Stymulator tkankowy – biostymulator

stymulator tkankowy, stymulator tkankowy Poznań

Stymulator tkankowy – biostymulator

Któż z nas nie chce zachować młodego wyglądu przez długie lata? Któż nie marzy o tym, aby wyglądać jak gwiazda filmowa i mimo upływu czasu nie musieć przejmować się zmarszczkami, kurzymi łapkami, czy też innymi niedoskonałościami skóry pojawiającymi się wraz z wiekiem?  Oczywistym jest, iż istnieją czynniki wiążące się z większym bądź mniejszym ryzykiem szybkiego postępu objawów starzenia się skóry.

Generalnie rzecz ujmując można je podzielić na dwie zasadnicze grupy. Pierwszą z nich stanowią te, na które nie mamy wpływu. Pod tym pojęciem kryją się szeroko pojęte czynniki biologiczne. Należą do nich przede wszystkim czynniki genetyczne, uwarunkowania rodzinne, a także niektóre nieuleczalne, przewlekłe choroby oraz ich leczenie.

Druga grupa to czynniki modyfikowalne, takie jak na przykład narażenie zawodowe (niektóre substancje chemiczne oraz ich opary mogą przyspieszać starzenie się skóry), nadmierna ekspozycja na słońce (nie tylko predysponuje do przyspieszenia wyżej wspomnianych procesów, ale i zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworów skóry np. czerniaka), a także tryb życia.

Zrozumiałym jest, że w modzie jest piękna, brązowa opalenizna i nikt jadąc na wakacje do ciepłych krajów nie chce rezygnować z kąpieli słonecznych. Warto jednak pamiętać, iż może to nieść ze sobą określone ryzyko. Dlatego powinno się zadbać o właściwą ochronę skóry zarówno poprzez stosowanie odpowiednich kremów z filtrem, jak i odzieży.

Kwestią podstawową dla długotrwałego zachowania młodego i świeżego wyglądu skóry jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Niestety obecna rzeczywistość temu nie sprzyja. Żyjemy w czasach, gdzie wszechobecny pęd za karierą, pracą i pieniędzmi powoduje chroniczny brak czasu. Zniechęca nas to do dbania regularność posiłków, jak również zapewnienia sobie zdrowego i prawidłowo zbilansowanego pożywienia.

Zamiast tego sięgamy po łatwo i szybko dostępne niezdrowe, pełne kalorii i toksyn posiłki typu fast food. Duże ilości kawy oraz słodzonych napojów gazowanych zastępują właściwe źródło płynów jakim jest woda. Niejednokrotnie ciężko także wygospodarować chociaż kilka godzin w tygodniu, które warto by poświęcić na aktywność fizyczną.

Zamiast tego wolimy wypoczywać biernie, na kanapie przed telewizorem. Ponadto wszystko kolejnym istotnym problemem jest coraz większe przewlekłe narażenie na stres. Indukowane nim zaburzenia hormonalno-metaboliczne również powodują przyspieszenie procesów starzenia się. W rezultacie pojawiają się zmarszczki, niedoskonałości skórne, przedwczesne siwienie, czy też wypadanie włosów.

Czy oznacza to, że współczesny człowiek, który chce coś osiągnąć w życiu zawodowym nie ma co marzyć o długotrwałym zachowaniu młodego wyglądu? Na szczęście współczesna medycyna oferuje rozwiązanie tego problemu.

Czym jest biostymulator tkankowy?

Stymulator tkankowy to specjalistyczny, zazwyczaj bezbarwny, zawierający w sobie duże stężenia związków zwanych polinukleotydami. Są one niczym innym, jak fragmentami kwasów nukleinowych – rybonukleinowego i deoksyrybonukleinowego, znanych szerzej jako RNA i DNA.

Stymulatorem tkankowym jest także kwas polimlekowy, czy polikaprolakton. Ich działanie zachodzi w tkance podskórnej i polega na pobudzaniu bardzo intensywnych procesów regeneracyjnych powodujących odświeżenie i odmłodzenie skóry, a także istotne zwiększenie jej napięcia.

