Jak pozbyć się śladów po pryszczach

Jak pozbyć się śladów po pryszczach?

Blizny po trądziku to częste następstwo pryszczy, które są równie uciążliwe i trudne do usunięcia co trądzik. Poznajmy skuteczne zabiegi medycyny estetycznej, które pozwolą na szybką redukcję blizn i nadanie skórze sprężystości i jędrności.

Czym jest trądzik?

Są to zmiany skórne, do których zaliczamy: otwarte i zamknięte zaskórniki, krosty, grudki, cysty czy ropne torbiele. Trądzik może być zlokalizowany na twarzy, ale i na plecach, ramionach, dekolcie czy w obrębie pośladków. Trądzik jest chorobą najczęściej występującą u młodych ludzi. Trądzik występuje też często u dorosłych i może być wywołany zmianami hormonalnymi, nieprawidłową pielęgnacją cery etc. Niestety nawet w przypadku pokonania trądziku, często u pacjentów pojawiają się blizny po trądziku, które stanowią niechcianą pamiątkę po chorobie.

Przyczyny powstawania blizn po trądziku

W przypadku ciężkiego przebiegu trądziku i pojawienia się torbieli wypełnionych treścią ropną, często mamy do czynienia z trudno gojącymi się cystami. Wówczas dochodzi do powstawania nieestetycznych blizn podczas gojenia. W takim przypadku najlepiej udać się do kliniki medycyny estetycznej Poznań, która oferuje szereg skutecznych zabiegów na blizny potrądzikowe.

Dermapen

Dermapen jest urządzeniem o szerokim spektrum zastosowań, które sprawdza się też idealnie w leczeniu blizn po trądziku. Zabieg polega na wykorzystaniu urządzenia, które jest wyposażone w system pulsujących igieł, które dokonują iniekcji substancji aktywnych.  Substancje wykorzystywane podczas terapii to kwas hialuronowy, peptydy, wyciągi roślinne i aminokwasy.

Efektem działania Dermapen jest pobudzenie skóry do odbudowy i redukcja blizn po trądziku.

Dermapen prowadzi do spłycenia blizn po pryszczach lub ich całkowitą redukcję.  Warto dodać, że po zabiegu blizny są jaśniejsze, płytsze i zmniejszają swoją powierzchnię. Skóra po zabiegu Dermapen odzyskuje dawny koloryt.

Jak pozbyć się śladów po pryszczach? – Laser frakcyjny

Laser frakcyjny CO2 jest nieoceniony w walce z bliznami potrądzikowymi. Zalicza się on do grupy laserów ablacyjnych, a wiązka lasera doprowadza do uszkodzenia naskórka i skóry, co ma dobroczynne działanie – pobudza to produkcję kolagenu i stara skóra zastępowana jest nową. Wiązka lasera frakcyjnego wnika w głąb skóry, będąc pochłaniana przez zawartą w tkankach wodę.

Kontrolowane mikrourazy wywołane przez laser prowadzą do uruchomienia procesów regeneracyjnych i odbudowy skóry. Laser frakcyjny CO2 zapewnia bezkrwawy zabieg i szybkie gojenie się uszkodzeń oraz skuteczne usuwanie blizn po trądziku.

Jak pozbyć się śladów po pryszczach? – Radiofrekwencja mikroigłowa

Kolejnym z zabiegów na blizny potrądzikowe jest radiofrekwencja mikroigłowa. Urządzenie składa się z igieł pokrytych złotem, które doprowadzają do podgrzania tkanki i głowicy, która zapewnia lepszą efektywność zabiegu. Działanie zabiegu polega na wykonywaniu kontrolowanych mikrouszkodzeń głęboko w skórze, co pobudza tkanki do produkcji nowego kolagenu i elastyny, które przekładają się na poprawę jędrności skóry. Radiofrekwencja mikroigłowa wywołuje głębsze mikrouszkodzenia od laseroterapii, zapewniając bezpieczeństwo i ogromną precyzję.

Komórki macierzyste

Inną metodą radzenia sobie z bliznami jest wykorzystanie komórek macierzystych. Dzięki tej metodzie możemy uzyskać wymierne efekty terapii bez ryzyka wywołania niepożądanej reakcji alergicznej. Warto wiedzieć, że komórki macierzyste posiadają zdolność rozpoznawania uszkodzonych tkanek i ich naprawiania. Ich podanie w obszar zabiegowy prowadzi do regeneracji tkanek, odbudowuje naczynia krwionośne, regeneruje blizny i przyczynia się do gojenia ran. Zabieg polega na pobraniu od pacjenta krwi lub tkanki tłuszczowej, odwirowaniu jej i podaniu specjalnie przygotowanego preparatu metodą iniekcji.

Jak pozbyć się śladów po pryszczach?

Oceń nas