,5 mm w zależności na jaki problem skórny działamy.
  • Mezoterapia igłowa – polega na wstrzykiwaniu substancji leczniczych w głąb skóry. Preparat stosowany podczas zabiegu jest dobierany indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Najczęściej stosowanymi substancjami jest kwas hialuronowy nieusieciowany z dodatkiem witamin.
  • Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym – substancją wstrzykiwaną w głąb skóry jest osocze bogatopłytkowe odwirowane z krwi pacjenta. W składzie osocza zawarte są czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagen, stumulują syntezę DNA oraz aktywują mikrokrążenie. Zabieg mezoterapii osoczem jest bezpieczny, ponieważ jest to autologiczny materiał. Dzięki temu ryzyko wystąpienia alergii na preparat jest zminimalizowane. Osocze bogatopłytkowe doskonale sprawdza się jako dodatek do zabiegów tj. dermapen, laser frakcyjny czy radiofrekwencja mikroigłowa.
  • Pelleve – urządzenie wykorzystuje działanie energii o częstotliwości fal radiowych. Fale te wytwarzają ciepło wewnątrz tkanek. Dzięki temu fibroblasty stymulowane są do produkcji włókien kolagenowych. Skóra po zabiegu staje się napięta i wygładzona.
  • Karboksyterapia – polega na kontrolowanym wprowadzaniu medycznego dwutlenku węgla drogą iniekcji śródskórnie oraz podskórnie. Celem zabiegu jest poprawa mikrokrążenia oraz odżywienie tkanek. Skutkuje to silną regeneracją oraz ujędrnieniem skóry. Najczęściej zabieg wykonywany jest na okolicę.
  • Toksyna botulinowa – nie wpływa na strukturę skóry. Jest lekiem stosowanym w iniekcji domięśniowej. Po podaniu preparatu mięsień zostaje unieruchomiony, co daje efekt estetyczny. Najbardziej spektakularny efekt widać po około dwóch tygodniach od użycia preparatu. Toksyna botulinowa najczęściej stosowany jest na zmarszczki mimiczne – brudny poprzeczne czoła, lwia zmarszczka oraz kurze łapki.
  • Wypełniacze – najbardziej uniwersalnym wypełniaczem jest kwas hialuronowy. W zależności od rodzaju zmarszczek wprowadzany jest kwas o różnej gęstości. Efekt zabiegu utrzymuje się zazwyczaj do ok. 12 miesięcy.Kolejnym wypełniaczem często stosowanym w medycynie estetycznej jest kwas polimlekowy. Oprócz wypełnienia, substancja ta poprawia kondycję skóry, przywracając jej utraconą objętość oraz sprężystość. Na efekty zabiegu wypełniania kwasem polimlekowym trzeba poczekać dłużej, natomiast efekt jest bardziej trwały i naturalny niż po użyciu kwasu hialuronowego.
  • Przeszczep komórek macierzystych – podczas tego zabiegu istnieje możliwość wypełnienia zmarszczek tłuszczem pacjenta tzw. micro fat, ale również regeneracji i stymulowania skóry, do którego wykorzystuje się tzw. nano fat. Ze względu na wykorzystanie autologicznego materiału, ryzyko alergii oraz odrzutu materiału jest zminimalizowane. Efekty zabiegu są spektakularne – uzyskujemy wygładzenie oraz poprawę kondycji skóry, a także wypełnienie.
  • Liftingujące nici Aptos – zabieg z wykorzystaniem nici Aptos, często określany jest jako lifting bez skalpela. Nici wykonane są z kaprolaktonu oraz kwasu polimlekowego, które symulują endogenny kwas hialuronowy. Dzięki temu oprócz liftingu, poprawia się nawilżenie i uwodnienie skóry oraz jej ujędrnienie i napięcie. W zabiegu najczęściej stosowane są nici wchłanialne. Najlepsze efekty pojawiają się po około 6 tygodniach od zabiegu i utrzymują się do koło dwóch lat.

Jaki zabieg dla cery dojrzałej? Wybór jest duży

5/5 - (7 votes)