6 najchętniej wybieranych zabiegów

6 najchętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej

6 najchętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Do dyspozycji mamy szeroki wachlarz różnego rodzaju zabiegów na twarz i ciało, które skutecznie poprawiają nie tylko wygląd, ale i samopoczucie.

Dzięki temu każdy z nas może wybrać rozwiązanie idealnie dopasowane do własnych potrzeb. W naszym artykule przedstawimy kilka zabiegów, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród pacjentów gabinetów medycyny estetycznej.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się Egzosomy, nowość. Są to czynniki aktywne komórek macierzystych – wywołują najsilniejsze działanie regeneracyjne na skórę i włosy.

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina, która koncentruje się na mało inwazyjnych metodach korygowania urody. Do jej głównych celów możemy zaliczyć spowolnienie starzenia się skóry i eliminację powstałych już oznak tego procesu oraz pomoc w modelowaniu sylwetki. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie tylko poprawiają wygląd, ale także mają pośredni wpływ na samopoczucie i stan psychiczny pacjenta.

Medycyna estetyczna – od jakiego wieku?

Medycyna estetyczna najczęściej kojarzy się nam z usuwaniem utrwalonych oznak starzenia. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że zabiegi z zakresu tej dziedziny mogą być także doskonałym elementem profilaktyki przeciwstarzeniowej. U wielu osób pierwsze symptomy upływającego czasu pojawiają się na skórze już około 25. roku życia. To dobry moment na zabiegi biostymulujące, które mają na celu pobudzenie naturalnych zdolności regeneracyjnych skóry, a tym samym opóźniają procesy starzenia.

6 najchętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej – sprawdzone metody

Przykładem może być mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, która ujędrnia skórę, zmniejsza widoczność pierwszych zmarszczek oraz stanowi skuteczną profilaktykę anti-aging. Mezoterapię i inne zabiegi odmładzające dla osób w różnym wieku można wykonać w gabinecie medycyny estetycznej Aestetic Clinic.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Żyjemy w czasach, w których wygląd zewnętrzny ma bardzo duże znaczenie. Odpowiedzią na trend dbania o urodę jest medycyna estetyczna. Ta szybko rozwijająca się dziedzina oferuje szeroką gamę nieinwazyjnych i bezpiecznych rozwiązań, dzięki którym możemy na dłużej zachować młody wygląd i dobre samopoczucie. Poniżej przedstawimy opis kilku najchętniej wybieranych przez pacjentów zabiegów estetycznych.

1.      Mezoterapia

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej jest mezoterapia igłowa, która polega na wstrzykiwaniu pod skórę substancji aktywnych (np. kwasu hialuronowego czy osocza bogatopłytkowego). Zabieg ma dwutorowe działanie:

 1. Nakłuwanie skóry igłą pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu możemy zaobserwować poprawę napięcia, gęstości i struktury skóry.
 2. Wstrzyknięcie odpowiednio dobranego preparatu bezpośrednio pod skórę umożliwia osiągnięcie znacznie lepszych rezultatów niż aplikacja tej samej substancji na skórę.

Mezoterapia przynosi spektakularne efekty w postaci redukcji zmarszczek, poprawy kolorytu cery, regeneracji, nawilżenia i spowolnienia procesów starzenia się skóry. Zabieg jest przeznaczony dla osób w różnym wieku – można go stosować już od 25. roku życia. Wyróżniamy kilka rodzajów mezoterapii:

 • Mezoterapia igłowa – czyli klasyczna metoda mezoterapii, która polega na podskórnym podaniu substancji aktywnych za pomocą wstrzyknięć.
 • Mezoterapia mikroigłowa (Dermapen) – to innowacyjna metoda nakłuwania skóry, charakteryzująca się jeszcze większą skutecznością niż mezoterapia igłowa. Zabieg polega na wykonywaniu mikronakłuć na skórze przy pomocy nowoczesnego urządzenia Dermapen, które zwiększa efektywność mezoterapii i poprawia komfort pacjenta podczas zabiegu.
 • Mezoterapia bezigłowa – jest to metoda mezoterapii, która w przeciwieństwie do innych jej rodzajów nie wymaga nakłuwania skóry. Zabieg wykorzystuje zachodzące w warstwie rogowej naskórka zjawisko elektroporacji. Korygowana okolica poddawana jest działaniu impulsów elektromagnetycznych, które docierają do głęboko zlokalizowanych tkanek oraz wnętrza komórek.

