Zmysłowe usta kobiety

zmyslowe-usta

Zmysłowe usta kobiety to usta, które przyciągają uwagę i kuszą swym wyglądem. Muszą mieć odpowiednią wielkość i kształt oraz odpowiednie nawilżenie.

Jednym z podstawowych marzeń i pragnień współczesnych kobiet są pełne, zmysłowe usta. Niestety nie wszystkie panie natura obdarza tak hojnie, jakby sobie tego życzyły.

Jednak nic straconego! Nowoczesne technologie, jakimi posługuje się medycyna estetyczna potrafią naprawiać błędy natury.

Dzięki nim zmysłowe usta to już nie tylko nieosiągalne marzenie.

Błędy natury

Zbyt małe, wąskie, niekształtne lub nieproporcjonalne usta czy opadające kąciki – wszystko to sprawia, że twarz nabiera nieprzyjemnego, zaciętego wyrazu. Osoba, mimo woli, wydaje się nieustannie niezadowolona, niesympatyczna i nieżyczliwa.

Pełne i wydatne usta są nie tylko bardziej zmysłowe, ale także wpływają na to, że ich właścicielka wygląda na weselszą i bardziej sympatyczną.

Usta z czasem tracą swoją zmysłowość

Niestety, z wiekiem także usta tracą jędrność i elastyczność, odwadniają się, stają mniej nawilżone. Nie pozostaje to bez wpływu na ich wyrazistość, owocuje zwężeniem i pomarszczeniem, ich kąciki zaczynają opadać.

Dzieje się tak w wyniku zanikania gruczołów łojowych i potowych, jak również tego, że naskórek staje się coraz cieńszy. Czasem dzieje się także przez palenie papierosów, wady zgryzu, zbyt częste i długie przebywanie na słońcu lub nadmierną ekspresję mimiczną.

Poprawiać błędy natury?

Optyczne powiększenie, odpowiednie wymodelowanie i wypełnienie ust poprawia wygląd całej twarzy i nadaje ustom wymarzoną zmysłowość. Dzięki nowoczesnym metodom medycznym można osiągnąć ten upragniony cel bez skalpela i stołu operacyjnego, w sposób szybki, prosty, skuteczny i mało inwazyjny.

Powabne usta – możliwe?

Do modelowania ust używa się obecnie przede wszystkim wypełniaczy na bazie naturalnych, bezpiecznych substancji. Wstrzyknięcie preparatu pod skórę warg lub w okolice kącików ust to prosty i szybki zabieg, minimalizujący efekty niepożądane i czas rekonwalescencji. Popularny jest także innowacyjny soft filling – zabieg kompleksowo modelujący usta zaledwie dwoma wkłuciami miękkiej igły – kaniuli.

Na popularności zyskuje lipofilling – przeszczep tłuszczu, nosi on też nazwę lipotransfer. Przy tym zabiegu można też modelować sylwetkę, ponieważ pobranie tłuszczu może być z miejsc gdzie jest go w nadmiarze np. w talii.

Dzięki tym nowoczesnym metodom, każdy może cieszyć się zmysłowymi ustami!

Zmysłowe usta

Zmysłowe, pełne, symetryczne usta przyciągają spojrzenia i są ozdobą każdej kobiety. Dodają twarzy atrakcyjności i uroku. Usta mało wydatne, niesymetryczne, z dysproporcją między wargą górną, a dolną, czy opadniętymi kącikami potrafią przysporzyć kompleksów i stanowić źródło niezadowolenia ze swojego wyglądu.

Na przeciw tym problemom wychodzi medycyna estetyczna, oferując zabieg korekty ust za pomocą kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy jest substancją, która występuje naturalnie w organizmie człowieka. Znajduje się w skórze, mazi stawowej, ścianie naczyń krwionośnych, płynach ustrojowych i gałce ocznej. W skórze właściwej łączy włókna kolagenowe i elastynowe, a w naskórku wypełnia przestrzenie międzykomórkowe.

Dzięki zdolności wiązania wody odpowiada za utrzymywanie prawidłowej wilgotność skóry właściwej i naskórka.

W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co przekłada się na jej sprężystość i jędrność. Niestety wraz z wiekiem maleje zawartość kwasu hialuronowego w tkankach, co prowadzi do utraty wody w skórze i powstawania zmarszczek.

Utrata wody w obrębie warg sprawia, że usta tracą swoją objętość, jędrność i kolor. Dzięki zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego można w bezpieczny, łatwy sposób naprawić te defekty. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego pozwalają zwiększyć objętość warg, skorygować ich kształt oraz podnieść opadające kąciki.

Po zabiegu usta są pełniejsze, mocniej zarysowane i nawilżone, a twarz wygląda młodziej.

Zmysłowe usta kobiety – Jak wygląda zabieg

Procedura wypełniania ust kwasem hialuronowym jest łatwa i szybka. Przed zabiegiem należy usunąć z warg makijaż. Na usta nanosi się krem znieczulający, przez co zabieg jest całkowicie bezbolesny. Można także zastosować znieczulenie stomatologiczne.

Następnie lekarz, używając strzykawki zaopatrzonej w cienką igłę, wstrzykuje do skóry właściwej preparat kwasu hialuronowego. Aplikuje się taką ilość preparatu, by efekt był jak najbardziej naturalny. Cały zabieg trwa ok. 30 min.

Rezultat jest widoczny natychmiastowo po zabiegu. Efekty utrzymują się 6-12 miesięcy. Jest to związane ze stopniowym wchłanianiem kwasu hialuronowego przez organizm. Po tym czasie można powtórzyć zabieg.

Bezpośrednio po zabiegu usta mogą być obrzęknięte i zaczerwienione. W miejscach wkłuć mogą pojawić się niewielkie zasinienia. Pacjent może odczuwać ból, świąd oraz nadwrażliwość na dotyk. Dolegliwości te ustępują samoistnie w ciągu 1-3 dni. Przez pierwsze dni po zabiegu nie powinno się malować ust.

Nie należy nadmiernie dotykać, czy masować miejsc iniekcji. W ciągu kilku dni zaleca się unikać słońca, solarium, sauny, a także intensywnego wysiłku fizycznego. Przez pierwsze kilka tygodni po zabiegu powiększania ust pacjent może mieć wrażenie, że usta są zbyt napięte, a nawet twarde, jednak z czasem te odczucia przemijają.

W okresie 3 dni przed zabiegiem nie należy stosować leków przeciwzapalnych oraz aspiryny. Przeciwwskazania do zabiegu stanowią: ciąża, laktacja, opryszczka, infekcje w okolicach ust, choroby układu immunologicznego, skłonność do powstawania bliznowców, a także uczulenie na kwas hialuronowy.

Oceń nas