Podobne działanie ma preparat Profhilo, jego stosowanie poprawia napięcie skóry, przez to jest określany jako biostymulator.

Zastosowanie stymulatora tkankowego świetnie się sprawdza w radzeniu sobie z różnego rodzaju defektami skóry, czy to powstałymi w przebiegu procesów starzenia się skóry, czy też z innych powodów. Jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą pozbyć się zmarszczek, czy też niewielkich blizn.

Jak wygląda zabieg z użyciem stymulatora tkankowego?

Zabieg z zastosowaniem stymulatora tkankowego jest szybki, prosty i charakteryzuje się niewielką bolesnością. Wynika to z faktu, iż żel zawiera w sobie również środek znieczulający. Jednakże u pacjentów z niskim progiem bólu możliwe jest dodatkowe zastosowanie miejscowe kremu zawierającego środek anestetyczny.

Biostymulator tkankowy jest wstrzykiwany przez lekarza pod skórę za pomocą bardzo cienkiej igły. Odbywa się to zazwyczaj w obrębie twarzy, szyi oraz dekoltu. Sam zabieg trwa maksymalnie kilkanaście minut i praktycznie od razu po jego zakończeniu można wrócić do codziennej, normalnej aktywności. Nie wymaga bowiem żadnej rekonwalescencji.

Podstawowym efektem zabiegu stymulatorem tkankowym jest znacząca poprawa kondycji skóry. Praktycznie od razu widoczny jest efekt wygładzający oraz liftingujący. Wraz z upływem czasu dochodzi do stymulacji intensywnej produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, co znacząco wpływa na poprawę ujędrnienia skóry i zwiększenie jej napięcia, a co za tym idzie nadaje świeży, młody wygląd i poprawia jej jakość.

Ten pełny efekt zazwyczaj widoczny jest po upływie maksymalnie 3 tygodni od przeprowadzenia zabiegu. Istotne jest również to, iż stymulator tkankowy w żaden sposób nie ingeruje w rysy twarzy co sprawia, iż efekt zabiegu jest niezwykle naturalny. Aby rezultat był optymalny i trwały zalecane jest wykonanie serii 4 zabiegów. Odstęp pomiędzy nimi powinien wynosić około 1 miesiąc.

Zabieg z wykorzystaniem stymulatora tkankowego charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa z niskim ryzykiem powikłań oraz ich niewielką istotnością kliniczną. Należą do nich tkliwość, ból o niewielkim nasileniu oraz zaczerwienienie w obrębie okolicy poddawanej procedurze. Jednak dolegliwości te ustępują samoistnie w ciągu kilku do kilkunastu godzin.

Naturalny biostymulator tkankowy na twarz to osocze bogatopłytkowe.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Zalecenia, których należy przestrzegać po wykonaniu zabiegu z wykorzystaniem stymulatora tkankowego na szczęście nie są liczne i skomplikowane. Trzeba pamiętać, aby przez pierwszą dobę po przeprowadzeniu procedury wskazane jest powstrzymanie się od stosowania kosmetyków, a także nakładania jakiegokolwiek makijażu na okolicę poddawaną zabiegowi.

Z kolei przez kolejny tydzień należy unikać wystawianie ostrzykniętych partii ciała na działanie promieni słonecznych, a także zarówno zbyt wysokich jak i zbyt niskich temperatur.

Czy dla wszystkich?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, również wykorzystanie stymulatora tkankowego jest przeciwwskazane u niektórych pacjentów. Oczywiście nie dziwi, że należą do nich kobiety w ciąży i w trakcie laktacji. Nie powinno się również przeprowadzać go u pacjentów z aktywnymi stanami infekcyjnymi w obrębie skóry, a także u chorych na cukrzycę, padaczkę, a także schorzenia układu sercowo-naczyniowego.

Stymulator tkankowy Poznań – biostymulator

5/5 - (7 votes)