Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Bawoli kark


Bawoli kark to przerost tkanki tłuszczowej na górnej części pleców

Bawoli kark

Zjawisko to (inaczej wdowi garb) to zgrubienie tłuszczowe zlokalizowane między łopatkami, które występuje zarówno u osób szczupłych, jak i otyłych. Kiedy ćwiczenia fizyczne i dieta nie pomagają w pozbyciu się tej przypadłości, warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej.

Czym jest bawoli kark?

Garb ten (inaczej wdowi garb) jest to defekt estetyczny, który objawia się nadmiarem tkanki tłuszczowej pomiędzy łopatkami. Często przybiera formę zgrubienia na karku. Jakie są bawoli kark przyczyny?

Przyczyną bawolego karku może być nadmierny poziom kortyzolu we krwi lub nadmierne przyjmowanie leków sterydowych. Bawoli kark przyczyny to także uwarunkowania genetyczne, choroby endokrynologiczne, zaburzenia układu limfatycznego, otyłość czy brak aktywności fizycznej.

Zabiegi na bawoli kark

Liposukcja

Odessanie nadmiaru tłuszczu czyli liposukcja jest najbardziej skutecznym zabiegiem w tej sytuacji.

Bawoli kark – Venus Legacy

Wdowiego garbu można się pozbyć z pomocą urządzenia Venus Legacy. Istotą działania zabiegu jest podgrzanie falami radiowymi i podniesienie temperatury, która indukuje proces lipolizy. Zabieg umożliwia pełną i bezpieczną kontrolę temperatury dzięki funkcji Venus Legacy.

Impulsowe pole magnetyczne prowadzi do pobudzenia nowych naczyń krwionośnych i poprawy mikrokrążenia. W efekcie urządzenie wywołuje zjawisko drenażu limfatycznego, które przyczynia się do usunięcia tłuszczu. Po zabiegu skóra pacjenta na karku staje się bardziej ujędrniona i napięta.

Bawoli kark a Endermologia LPG

Endermologia LPG to masaż podciśnieniowy, który polega na zasysaniu fałdu skóry za pośrednictwem głowicy rolującej. Efektem działania endermologii LPG jest ujędrnienie skóry, wywołanie lipolizy i drenażu limfatycznego oraz pozbycie się bawolego karku. Zabieg polega na rozmasowywaniu fałd skórnych dzięki rolkom poruszającym się z różną prędkością i w różnych kierunkach.

Urządzenie bazuje na technice LPG. Zabieg jest krótki i bezbolesny. Dzięki działaniu urządzenia proces lipolizy jest przyspieszony o 70%, a endermologia LPG prowadzi do stymulacji procesu produkcji kolagenu nawet o 240%.

Lipoliza Poznań

Lipoliza iniekcyjna prowadzi do rozpadu tkanki tłuszczowej. Jak do tego dochodzi? Podczas lipolizy lekarz wprowadza preparat z pomocą zastrzyku w obszar zabiegowy. W składzie preparatu znajduje się fosfatydylocholina i deoksycholat. Działanie zabiegu lipolizy iniekcyjnej powoduje uwalnianie tłuszczy z komórek i transportowanie ich do wątroby, a potem usuwanie ich z organizmu.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej odbywa się po zakwalifikowaniu pacjenta do procedury medycznej i odrzuceniu ewentualnych przeciwwskazań. Lekarz podczas lipolizy Poznań stosuje krem znieczulający dla zapewnienia maksymalnego komfortu pacjenta. Lekarz podaje odpowiednią dawkę preparatu i podaje ją za pomocą cienkiej igły. Istotą zabiegu jest ostrzykiwanie obszaru zabiegowego. Zabieg lipolizy Poznań  trwa od 30 do 60 minut.

Wskazania do lipolizy

W przypadku bawolego karku skuteczna jest lipoliza laserowa

Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530