Preparat do wygładzania zmarszczek

wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek

Preparat do wygładzania zmarszczek

Do wygładzania zmarszczek stosujemy:

  1. Toksyna botulinowa – toksyna botulinowa. Jest to lek powodujący relaksację mięśni mimicznych. Po podaniu toksyny botulinowej następuje rozluźnienie napięcia mięśni twarzy, dzięki temu dochodzi do wygładzenia skóry i przez to do wygładzenia zmarszczek mimicznych.

    toksyna botulinowa

    toksyna botulinowa – zobacz

  2. Kwas hialuronowy – może być w różnym stopniu usieciowania (twardości). Kwas hialuronowy nieusieciowany jest płynny i wraz z dodatkiem witamin lub aminokwasów służy do mezoterapii igłowej. Mezoterapia igłowa daje nawilżenie i odżywienia skóry, poprawia jej elastyczność i dzięki temu prowadzi do wygładzenia drobnych zmarszczek.  Kwas hialuronowy usieciowany służy do wypełnienia – wolumetrii twarzy. Poprzez uzupełnienie objętości dochodzi do wygładzenia zmarszczek głębszych – skóra jest napięta, efekt utrzymuje się dłużej niż po mezoterapii igłowej, którą trzeba powtarzać co 2-3 tygodnie.
  3. Osocze bogatopłytkowe – naturalny biostymulator. Osocze zawiera czynniki wzrostu fibroblastów, podanie osocza pod skórę powoduje pobudzenie produkcji kolagenu. Skóra odzyskuje elastyczność i dochodzi do naturalnego wygładzania zmarszczek. Zabieg jest bardzo bezpieczny (własny materiał pacjenta) i jednocześnie skuteczny przy płytkich zmarszczkach. Warto ten zabieg powtarzać – najpierw seria 3 zabiegów w odstępie 3-4 tygodni a potem kontynuacja co 3 – 4 miesiące.
  4. Przeszczep tłuszczu – własny tłuszcz jest idealnym wypełniaczem ponieważ jest bardzo bezpieczny i ma dwa działania w jednym: wypełnienie i biostymulacja. W przeszczepianym tłuszczu są zawarte komórki macierzyste, które po przeszczepie ulegają aktywacji i stymulują procesy regeneracyjne w miejscu, do którego są podane – dzięki temu obserwujemy wygładzanie zmarszczek.
  5. Hydroksyapatyt wapnia – biostymulator i jednocześnie wypełniacz. Jest to preparat do wygładzania zmarszczek stosowany do głębszych warstw podskórnych, najlepiej kaniulą. Hydroksyapatyt wapnia stosujemy do wolumetrii twarzy i jednocześnie do stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu. Dzięki zwiększeniu objętości a więc napięcia skóry oraz poprawie jej elastyczności dochodzi do wygładzania zmarszczek głębokich.
  6. Profhilo – jest to preparat do wygładzania zmarszczek wykorzystujący kwas hialuronowy w nieco inny sposób. Preparat ten zawiera mieszankę usieciowanego i nieusieciowanego kwasu hialuronowego oraz dodatkowo o różnych długościach łańcuchów. Profhilo daje więc delikatną wolumetrię, nawilżenie oraz stymulację fibroblastów – w efekcie prowadzi do wygładzenia zmarszczek.

Zabiegi redukujące zmarszczki

W uzasadnionych sytuacjach, po zbadaniu stanu skóry można łączyć kilka opisanych wyżej metod w trakcie jednego zabiegu lub w trakcie serii zabiegów można zastosować jeden po drugim. Bardzo często efekt połączenia kilku preparatów jest lepszy niż powtarzanie tylko jednego z nich.

Preparat do wygładzania zmarszczek Poznań – zapraszamy na konsultację

5/5 - (9 votes)