Jak się pozbyć zmarszczek palacza?

Jak się pozbyć zmarszczek palacza

Jak się pozbyć zmarszczek palacza?

Zmarszczki palacza (wokół ust) powstają w wyniku nadmiernej pracy mięśnia okrężnego ust. Choć kojarzą się z osobami palącymi papierosy, to występują również u miłośników napojów ze słomką. Na ich pojawienie się duży wpływ mają również czynniki genetyczne. Jakie są skuteczne sposoby, by pozbyć się pionowych zmarszczek palacza?

W jaki sposób powstają zmarszczki palacza?

Poza paleniem papierosów oraz częstym spożywaniem napojów przez słomkę, również nadmierna mimika twarzy w okolicach ust, a także robienie tzw. dziubka do popularnych zdjęć selfie, może potęgować powstawanie pionowych zmarszczek, zwanych również kodem kreskowym.

W jaki sposób ograniczyć powstawanie zmarszczek palacza (wokół ust)?

Istnieje kilka prostych trików, które mogą zmniejszyć powstawanie pionowych zmarszczek w okolicach ust, zwanych zmarszczkami palacza:

  • pij napoje ze szklanki, zamiast używać słomki;
  • unikaj grymasów twarzy, takich jak przygryzanie warg czy popularne dziubki;
  • chroń skórę wokół ust przed niekorzystnym wpływem promieni UV, zabezpieczając ją kosmetykami z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi bez względu na porę roku;
  • swoją zróżnicowaną dietę wzbogać o warzywa i owoce, które są skarbnicą antyoksydantów.

Sposoby redukcji zmarszczek palacza w Klinice Medycyny Estetycznej

Laser Erbowo-yagowy Fotona

Bardzo skutecznym zabiegiem a jednocześnie bezbolesnym jest laser erbowo-yagowy Fotona. Zabieg ten stymuluje wytwarzanie kolagenu, poprawia napięcie skóry, wygładza zmarszczki a jednocześnie rozjaśnia cerę. Zalecany na całą twarz.

Toksyna botulinowa sposobem na zmarszczki palacza

Jednym z zabiegów, by skutecznie pozbyć się zmarszczek mimicznych, w tym również zmarszczki palacza, jest toksyna botulinowa. Preparat aplikowany jest za pomocą strzykawki oraz cienkiej igły. A zadaniem toksyny botulinowej jest blokada połączeń nerwów z mięśniami mimicznymi, a w efekcie rozluźnienie skóry i wygładzenie zmarszczek.

Likwidacja zmarszczek palacza kwasem hialuronowym

Kolejną możliwością, którą proponujemy w Klinice Medycyny Estetycznej w Poznaniu, jest wypełnianie zmarszczek palacza kwasem hialuronowym. Zabieg ten odżywia i nawilża skórę oraz wygładza zmarszczki. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze, jednak jego produkcja maleje wraz z upływem lat. Jego stosowanie jest popularną metodą odmładzania i rewitalizacji skóry, która precyzyjnie wygładza zmarszczki palacza.

Radiofrekwencja mikroigłowa na zmarszczki palacza

Kolejnym zabiegiem, który proponujemy osobom chcącym zlikwidować podłużne zmarszczki palacza wokół ust, jest zabieg radiofrekwencji mikroigłowej, który działa dwupłaszczyznowo. Najpierw, poprzez drobne uszkodzenia mechaniczne, pobudza regenerację skóry. W efekcie aktywuje produkcję włókien kolagenowych oraz poprawia jędrność i napięcie skóry.

Następnie generuje bodźce termiczne, czyli prościej mówiąc, emituje impulsy o częstotliwości fali radiowej, co w efekcie powoduje uszkodzenie skóry pod wpływem podwyższonej temperatury. Nieinwazyjny zabieg radiofrekwencji mikroigłowej pobudza regenerację skóry oraz produkcję włókien kolagenowych. Poprawia jędrność i napięcie skóry, a w efekcie ją wygładza i redukuje zmarszczki palacza.

Nici Aptos wygładzą zmarszczki palacza

Skutecznym rozwiązaniem w usuwaniu zmarszczek palacza wokół ust jest zastosowanie nici Aptos Nano Spring. To nowatorska metoda, która pozwala na aplikację nici wykonanych z kwasu polimlekowego i kaprolaktonu, które są całkowicie wchłaniane w skórę. Dzięki zawartości kolagenu nie tylko nawilżają, ale również napinają i ujędrniają skórę w okolicach ust, a co za tym idzie, skutecznie wygładzają zmarszczki palacza.

Toksyna botulinowa

Można wykonywać zabiegi zmniejszania napięcia mięśni mimicznych podając Toksyna botulinowa. Jednak nie zawsze jest on skuteczny, można stosować w terapiach łączonych np.  z wypełniaczami.

Jak się pozbyć zmarszczek wokół ust? Zapraszamy na zabiegi

5/5 - (7 votes)