Poznań ul. Promienista 132
pon-pt: 11:00-19:00

Ledoterapia


Ledoterapia – odmładzająca terapia światłem, światło led ma bardzo korzystne działanie w medycynie estetycznej.

Zwana jest także fototerapią.

Fototerapia czyli terapia światłem wykorzystuje terapeutyczne oddziaływanie światła widzialnego w celu leczenia lub znacznej poprawy stanu niektórych narządów (szczególnie skóry), jest z powodzeniem stosowana w  dermatologii i medycynie estetycznej.

ledoterapia

Ledoterapia

Ledy medyczne – działanie

Ciało ludzkie zamienia energię świetlną na energię biologiczną w dokładnie taki sam sposób jak robią to rośliny podczas procesu fotosyntezy, czyli angażując do tego wiele komórek ciała.

Mitochondrium, czyli komórkowy generator energii, jest wyposażone w oksydazę cytochromu C– jest to światłoczuły receptor.

Światło aktywuje ten receptor, co przyczynia się do wzmożonej aktywności całego mitochondriom, które zwiększa produkcję związku adenozynotrifosforanowego, czyli nośnika energii wewnątrz komórki. Przez to zjawisko, światło ma bezpośredni wpływ na aktywność komórkową.

Daje to możliwości korzystania z dobrodziejstw światła, podczas zabiegu jakim jest fototerapia / ledoterapia.

Jakie są efekty światła LED na organizm?

Stymulacja fibroblastów powoduje zwiększoną produkcję kolagenu i elastyny. Zwiększa się elastyczność skóry i wyraźnie spłycają się zmarszczki.

Jednakże wachlarz zastosowań jest bardzo szeroki.

Ledoterapia – Wskazania:

Jakie są korzyści z technologii LED?

Metoda jest wyjątkowo bezpieczna i efektywna, bardzo precyzyjna, dopasowana do potrzeb naszej skóry, nieinwazyjna, nieablacyjna, nie wymaga naruszania ciągłości skóry (bez kontaktowa) i ma bardzo szeroką gamę zastosowań.

Istotnie wzrasta skuteczność jeśli je stosujemy razem z innymi technikami.

Fotoodmładzanie – LED Anti-Aging

Fototerapia – Przeciwwskazania

#ledoterapia

#fototerapia

Ta innowacyjna metoda, coraz częściej i szerzej stosowana w praktyce medycyny estetycznej, to forma światłolecznictwa polegająca na wykorzystaniu energii światła niekoherentnego i niespolaryzowanego w zakresie widzialnym i bliskiej podczerwieni generowanego przez wysokoenergetyczne diody LED.

Fototerapia lampami led wykorzystuje zjawisko fotobiomodulacji, czyli poprawy funkcjonowania komórek naszego organizmu.

Światło ledowe – fototerapia ma działanie:

Ledoterapia stosowana jest w celu:

Ledoterapia bywa pomocna również w leczeniu chorób zwyrodnieniowych stawów, przewlekłych zapaleń stawów, urazów tkanek miękkich, zapaleń okołostawowych, neuralgii, rwy kulszowej oraz neuropatii cukrzycowej. Przyspiesza zrost złamanych kości oraz działa pozytywnie na przeciążenia i urazy układu kostno – stawowego, bóle reumatyczne oraz nerwobóle.

Długość fali i efekt:

Światło niebieskie 415 nm działa na poziomie naskórka. Działa antybakteryjnie, zwiększa uwalnianie melaniny i aktywuje melanocyty – wpływa na pigmentację (leczenie bielactwa).

Światło czerwone 630 nm działa na poziomie naskórka i skóry właściwej. Pobudza fibroblasty do intensywniejszej pracy, co ma wpływ na produkcje kolagenu, elastyny, glikoprotein i glikozaminy. Zmniejsza i łagodzi podrażnienia typowe po zabiegach, redukuje zaczerwienienia i stany zapalne.

Podczerwień – IR 850 nm działa, zarówno na poziomie naskórka i skóry właściwej, jak i głębiej położonych tkanek i struktur. Zwiększa komórkową przemianę materii. Rozszerza łożysko naczyniowe, zwiększa przepływ krwi przez tkanki, co poprawia metabolizm – przemianę materii, wymianę substancji odżywczych oraz usuwanie toksyn a tym samym redukuje stan zapalny, ból i przyspiesza gojenie (urazy stłuczenia, zwyrodnienia stawów).

Jedyne przeciwwskazania to:

Fototerapia – Zaleca się wykonywanie regularnych zabiegów w odstępach co 2 do 7 dni.

Stosowane przez nas ledy medyczne to lampa LED LPL, która wyróżnia się największą mocą światła wśród obecnych na rynku innych urządzeń tego typu, oraz zastosowaniem jedynych na świecie lamp LED o najwyższej mocy.

Jej skuteczność została potwierdzona przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA).

Ledoterapia – na czym polega jej działanie

Głównymi efektami leczniczymi fototerapii lampami led jest działanie biostymulacyjno -regeneracyjne, przeciwzapalne i przeciwbólowe, udowodnione w wielu badaniach in vitro i in vivo.

Efekty te są wynikiem działania energii światła na poziomie komórkowym. Energia światła led pochłaniana jest przez enzymy mitochondrialne, powoduje wzrost ATP i reaktywnych form tlenu, dostarczając komórkom większą ilość energii.

Tkanka ludzka pochłania energię ledową poprzez fotony, by stymulować i wpływać na procesy metaboliczne organizmu ludzkiego podobne do działania światła słonecznego na życiowe procesy roślin.

Przyspieszenie zmniejszania obrzęków i wysięków zapalnych, rozszerzenie naczyń krwionośnych (przez zwiększone wytwarzanie prostaglandyn), stymulacja makrofagów, stymulacja syntezy białka, wzrost fibroblastów i komórek nerwowych, przyspieszona synteza interferonu, zwiększona aktywność makrofagów i limfocytów – są to efekty, dzięki którym gojenie ran jest efektywniejsze i szybsze dzięki korzystnemu działaniu światła led o określonej długości światła, szczególnie 830nm i 633 nm.

Fotobiomodulacja prowadzi do produkcji kolagenu; w wielu badaniach wykorzystujących wiedzę z zakresu dziedziń fotoniki, histologii i biochemii udowodniono korzystny wpływ fototerapii na fakturę skóry poprzez stymulację syntezy kolagenu w fibroblastach.

Daje to wyraźny efekt odmładzający.

Leczenie trądziku (3 zabiegi PrxT33 + 6 zabiegów ledoterapii) – zabiegi całkowicie bezbolesne – 990 zł

Prx T33 wykonuje się raz na tydzień, ledy medyczne 2 razy na tydzień.

Ledoterapia

Zabieg

80 zł

Seria 5 zabiegów

360 zł

Seria 10 zabiegów

640 zł

Leczenie bielactwa

80zł jeden zabieg