Jak poszerzyć pole widzenia

Jak poszerzyć pole widzenia?

Dobry wzrok to niezwykle ważny aspekt naszego codziennego funkcjonowania. Niestety zdarzają się sytuacje, w których tracimy pełne pole widzenia na skutek mankamentów naszej urody – np. opadającej powieki. To schorzenie stanowi obecnie stosunkowo częsty problem okolic oczu, a objawia się on tym, że pacjent sprawia wrażenie jakoby cały czas miał przymrużone oczy, wyglądał na zmęczonego i smutnego.

Pomocnym sposobem w neutralizacji tego kłopotu jest plastyka powiek (blefaroplastyka), dzięki której możliwe jest odzyskanie poszerzonego pola widzenia i dawnego piękna oczu.

Jak częstym zjawiskiem są opadające powieki?

Opadające powieki powstają na skutek opadania fałdu skóry powieki górnej, dającej efekt niczym na wpół zamkniętego oka. Luźna skóra powieki staje się nazbyt ciężka i wiotka nieestetycznie osuwając się na oko. Jest to przypadłość, która może obejmować jedno oko, jak również oba. Schorzenie to pojawia się u wielu osób najczęściej wraz z wiekiem, niemniej dotyczyć może ono nawet najmłodszych.

Opadające powieki to spory problem dla naszego widzenia, bowiem ogranicza ona pole widzenia, przez co osoby dotknięte tą przypadłością bardzo często zmagają się z koniecznością utrzymania nienaturalnych ułożeń głowy czy brwi, aby poszerzyć obszar widzenia. Efektem tego stanu rzeczy jest znacznie pogorszone widzenia, a także estetyka i wygląd całej twarzy.

Zjawisko to bardzo często rozpoznaje okulista.

Jakie są przyczyny pogorszenia pola widzenia na skutek opadającej powieki?

Jakie są opadające powieki przyczyny? Najczęstszą przyczyną opadania powieki są procesy starzenia się skóry. Jest to okres w którym zmniejsza się znacząco produkcja elastyny i włókien kolagenowych. Brak jędrności i elastyczności powoduje wówczas wiotkość.

Delikatna skóra z tendencją do opadania powieki może być również uwarunkowana tendencjami genetycznymi. Aby możliwe stało się przywrócenie pięknego wyglądu okolicom oczu, jak również całej twarzy, a także poszerzenie pola widzenia najskuteczniejszą alternatywą leczenia jest plastyka powiek.

Na czym polega plastyka powiek?

Jak poszerzyć pole widzenia? W sytuacjach, w których opadająca powieka przyczynia się do znacznego ograniczenia pola widzenia, najlepszą decyzją jest skorzystanie z radykalnego, ale najbardziej skutecznego leczenia, czyli opadająca powieka zabieg (inaczej – plastyka powiek).

Opadająca powieka zabieg (blepharoplastyka) wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i pozwala usunąć nadmiar zwiotczałej skóry oraz nagromadzonej tkanki tłuszczowej. W jego wyniku delikatnie formowana jest nowa powieka, która pięknie unosi się, skutecznie poszerzając pole widzenia pacjenta. Ten efektowny sposób na lifting okolic oczu i korektę powiek przywraca spojrzeniu dawny blask i wyraźnie poprawia widoczność.

Jak poszerzyć pole widzenia – plastyka powiek

5/5 - (7 votes)