Jak schudnąć z brzucha bez efektu jojo

Jak schudnąć z brzucha

Jak schudnąć z brzucha?

Wiele osób zastanawia się jak schudnąć z brzucha? Problem ten dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn, a do tego dotyczy sporej grupy społeczeństwa. Jak zredukować tkankę tłuszczową z brzucha i cieszyć się zdrową sylwetką przeczytasz poniżej.

Jak schudnąć z brzucha – Dieta na płaski brzuch

To jak wygląda nasz brzuch odzwierciedla nasz styl życia i odżywiania. Schudnięcie z brzucha zależy przede wszystkim od odpowiedniej diety, ale także od aktywności fizycznej. Sprawdź swoje dotychczasowe menu i zastosuj kilka prostych zasad. Jeśli sam nie potrafisz ułożyć odpowiedniego menu zwróć się o pomoc do dietetyka, który pomoże ci skomponować właściwą na schudnięcie brzucha dietę.

Jak schudnąć z brzucha? Podstawowa kwestia to wykluczenie przetworzonej żywności, w której znajdziemy nadmiar cukru, a także niewskazane, konserwanty i polepszacze. Zrezygnuj z gazowanych i słodkich napojów, również bogatych w cukier, a zacznij pić więcej wody.

Wprowadź do swojej diety dużo warzyw (szczególnie zielonych), owoców, kasz, roślin strączkowych, gdyż zawierają potrzebny do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego błonnik. Zdecydowanie wyeliminuj białe pieczywo, tłuste mleko, pszenne makarony, tłuste sery, alkohol i słodycze. Dietetyk Poznań w gabinecie dietetycznym dopasuje dietę do twoich indywidualnych potrzeb.

Jak schudnąć z brzucha – aktywność fizyczna

Zdrowa i zbilansowana dieta przepisana przez dietetyka Poznań w gabinecie dietetycznym powinna być uzupełniona aktywnością fizyczną dostosowaną do możliwości każdego z nas. Wszyscy wiemy, że podczas ćwiczeń spadają kalorie, co wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej i odchudzanie z brzucha.

Co ważne natomiast ruch musi być regularny, a w przypadku osób chcących schudnąć z brzucha warto sięgnąć po połączenie ćwiczeń oporowych (siłowych) i ćwiczeń sercowo – naczyniowych.

Ćwiczenia oporowe pomogą utrzymać masę mięśniową i odpowiedni metabolizm glukozy, co ważne jest dla kontrolowania masy ciała. Trening oporowy to skuteczny sposób, aby zredukować tkankę tłuszczową i schudnąć z brzucha.

Jak jeszcze efektywnie pozbyć się tkanki tłuszczowej? Można również sięgnąć po trening interwałowy o wysokiej intensywności czyli taki, który przyspiesza tętno i spala tkankę tłuszczową. Polega on na wykonywaniu ćwiczeń ​​przez chwilę bardzo intensywnie, po czym następuje ćwiczenie o mniejszej intensywności lub odpoczynek. Dzięki ćwiczeniom odchudzanie z brzucha będzie bardziej efektywne niż wprowadzenie samej diety bez sportu.

Co jeszcze na schudnięcie z brzucha?

Pamiętaj że do osiągnięcia efektu schudnięcia brzucha istotny jest też odpoczynek, sen czy relaksująca kąpiel po treningu. Regularne posiłki i zdrowe zasady żywienia z ustalonej przez dietetyka diety, także są ważne dla utrzymania wymarzonej sylwetki, gdyż spożywając posiłki systematycznie nie dopuszczamy do pojawienia się uczucia głodu oraz odkładania się tłuszczu na zapas.

Do tego spokojne przeżuwanie jedzenia, może zapobiegać późniejszym niestrawnościom oraz wzdęciom żołądka, co w konsekwencji powoduje nie tylko senność i poczucie dyskomfortu, ale również przekłada się na odchudzanie brzucha. Jedząc szybko, połykamy za dużo powietrza, co również wywołuje problemy z trawieniem.

Jednak najbardziej trwałe i skuteczne efekty daje zabieg liposukcja.

Jak schudnąć z brzucha? Poznań

5/5 - (7 votes)