Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Regulacja brwi


Regulacja brwi to częsty powód wizyt w gabinecie kosmetycznym

 

regulacja brwi, regulowanie brwi
Data aktualizacji: 2020-04-21 10:35:51

Regulacja brwi jest zabiegiem, z którego często korzystają panie.

Brwi, stylizacja i pielęgnacja

Brwi to istotny element naszej twarzy, który nadaje jej wyrazu i charakteru, dlatego warto zadbać o ich odpowiedni kształt, grubość, kolor. Na przestrzeni lat stylizację brwi dość znacząco zmieniały się, modne były cienkie, mocno wyregulowane kreski o zaokrąglonym kształcie jak i wyraźnie zaznaczone, szerokie i ciemne z zaznaczonym łukiem oraz naturalne, bez podkreślania. Staranna pielęgnacja i stylizacja brwi pozwoli podkreślić atuty naszej urody, obecnie istnieje wiele możliwości aby uzyskać ich lepszy wygląd.

Mimikę twarzy można odczytywać również poprzez brwi dlatego tak ważny jest ich kształt, aby permanentnie nie wyrażał złości, zdziwienia lub smutku.

Długość brwi określa się od punktu na linii przebiegającej od zewnętrznego skrzydełka nosa i wewnętrznego kącika oka ( nasada brwi) do punktu na linii przebiegającej od zewnętrznego skrzydełka nosa przez kącik zewnętrzny oka. Punkt zaznaczenia łuku powinien znajdować się na 2/3 długości brwi.

Regulowanie brwi pozwala na zachowanie estetycznego wyglądu, aby pozbyć się niechcianych włosków wykraczających poza linie brwi można wybrać kilka sposobów pozbycia się ich:

Pęseta- klasyczna metoda, najczęściej stosowana zarówno w domu jak i w gabinetach kosmetycznych, pozwala precyzyjnie pozbyć się niechcianych włosków. Ważne jest aby wyrywać włoski w kierunki ich wzrostu.

Regulacja brwi – jak wygląda

Wosk- pozwala w szybkim tempie pobyciu się dużej ilości włosków i meszku, wosk nakłada się cieniutką szpatułką po czym odrywa zdecydowanym ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa

Nitkowanie- metoda depilacji za pomocą odpowiednio splecionej bawełnianej nici, jest to najdelikatniejsza forma depilacji ale za to najbardziej pracochłonna.

Kolor brwi powinien zostać dobrany do koloru włosów i być delikatnie jaśniejszy od nich. Sposoby w jaki możemy podkreślić kolor brwi:

Henna- czasowa koloryzacja włosów za pomocą roślinnych barwników, nieinwazyjna metoda pozwalająca przyciemnić włosy na około 3 tygodnie.

Makijaż permanentny- zabieg bardziej trwały pozwalający cieszyć się efektami nawet do 2 lat, polega on na wprowadzeniu pigmentu pod skórę za pomocą igły.

Kosmetyki- do przyciemnienia i podkreślenia brwi stosuje się rozmaite kosmetyki między innymi: kredki, pomady, cienie, woski. Pozwalają one w łatwy sposób skorygować kształt oraz uzupełnić ubytki, ważny jest dobór odpowiedniego koloru pasującego do Twojej urody.

Prawidłowa pielęgnacja odpowiednio odżywi włosy, dzięki czemu brwi staną się gęstsze i bardziej lśniące.

Pierwszym krokiem jest peeling, złuszczy on martwy naskórek, dzięki czemu skóra stanie się gładka i lepiej przygotowana do nałożenia makijażu. Można używać peelingu cukrowego, solnego, enzymatycznego, dodatkowo dzięki regularnemu stosowaniu peelingu zapobiegniesz wrastaniu włosków.

Następnie w celu odżywienia i poprawy kondycji włosków można użyć oleju rycynowego. Jest on bogaty w witaminy A i E oraz kwasy tłuszczowe, należy wmasować odrobinę przed snem. Alternatywą stały się również specjalne odżywki do pielęgnacji włosów brwi, posiadają one w swoim składzie witaminy oraz substancje stymulujące porost włosów.

Brwi są ważnym elementem urody kobiety, odpowiednia pielęgnacja i stylizacja, regulowanie brwi pozwoli ci zachować piękny oraz młody wygląd.

Regulowanie brwi Poznań Grunwald

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530