Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Fizjoterapia


Fizjoterapia – terapia manulna

fizjoterapia

Fizjoterapia

Wizyta u fizjoterapeuty pomoże nam w obniżeniu dolegliwości bólowych, pozbyciu się kontuzji i urazów czy w leczeniu wielu przewlekłych chorób. Dowiedzmy się więcej na temat fizjoterapii i jej metod.

Co to jest fizjoterapia?

Fizjoterapia jest działem medycyny, który wykorzystuje do leczenia i rehabilitacji różne formy energii. Fizjoterapia obejmuje zagadnienia w zakresie leczenia ruchem i  zabiegami fizykoterapeutycznymi. Jej celem jest poprawa sprawności ruchowej i siły organizmu, złagodzenie bólu i przywrócenie sprawności fizycznej. Z usług fizjoterapeuty można skorzystać w gabinecie fizjoterapeutycznym lub klinice medycyny estetycznej.

Poznajmy główne metody fizjoterapii

Pierwszą z metod fizjoterapii jest masaż leczniczy. Wyróżniamy takie rodzaje masażu wykonywanego przez fizjoterapeutę jak: masaż klasyczny, wibracyjny, podwodny czy segmentarny. Druga metoda fizjoterapii to kinezyterapia, która do leczenia wykorzystuje rozmaite formy aktywności fizycznej. Inną metodą fizjoterapii jest klimatoterapia.

Polega ona na wykorzystaniu naturalnego środowiska do zabiegów przez fizjoterapeutę Poznań i w jej skład wchodzą: kąpiele powietrzne, kąpiele słoneczne i kąpiele morskie. Inne rodzaje fizjoterapii to: balneoterapia, hydroterapia, termoterapia, elektroterapia.

Fizjoterapia jest zalecana po zabiegach, np. po leczeniu ginekomastii.

Jakie korzyści daje fizjoterapia?

Fizjoterapia ma za zadanie prowadzić do osiągnięcia określonej reakcji organizmu. Jej celem jest odbudowa osłabionych lub znikających struktur mięśniowych, wzmocnienie układu kostnego człowieka czy rozciągnięcie ścięgien. Ogólnie prowadzi ona do przywrócenia dawnej sprawności fizycznej, która została utracona na skutek urazów i kontuzji.

Do głównych korzyści fizjoterapii podczas wizyty u fizjoterapeuty należy zaangażowanie pacjenta w proces rehabilitacji. Jeśli osobiste zaangażowanie pacjenta jest duże, to fizjoterapia przynosi wymierne efekty.

Drugą korzyścią fizjoterapii jest możliwość uniknięcia lub odroczenia zabiegów chirurgicznych, które bywają inwazyjne i ryzykowne. Indywidualny zestaw ćwiczeń fizjoterapeutycznych wykonywanych przez fizjoterapeutę Poznań może sprawić, że operacja chirurgiczna stanie się niepotrzebna.

Wizyta u fizjoterapeuty przynosi także korzyści przy chorobach kardiologicznych, dzięki dobrze dobranym ćwiczeniom oddechowym. Jej efekty to poprawa wydolności oddechowej i zmniejszenie duszności. Rehabilitacja często gości w oddziałach geriatrycznych i zakładach opiekuńczo-leczniczych, przynosząc wymierne efekty dla zdrowia seniorów.

Odpowiednie ćwiczenia poprawiają funkcjonowanie pacjentów, zmniejszają ryzyko upadków i złamań czy ograniczają konieczność hospitalizacji do minimum. Terapia manualna jest niezbędnym elementem terapii w przewlekłych zespołach bólowych i są uzupełnieniem bądź alternatywą dla leczenia farmakologicznego.

Fizjoterapia Poznań

5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530