2.      Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa (termolifting) polega na wykonywaniu mikronakłuć na skórze i jednoczesnym podgrzewaniu jej przy pomocy fali radiowej. Dzięki połączeniu dwóch metod – radiofrekwencji i mezoterapii mikroigłowej – zabieg pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów. Termolifting skutecznie wygładza zmarszczki, redukuje przebarwienia i poprawia napięcie skóry. Może być stosowany zarówno w celu zlikwidowania już istniejących oznak starzenia, jak i w ramach profilaktyki anti-aging. Zabieg jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które:

 • Mają problem ze zmarszczkami, bruzdami, przebarwieniami, brakiem jędrności skóry;
 • Chcą spowolnić procesy starzenia się skóry;
 • Zmagają się z bliznami, rozstępami lub cellulitem.

3.      Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2

Laser frakcyjny CO2 to nowoczesne rozwiązanie umożliwiające wykonywanie różnego rodzaju zabiegów poprawiających wygląd skóry. Działanie urządzenia polega na emitowaniu wiązki światła, która wnika w skórę i w kontrolowany sposób uszkadza jej wybrane obszary. W wyniku naturalnych procesów regeneracyjnych uszkodzone komórki skóry są zastępowane przez nową, zdrową tkankę. Laser frakcyjny jest świetną alternatywą dla bardziej inwazyjnych metod leczenia. Zabiegi z zastosowaniem tego innowacyjnego urządzenia między innymi:

 • Odmładzają i poprawiają jędrność skóry;
 • Redukują zmarszczki i bruzdy;
 • Likwidują blizny (potrądzikowe, pourazowe, pooperacyjne, pooparzeniowe);
 • Usuwają przebarwienia;
 • Zmniejszają rozstępy i cellulit.

4.      Powiększanie ust

Powiększanie ust to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Do jego wykonania najczęściej wykorzystywany jest kwas hialuronowy, który za pomocą kaniuli wstrzykuje się w czerwień wargową i okolice ust. Efekt w postaci wypełnienia ust utrzymuje się około 6-12 miesięcy. Alternatywą dla kwasu hialuronowego jest powiększanie ust tłuszczem pobranym wcześniej z innej partii ciała pacjenta. Zabieg modelowania ust własnym tłuszczem nie niesie ze sobą ryzyka reakcji alergicznej, a jego efekt jest bardzo naturalny i utrzymuje się dłużej niż w przypadku kwasu hialuronowego.

5.      Laserowa plastyka powiek

Skóra powiek jest cienka i delikatna, przez co dość szybko ulega procesowi starzenia. Sprawia to, że wiele osób w wieku powyżej 30. roku życia zmaga się z opadaniem powiek. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to wyłącznie problem estetyczny. Przypadłość ta często powoduje zaburzenia pola widzenia, przez co może utrudniać nam wykonywanie codziennych aktywności. Propozycją dla osób, które zmagają się z opadaniem powiek, może być laserowa plastyka powiek. To dobra alternatywa dla tradycyjnej chirurgii. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry z okolic oczu przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła laserowego. Do zalet takiego rozwiązania możemy zaliczyć przede wszystkim zminimalizowanie dyskomfortu pacjenta, krótki okres rekonwalescencji oraz nieznaczne ryzyko powikłań.

6.      Liposukcja infradźwiękowa

Liposukcja infradźwiękowa jest nowoczesnym sposobem na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. Metoda charakteryzuje się mniejszą bolesnością, krótszym czasem rekonwalescencji i lepszymi efektami estetycznymi niż zabieg chirurgiczny. Istnieje wiele metod liposukcji nieinwazyjnej. Co więcej, zabieg ten nieustannie ewoluuje i jest przeprowadzany z wykorzystaniem coraz to nowszych technologii. Do najpopularniejszych rozwiązań należą m.in.:

 • Liposukcja laserowa – zabieg jest przeprowadzany z zastosowaniem lasera, który rozpuszcza tkankę tłuszczową, co ułatwia jej późniejsze odessanie.
 • Liposukcja ultradźwiękowa – polega na wykonaniu na skórze niewielkich nacięć, przez które wprowadzana jest do tkanki podskórnej kaniula emitująca fale ultradźwiękowe. W efekcie dochodzi do zjawiska kawitacji, które rozbija i upłynnia komórki tłuszczowe, dzięki czemu ich odessanie staje się znacznie łatwiejsze.

Podsumowując, medycyna estetyczna oferuje szereg bezpiecznych rozwiązań poprawiających urodę. Zabiegi z zakresu tej dziedziny mogą skutecznie przywrócić skórze młody wygląd i zatrzymać procesy starzenia się. Mamy nadzieję, że nasz artykuł stanie się cennym źródłem informacji dla każdego, kto rozważa skorzystanie z nieinwazyjnych zabiegów estetycznych.

Wśród panów popularnym zabiegiem jest wazektomia, który wykonuje urolog.

5/5 - (5 votes)